Okazja czyni złodzieja – ukradł telefon wykorzystując niezamknięte drzwi!

Autor: kurier-kolski.pl | 26.01.2018

Niezamknięte drzwi do jednego z mieszkań w budynku wielorodzinnym w Kole skusiły 53-letniego pijanego mężczyznę do skorzystania z takiej okazji i kradzieży telefonu komórkowego wartego 600 zł.  Jak się potem okazało, nietrzeźwy mieszkaniec Koła zamierzał swój łup spieniężyć i przeznaczyć na zakup kolejnego alkoholu. Nie udało mu się zrealizować tych „ambitnych” planów, bo szybko został ujęty przez mundurowych. Teraz za swoją głupotę grozi mu dotkliwa kara – nawet do 5 lat więzienia! Jak mówi powiedzenie: „kradzione nie tuczy”. To już kolejny „wyczyn” w wykonaniu pijanego w ostatnim czasie, jaki możemy obserwować w naszym mieście. Jakaś plaga? Wzrasta spożycie alkoholu czy desperacja pijanych?

 

W minioną sobotę dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kole otrzymał zgłoszenie o kradzieży telefonu. Mieszkanka Koła poinformowała, iż urządzenie zginęło z jej mieszkania. Wartość skradzionego mienia oszacowała na kwotę 600 złotych.

Policjanci Wydziału Kryminalnego w wyniku pracy operacyjnej wytypowali podejrzanego. Jeszcze tego samego dnia 53-letni mieszkaniec Koła został zatrzymany przez kolskich funkcjonariuszy. Mężczyzna posiadał przy sobie skradziony telefon. Ponieważ w chwili zatrzymania był pijany, zarzut kradzieży urządzenia usłyszał już po wytrzeźwieniu.

Jak wyjaśnił, skradzioną rzecz miał zamiar spieniężyć, by za uzyskane pieniądze kupić alkohol. Teraz czeka go spotkanie z obliczem Sądu, a konsekwencje z jakimi musi się liczyć, to kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Źródło: KPP w Kole, fot. pogląd.: KWP Gdańsk

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Prawoo
Prawoo
6 lat temu

Osiągnięcia kolskiej policji to Bajki Dla Dorosłych!!!!! Ciekawszy jest układ. policja. / wytwórnia na Garncarskiej33!!!!!!!

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

Wierzę na słowo i również pozdrawiam.

Prawoo
Prawoo
6 lat temu

Szanowany Wujku!!! Cenie Twje wpisy Są logiczne i zawsze tematyczne!!Uwierz proszę zarówno w przyrodzie jak i w życiu są przypadki których jeszcze nie wszystkim dane było poznać!!!!Pozdrawiam!!!!

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

Jesteś OCZAROWANY i jednocześnie ZACHWYCONA?
Są w przyrodzie takie przypadki.

Prawoo
Prawoo
6 lat temu

Jestem oczarowany i zachwycona osiągnięciami kolskich kryminalnych Niebotyczne tempo prowadzonych prac operacyjnych a jakie ciężkie przestępstwa są wykrywane. Poziom ifachowosc niczym wamerykanskich służbach.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526