Nielegalny tytoń i papierosy ujawnione w jednym z kolskich mieszkań

Autor: kurier-kolski.pl | 17.01.2018

Ponad 10 kilogramów krajanki tytoniowej i 110 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy ujawnili kolscy policjanci w mieszkaniu dwojga 26-latków. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego szacuje się na łączną kwotę ponad 13 tysięcy złotych.

 

12 stycznia br. policjanci z Wydziału Kryminalnego kolskiej komendy „odwiedzili” jedno z kolskich mieszkań, w którym według wcześniej poczynionych ustaleń miał znajdować się tytoń bez polskich znaków akcyzowych.

W wyniku przeprowadzonego przeszukania mieszkania ujawniono 2200 sztuk papierosów i ponad 10 kilogramów krajanki tytoniowej bez akcyzy. Po raz kolejny działania kolskich policjantów doprowadziły do wyeliminowania z obrotu handlowego nielegalnego towaru. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku szacowane są na kwotę ponad 13 tys. złotych. Papierosy oraz tytoń, który zabezpieczyli funkcjonariusze trafił do policyjnego depozytu.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego skarbowego, kobiecie i mężczyźnie poza przepadkiem zabezpieczonego mienia, grożą wysokie grzywny i kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Źródło: KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Prawoo
Prawoo
6 lat temu

Kolscy kryminalni!!!! Wstawcie sobie wytwórnię tytoniu i prochów z ul Garncarskirj33 do wydziału. Może wtedy dopatrzycie się przestępstwa w warunkach recydywy!!! Dlaczego tak boicie się tej grupy przestępczej??????

kooolanin
kooolanin
6 lat temu

Brawo kolska Policja….tak trzymać!!!!!!

Prawoo
Prawoo
6 lat temu

Ciekawe czy weszli na legitymacje czy bez. Osoba która ich sprzedała musi mieć dobre notowania u kolskich kryminalnych. Może to działa jak rosyjska ruletka?????

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526