Czterej 17-latkowie sprzedawali dzieciom narkotyki blisko kolskich szkół i Pływalni!

Autor: kurier-kolski.pl | 29.01.2018

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji zatrzymali czterech nastolatków – jednego mieszkańca Kłodawy, a pozostałych z Gminy Koło – podejrzanych o rozprowadzanie na terenie miasta Koła substancji odurzających w postaci marihuany wśród małoletnich dzieci w okolicy Pływalni Miejskiej oraz kolskich szkół. Wszyscy są bardzo młodzi, mają ukończony 17-sty rok życia, co w świetle przepisów prawa powoduje, że będą odpowiadać przed sądem jako dorośli. Prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny. Chcieli szybko i łatwo się dorobić, a teraz grozi im kara minimum 3 lat pozbawienia wolności. Prawo jest bardzo represyjne nie tylko wobec tych, którzy sprzedają tzw. „twarde narkotyki”, ale nawet gdy rozprowadzają naturalne „zioło”. Młodzieńcza głupota przyczyni się do zniszczenia ich życia już na samym jego początku. Będą napiętnowani tym na wiele, wiele lat. W Polsce co roku za posiadanie lub rozprowadzanie marihuany skazywanych jest na kary więzienia setki tysięcy młodych ludzi!

 

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kole weszli w posiadanie informacji, z której wynikało, że na terenie Pływalni Miejskiej w Kole młody mężczyzna może posiadać narkotyki. Przypuszczenia okazały się słuszne. We wskazanym miejscu zatrzymano mieszkańca Kłodawy, który miał przy sobie papierowy zwitek, a w nim ponad 1,5 grama narkotyku w postaci marihuany. W związku z ujawnieniem środków odurzających, funkcjonariusze podjęli dalsze działania w efekcie których ustalili, że 17-latek oprócz tego, że posiadał przy sobie środki odurzające, to także w celach zarobkowych, sprzedawał je także osobom małoletnim.

Ponadto pracujący nad tą sprawą śledczy ustalili, że młody Kłodawianin procederem tym nie zajmował się sam. Dzień później w związku z tą sprawą, policjanci zatrzymali kolejną trójkę dealerów narkotykowych, mieszkańców Gminy Koło. Jak się okazało środki odurzające w postaci marihuany sprzedawali od 3 miesięcy. Czynili to najczęściej na terenie miasta Koła, zwykle w rejonie Pływalni Miejskiej oraz pobliskiej szkoły.

Dealerzy zostali osadzeniu w policyjnych pomieszczeniach dla osób zatrzymanych, a po wykonaniu niezbędnych czynności procesowych zostali doprowadzeni do Prokuratury, gdzie trójka z nich usłyszała zarzuty handlu środkami odurzającymi, natomiast czwarty dodatkowo odpowie za posiadanie narkotyków.

Udzielanie środków odurzających osobom małoletnim w celu osiągania korzyści majątkowej jest czynem szczególnie bulwersującym i grozi za to wysoki wymiar kary. Zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii, czyn taki jest kwalifikowany jako zbrodnia, za który przewidziana jest kara minimum trzech lat pozbawienia wolności. Samo natomiast posiadanie narkotyków jest zagrożone karą do 3 lat więzienia.

– Kolscy stróże prawa zapewniają, że nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla sprawców tego typu czynów, a każda osoba trudniąca się takim procederem, będzie podlegała przewidzianym przez prawo represjom – mówi st. sierż. Weronika Czyżewska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Kole.

Źródło: KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Prawoo
Prawoo
6 lat temu

Pani st sierżant!!!Są kupujący są dilerzy a gdzie producenci!!!!!! Zgodnie z maksyma. Nie ma Lasera nie ma Złodzieja!!!!!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526