Nowa publikacja Muzeum – „Józef Piłsudski w świadomości mieszkańców Ziemi Kolskiej”

Autor: kurier-kolski.pl | 02.01.2018

Dostępna jest już najnowsza publikacja kolskiego Muzeum wydana z okazji obchodzonego właśnie Roku Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wydawnictwo „Józef Piłsudski w świadomości mieszkańców Ziemi Kolskiej” zawiera teksty ukazujące się w prasie kolskiej okresu dwudziestolecia po odzyskaniu niepodległości w 1918 r. Nowe wydawnictwo doskonale wpisuje się w tegoroczną 100. rocznicę odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę.

 

Autorami artykułów zawartych w publikacji Muzeum byli m. in. dyrektor kolskiego gimnazjum Stanisław Woyna – Gwiaździński, powiatowy instruktor straży pożarnych Lucjan Ogórek, Stanisława Krzycka – późniejsza pisarka Stanisława Fleszarowa-Muskat czy kierownik szkoły powszechnej w Ruszkowie Władysław Janiak. Towarzyszy im bogata dokumentacja fotograficzna.

Z publikacji można się także dowiedzieć, gdzie w Kole znajdowały się tablice upamiętniające Marszałka Piłsudskiego, który z kolskich placów nosił jego imię oraz jak obchodzono przed wojną w mieście i okolicy imieniny Marszałka.

Wydawnictwo ukazało się dzięki wsparciu Powiatu Kolskiego i Przedsiębiorstwa Robót Drogowo – Mostowych S. A. w Kole. Można je otrzymać w Muzeum Technik Ceramicznych w Kole.

Źródło: MTC w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526