Sukces „Komórkomanii” w Zespole Szkół Technicznych w Kole

Autor: kurier-kolski.pl | 16.12.2017

03„Ty też uratuj komuś życie” to hasło, na które odpowiedziała cała społeczność  Zespołu Szkół Technicznych w Kole.  Podczas finału akcji WIELKOPOLSKA KOMÓRKOMANIA, 13 grudnia br., Zespół Szkół Technicznych w Kole pozyskał potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych. Społeczność szkolna wraz z fundacją DKMS wsparła misję walki z nowotworami krwi. Zaangażowanie dyrekcji, nauczycieli, uczniów i pozostałych pracowników szkoły w pozyskiwanie potencjalnych dawców pomoże pacjentom zmagającym się z nowotworami krwi na całym świecie.

 

Poprzez wolontariat akcja buduje właściwe postawy społecznej uwrażliwia młodzież na problemy drugiego człowieka. Realizacja działań w ramach akcji KOMÓRKOMANIA wpisuje się w  założenia podstawy programowej  III i IV etapu edukacyjnego. Rozwija u uczniów postawy dbałości o zdrowie własne i innych ludzi oraz umiejętności tworzenia środowiska sprzyjającego zdrowiu.

004 04 005

Koordynatorem szkolnej akcji była Dorota Kołodziejska , a nauczycielki Małgorzata Gralak i Emilia Lewicka  wspomagały organizację przedsięwzięcia. Uczennice: Weronika Czupryńska, Klaudia Jankowska, Karolina Olczak, Paulina Rogacka, Monika Nadolska oraz Wiktoria Tęgos pełniły rolę wolontariuszek.

02 05 06 09

Wszystkim należą się podziękowania, ale szczególne wyrazy wdzięczności należy skierować do uczniów, którzy stali się potencjalnymi dawcami.

Opracowała: Dorota Kołodziejska – ZST w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526