Wiceburmistrz Elżbieta Modrzejewska zabiera głos w sprawie jej nieobecności na sesji Rady. Przewodniczący wiedział?

Autor: kurier-kolski.pl | 29.12.2017

Zastępca Burmistrza Miasta Koła Elżbieta Modrzejewska przesłała dziś do naszej Redakcji informację na temat jej nieobecności na wczorajszej budżetowej sesji Rady Miejskiej w Kole. W oświadczeniu Pani Burmistrz wyjaśnia, że była w tym czasie służbowo w Poznaniu na posiedzeniu kolegium RIO w sprawie jednej w uchwał, a o posiedzeniu był powiadomiony Przewodniczący Rady Miejskiej. – W związku z tym zarzuty stawiane przez Państwa Radnych dotyczące mojej nieobecności na wczorajszej sesji Rady Miejskiej są  nieuzasadnione – podsumowuje i na dowód tego, że nie kłamie, załączyła scan pisma z RIO.

 

W dniu 28 grudnia o godz. 10 reprezentowałam miasto na posiedzeniu kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu, na którym była rozpatrywana uchwała Rady Miejskiej w Kole w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Koła na lata 2017 – 2025. Sprawa została załatwiona pozytywnie dla miasta. O terminie tego posiedzenia był powiadomiony przewodniczący Rady Miejskiej – zarówno przez Regionalną Izbę Obrachunkową jak i przez Urząd Miejski w Kole, o czym świadczy załączony skan zawiadomienia. W związku z tym zarzuty stawiane przez Państwa Radnych dotyczące mojej nieobecności na wczorajszej sesji Rady Miejskiej są  nieuzasadnione.

 

                                                                                             Zastępca Burmistrza Miasta Koła

                                                                                                    (-) Elżbieta Modrzejewska         

Subskrybuj
Powiadom o
guest
39 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
probleme mit lovoo
2 lat temu

lovoo über mich text mann lovoo standort falsch http://lovooeinloggen.com/

Ziuta
6 lat temu

monika Ty rowniez na nic nie nie zaslugujesz twoje komentarze sa tragiczne !

Monika
Monika
6 lat temu

Napisałam z małej litery bo na nic innego nie zasługuje ten człowiek

pociotek wujka
pociotek wujka
6 lat temu

Nazwiska pisze sie z duzej litery to po pierwsze, a po drugie to, ze ktos zachowywal sie niewlasciwie nie oznacza, ze nalezy zachowywac sie tak samo. Monika krytykujesz burmistrza za to, ze obrazal ludzi a robisz teraz dokladnie to samo. Hallo – pomysl nim cos napiszesz.

Monika
Monika
6 lat temu

Halo klakiery a gdzie byliście jak maciaszek wyzywał ludzi od świń które kwiczą i złodzieje

pociotek wujka
pociotek wujka
6 lat temu

Jak juz to nie pisze sie ,,dali” tylko ,,dalej”. Odpowiedz prosta skoro mialo byc zabawnie.

Xyz
Xyz
6 lat temu

Dzień dobry,
Mam pytanie:
Czy Radni dali pieniądze na wypłaty?
Dziękuję bardzo za odpowiedź.

gosc
gosc
6 lat temu

Proponuje popracowac nad pojeciem komunikacji miedzyludzkiej, zapoznac sie z jej podstawowymi zasadami, celem, a potem wypowiadac sie publicznie w tym udzielac wywiadow np. w telewizji kablowej.

zartownis
zartownis
6 lat temu

Rozyczko zarty pana Tomasza sa jego idealna charakterystyka. Nic dodac nic ujac. Choc dodam, ze zart w swej formie z natury ma byc smieszny a nie zalosny.

gosc
gosc
6 lat temu

Duzo nagonki na ludzi zas zero faktow a nawet jak fakty przedstawia to nikt kto logicznie mysli nie zoda tych faktow przylozyc do konkretnej sytuacji. Ludzie wyciagaja wnioski i sa tym zazenowani. Tak sie nie godzi radni miasta Kola.

anonimek
anonimek
6 lat temu

Fakt poziom kultury niektorych radnych wola o pomste do nieba.

Bajeczka
Bajeczka
6 lat temu

Ale odważnie ” różyczka „. Poprą ich radni i ich rodziny i nikt wiecej. Za duzo się słyszy w naszym miescie aby ktoś z nich wygrał. A wszystkie pochwały we wpisach to tylko ich klakierki ??? Oj będzie bolała przegrana oj bedzie. Powodzenia!!!

Gość
Gość
6 lat temu

Szanowni państwo…alfonsy i złodzieje…!!! Burmistrz i radni …powinni odpowiadać …swoim majątkiem za decyzje jakie podejmują! Nie ma chętnych żeby zapłacić za błędne …nie prawne!!!decyzje burmistrza!??? Nie ma chętnych klakierów???

różyczka
różyczka
6 lat temu

Bardzo duże przeprosiny powinny być od p.Artura który wiedział o wyjeżdzie p.Burmistrz do Poznania i celowo ukrył ten fakt aby mogli radni mieć używanie.Wstyd panie Szafrański nie godzi się piastować takie stanowisko i celowo wprowadzać mieszkańców w błąd.
Potem wywiadzić w kablówce i te niestosowne żarty p,Sobolewskiego no cóż jaka kultura taki żart.Stare przysłowie mówi ;nie zrobisz z chama pana;
Ja panów nigdy nie poprę.

anonimek
anonimek
6 lat temu

Czlowiek co sie dziwisz jaki rozumek u kogo taka gadanina.

goscgosc
goscgosc
6 lat temu

No i o takim braku kultury pisalem. I to maja byc argumenty. Nie do wiary.

kolanin100000000
kolanin100000000
6 lat temu

może ta „pani” niech zacznie rządzić u siebie na wsi. a co do pobytu w Poznaniu czy ktoś może to potwierdzić a jeśli tak to w jakich godzinach tam była?

gosc
gosc
6 lat temu

Wujek Chlodek mozna sie roznic sprzeczac o cos walczyc ale to nie zwalnia nikogo z bycia kulturalnym. Szacunek to podstawa.

gosc
gosc
6 lat temu

Obrazanie ludzi na sesjach w tym burmistrz to zjawisko niestety stale.

Kolanin
Kolanin
6 lat temu

Ty Szafrański to dwa płaszczyki nosisz.Wiedziałem,zapomniałem,ale Sobolewski przez Ciebie,zdążył obrazić p burmistrz. Kręcisz,ale nie rób tego więcej…

gallanonim
gallanonim
6 lat temu

Musi byc jasnosc i uczciwosc dlatego jako kolanie ja i moja rodzina chcielibysmy poznac dokladnie jakie osiagniecia maja radni pelniac swoje funkcje dla spolecznosci ktora reprezentuja. Trzy lata dwanascie kwartalow. Od pierwszego kwartalu pelnienia funkcji do kwartalu obecnego szczegolowo co dokladnie zostalo zrobione przez kazdego radnego. Mamy prawo wiedziec. Uczciwie!!!

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

ten sobolewski powinien dostać jakaś kare za mówienie nieprawdy i obrażanie p.Burmistrz

rozpiór
rozpiór
6 lat temu

Kolana przecież oni ci lepsi za jakich ich uważasz spuścili to miasto do kibla .

Kolanka
Kolanka
6 lat temu

Odpowiem
napewno tyle nie „wmucili” co cwaniactwo lemingowe
Hańba to jest właściwa hańba

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

O co ten cały rwetes?

discharge
discharge
6 lat temu

Kolanka a dzisiejsze zależności i koryto przy którym wspólnie żrą Maciaszczyki Ci nie przeszkadza ????
Przecież to tylko zamiana a nepotyzm w UM ma się nadal świetnie …

Kolanka
Kolanka
6 lat temu

A o co ?
Wiem – o stołki i kajze tak się kwiczy tę co się brało i mało bolało
O tę ponad kominową i te przywileje z komuny jeszcze co zabrali i już na zawsze nie oddali
I jeszcze o te więzi z poprzednimi co się dużo od nich korzyści miało kosztem innych najczęściej uczciwych nic nie winnych ludzi
Ledwie zaczął prace to jedna z nich krzyczała że nigdy go nie poprze bo była nadana od kogoś kto musiał odejść bo tak chciała większość społeczności
A dziś bezwstydnie gra w porozumieniu z wyrysowanym czy tam pomalowanym
Haniebne

discharge
discharge
6 lat temu

I wszystko w temacie i tak by jej obecność nic nie zmieniła bo decyzje z pewnością zapadły dużo wcześniej , zresztą jak odnośnie nieobecności radnych na sesji nadzwyczajnej .
Za chwile okaże się albo i NIE – że uchwała rady miasta odnośnie budżetu pójdzie do kosza – powód ?? zbyt duża ingerencja w budżet i płace – nacisk rady na zwolnienia pracowników poprzez ciecia na płacach .
Jestem wielkim przeciwnikiem Maciaszka i dzisiejszej władzy ale , … wybory są za rok Państwo Radni i wasze coraz bardziej agresywne gry są postrzegane zupełnie inaczej niż wam się może wydawać .
Tak samo jak przebudzenie kilku radnych nazwiskami nie będę rzucał ale Pani M. Panu M. a także B, K. N . już dziękujemy całym sercem wspierali Maciaszka dopóki dopóty problem nie zaczął dotyczyć ich prywatnych sfer . lub niespełnionych marzeń.

Pax , Pax między narodami …..:) idziecie za szeroko i ta jazda na tą Panią z MOPIR ludzie czy wy udajecie czy nie wiecie że rządy w urzędzie od 3 lat są autorytarne , o czym sami się przekonywaliście na sesjach .

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

Tak samo zresztą, jak jej szef.
Tylko nie o kulturę i obycie w tym wszystkim chodzi!

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

Pani Modrzejewska to bardzo miła i kulturalna osoba.

Gość
Gość
6 lat temu

Gdzie państwo radni byli 15 grudnia podczas sesji nadzwyczajnej zorganizowanej przez panią burmistrz? Czy pani burmistrz nie została wówczas zlekceważona? Jeżeli ma mieć miejsce jakakolwiek współpraca to prawdą jest, że obie strony powinny wzajemnie się szanować.

nick
nick
6 lat temu

Jak nie trudno zauważyć analizując sposób pisania te komentarzyki anty na burmistrzowa albo burmistrza piszą wciąż jedne i te same osoby tylko pod różnymi nickami.

Gość
Gość
6 lat temu

Wypadałoby może Panią Burmistrz przeprosić, co????
Nie do pojęcia co się tam wyprawia.

Uuuu
Uuuu
6 lat temu

W piśmie RIO stoi wyraźnie napisane że przedstawiciel miasta 'ma prawo udziału w posiedzeniu kolegium izby’. Ma prawo to nie znaczy że ma obowiązek i musi być.Sesja budżetowa drogą Pani burmistrz byla 100 razy ważniejsza niż ten Poznań.Czy Pani tego nie rozumie czy tylko udaje i traktuje to za wymówkę?Kiepskie to uzasadnienie nieobecności.Oj cieniutko cieniutko droga Pani.Mnie to wcale nie przekonało.

Gość
Gość
6 lat temu

To co się teraz dzieje , to jak mówił Piorun _ kabaret .

Anonim
Anonim
6 lat temu

Uważam że nie obecności jest usprawiedliwiona A czy pojechała tam w tajemnicy przed radnymi ? Raczej takie wyjazdy są planowane -)) Obawiam się że jej obecność na sesji i tak by nic nie zmieniła -))A co z radnymi co nie byli na poprzedniej sesji ? Gdzie byli ? -))

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

Przecież mogła przyjechać na sesję po posiedzeniu w Rio. Czy to trwało cały dzień? Wątpię

Przewodniczący Rady Miejskiej w Kole
Przewodniczący Rady Miejskiej w Kole
6 lat temu

W kwestii wyjaśnienia powyższej sytuacji.
Zawiadomienie RIO w Poznaniu zaprezentowane przez Urząd Miejski w Kole wpłynęło do Biura Rady w dniu 27 grudnia br. ZGADZA SIĘ, również w tym dniu zapoznałem się z nim.

Po pierwsze pragnę jednak zauważyć, że ze strony RIO w Poznaniu takich zawiadomień w sprawie wszczęcia postępowania z powodu naruszenia przepisów prawa oraz terminu posiedzenia kolegium izby w temacie uchwał w sprawie zmian budżetowych, czy też zmian WPF Miasta Koła w obecnej kadencji było ok. 10. Nie przypominam sobie, żeby za każdym razem miasto Koło było reprezentowane.

I po drugie nikt nie poinformował mnie oficjalnie przed sesją, czy też w trakcje jej trwania jaki jest powód nieobecności Pani Wiceburmistrz na 50. sesji Rady Miejskiej w Kole. Na pytanie jakie zadałem na początku sesji, Czy czekamy na Pani Wiceburmistrz? usłyszałem tylko odpowiedź, że Pani Wiceburmistrz nie będzie.

Mimo wszystko szanuję decyzje Pani Wiceburmistrz o jej nieobecności na wczorajszej sesji.

Z wyrazami szacunku
Przewodniczący Rady Miejskiej w Kole
Artur Szafrański

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526