Klub LOK uczcił rocznice 1863 i 1945

Autor: kurier-kolski.pl | 28.01.2018

W sobotnie przedpołudnie, 20 stycznia br., Powiatowy Klub Młodzieżowy LOK „Kolska Starówka” wspólnie z Muzeum Technik Ceramicznych w Kole uczcili 155. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego (1863), a także 73. rocznicę wyzwolenia miasta Koła spod okupacji hitlerowskiej (1945) konkursem strzeleckim z pneumatyka do tarczy. Najpierw jednak uczestnicy konkursu dla uczczenia tych rocznic udali się pod Pomnik Powstańców nad zalewem Warty, gdzie złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicze. Kierownik Klubu krótko przypomniał w tym miejscu o wydarzeniach historycznych z tamtych lat.

 

Ze względu na przenikliwe zimno, konkurs strzelecki odbył się w pomieszczeniu – starej sali wykładowej LOK w Kole przy ul. Pułaskiego 8. Instrukcję posługiwania się bronią, a także zachowania bezpieczeństwa na strzelnicy, udzielił młodym zawodnikom instruktor oraz sędzia strzelectwa sportowego Mirosław Mikołajczyk, który wspólnie z Andrzejem Kowalskim oraz Romanem Borysiewiczem prowadzili i czuwali nad przebiegiem całego konkursu.

Każdy z zawodników oddał po 8 strzałów do tarczy odległej od stanowiska strzeleckiego o 10 m. Po podsumowaniu wyników w kategorii dziewcząt zwyciężyła z 45 pkt. 14.letnia Kinga Tyburek przed 7.letnią Martą Wasilewską z 27 pkt . Trzecie miejsce wystrzelała z 23pkt. 14.letnia Aneta Zagozda. W kategorii chłopców zwyciężył z 42 pkt. 12.letni Emanuel Szadkowski, przed 9.letnim Oskarkiem Wojewodą z 39 pkt . Trzecie miejsce z 34 pkt. zajął 12.letni Nikodem Żerko. Czwartym zawodnikiem z 26 pkt. został 12.letni Paweł Bartosik. Najmłodszym zawodnikiem tego konkursu była 7.letnia Marta Wasilewska, która – jak się okazało – wyśmienicie dała sobie radę w posługiwaniu się bronią.

Wszyscy uczestnicy tej strzeleckiej imprezy obdarowani zostali cennymi dla zawodników upominkami firmowymi Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej w Kole. Nagrodę specjalną – kalendarz PZPN na 2018 r. otrzymał zwycięzca konkursu w kategorii chłopców Emanuel Szadkowski, a pod klubową świątecznie przybraną choinką odbył się wspólny słodki poczęstunek i zrobiono sobie pamiątkowe zdjęcie.

Tekst i foto: Ryszard Borysiewicz

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526