Nowa droga w Zabłociu (Gm.Grzegorzew) będzie dokończona jeszcze w tym roku

Autor: kurier-kolski.pl | 09.01.2018

W Zabłociu (Gm. Grzegorzew) w ubiegłym roku powstało ponad pół kilometra nowej nawierzchni asfaltowej. Wartość tej inwestycji wyniosła prawie 182 tys. zł, a jej realizacja była możliwa dzięki pomocy finansowej jaką Gmina pozyskała z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Dotacja na ten cel wyniosła 90% poniesionych kosztów, czyli ponad 157 tys. zł. Roboty polegały na  wykonaniu podbudowy, umieszczeniu elementów odwodnienia i ułożeniu nawierzchni asfaltowej. Droga do wiaduktu kolejowego niestety nie została wykonana ze względu na to, że ten odcinek znajduje się na terenie kolejowym. Jednak jak zapewnia Wójt Bożena Dominiak, mieszkańcy mogą być pewni, że wszystko zostanie zakończone jeszcze w tym roku.

 

Urząd Gminy w Grzegorzewie otrzymał już od PKP warunki, które zostaną spełnione w bieżącym roku, tak by dokończyć tę oczekiwaną przez mieszkańców inwestycję. W przygotowaniu jest dokumentacja i realizacja brakującego odcinka drogi jeszcze w tym roku.

-Mogę zapewnić mieszkańców, że na pewno w tym roku doczekają się połączenia z tą drogą – mówi Wójt Gminy Grzegorzew Bożena Dominiak – Jest to własność PKP, więc obszar musi być objęty odrębnym projektem, odrębnymi mapami, i dlatego trzeba było z tym poczekać i musi to dłużej potrwać. Jesteśmy po przyjęciu budżetu przez Radę Gminy i przygotowujemy dokumentację.

Oprac.: Mariusz Kozajda
Źródło: UG Grzegorzew

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526