Świąteczny dar serca dla potrzebujących w Gminie Grzegorzew

Autor: kurier-kolski.pl | 05.01.2018

Okres świąteczny skłaniał do organizowania akcji służących pomocą i wsparciem dla rodzin i osób tego potrzebujących. Z jednej strony są ci, którzy mogą i chcą udzielać pomocy, a z drugiej są ci, którzy tej pomocy potrzebują. Jak co roku również i Gmina Grzegorzew włączyła się aktywnie w takie działania. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Grzegorzewie we współpracy z Bankiem Żywności w Koninie po raz kolejny zorganizował świąteczną zbiórkę żywności „Pogotowie św. Mikołaja”. Radość obdarowywania przyniosła w tym roku 528 kg żywności.  Ale to nie koniec, gdyż zainicjowano kolejną, lokalna akcję, która również przyniosła duże efekty.

 

Pracownicy socjalni wraz z asystentem rodziny przygotowali paczki, które zostały przekazane potrzebującym przed Świętami. Paczki trafiły do rodzin z dziećmi i osób starszych. Również Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Grzegorzewie przygotowała 100 świątecznych paczek dla dzieci.

Zaczęto także nową, wspólną akcję: Dar Serca Parafii w Grzegorzewie i Gminy Grzegorzew – „Tytka Świętego Mikołaja”. Polegała ona na wypełnieniu torby artykułami spożywczymi i chemicznymi. W akcję chętnie zaangażowali się parafianie i mieszkańcy Gminy, którzy puste tytki pobierali z kościoła w Grzegorzewie, aby wypełnić potrzebnymi artykułami, a następnie dostarczyć do świątyni. Zabrano 100 tytek. To tryumf  dobrych ludzkich serc. W akcję włączyli się radni Rady Gminy i pracownicy Urzędu Gminy oraz Pracownicy GOPS w Grzegorzewie. Dary serca zostały przekazane osobom potrzebującym wsparcia, a przede wszystkim osobom starszym, matkom samotnie wychowującym dzieci, osobom niepełnosprawnym z terenu Parafii i Gminy Grzegorzew. Także grupa kobiet z Konina postanowiła przygotować paczkę, w której znalazły się odzież i obuwie, i przekazać ją dla rodziny z terenu gminy Grzegorzew. Jak widać, dobro łączy!

Źródło: Biuletyn „Wspólna Gmina”

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526