UKS Kiełbaska znów w czołówce na zawodach szachowych w Kaliszu

Autor: kurier-kolski.pl | 05.12.2017

OLYMPUS DIGITAL CAMERAW Kaliszu odbyło się podsumowanie cyklu turniejów szachowych, w których startowali uczniowie UKS Kiełbaska. Uczniowie UKS Kiełbaska potwierdzili w tych zawodach wysoki poziom i dobre przygotowanie, co znalazło odzwierciedlenie w uzyskanych wynikach. W klasyfikacji generalnej do lat 9 Jagoda Świderska zajęła 1. miejsce, podobnie jak Igor Steckiewicz w kategorii chłopców. Maciej Anastaziak w tej samej kategorii był drugi, a Seweryn Kwiatkowski 4. W kategorii do lat 14. zwyciężyła Wiktoria Ziółkowska, Miłosz Świderski wywalczył 5. lokatę, a Alan Ślusarski 10.

Zawody składały się z 4 odsłon, w nawiązaniu do 4 pór roku, stąd nazwa turnieju „Cztery Pory Roku z Szachami”. Organizatorem imprezy było Kaliskie Towarzystwo Szachowe oraz SP nr 2 w Kaliszu. We wszystkich turniejach zagrało 84. zawodników, w dwóch grupach do lat 9 i 14. Zawodnicy w każdym z turniejów zmagali w 6 rundach rozgrywanych systemem szwajcarskim na dystansie P`10.

Źródło: UKS Kiełbaska Kościelec