Kolski szpital będzie rozbudowany! Na sesji Rady mówił o tym dyrektor [wideo]

Autor: kurier-kolski.pl | 01.12.2017

szpitalOd dawna było wiadomo, że kolski Szpital, czyli SP ZOZ w Kole, będzie musiał być rozbudowany, nie wiadomo jednak było kiedy znajdą się na to fundusze. Podczas środowej sesji Rady Miejskiej w Kole gościem naszych radnych był Dyrektor placówki dr n. med. Cezary Chmielecki, który prosząc o dopisanie terenu lecznicy do terenów zdegradowanych i wymagających odnowienia, wnosił o zmianę uchwały w sprawie rewitalizacji miasta, do czego radni się przychylili. Wpisanie Szpitala do tego dokumentu pozwoli podjąć starania o pozyskanie zewnętrznych środków finansowych na jego rozwój i rozbudowę. Ma powstać nowe, trzecie skrzydło odchodzące od najstarszej, przedwojennej części budynku. Koszt wybudowania go to 7 mln. zł, z czego 6 mln. pozyskane ma być z Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, a 1 mln. zł to środki własne lecznicy.

 

Z uzasadnienia uchwały oraz tego, co zostało powiedziane na sesji przez urzędników UM i dyrektora placówki możemy się dowiedzieć, że dokonanie korekty w Lokalnym Programie Rewitalizacji Miasta Koła na lata 2017-2020 radni zrobili na wniosek dyrekcji kolskiego SP ZOZ w związku koniecznością rozwoju i planowaną rozbudową naszego Szpitala. Jak napisano, „stan niektórych oddziałów wymaga dostosowania do rosnących zadań i podnoszących się wymogów. Po przygotowaniu odpowiedniej bazy będzie możliwość niesienia lepszej pomocy osobom potrzebującym. Dotyczy to głównie rozbudowy Oddziału Wewnętrznego I, Wewnętrznego II z Diabetologią oraz Oddziału Chirurgii.

KLIKNIJ I OBEJRZYJ POD SPODEM KRÓTKI MATERIAŁ WIDEO Z TEGO PUNKTU:

Wpisanie Szpitala do Programu Rewitalizacji umożliwi jego dyrekcji ubieganie się o finansowe środki zewnętrzne z budżetu Województwa Wielkopolskiego.

Na to być gruntowna modernizacja placówki, która w znaczącym stopniu podniesie jakość usług dla pacjentów. Szpital w Kole posiada 220 miejsc dla pacjentów.

CHMIELECKI

-Modernizacja Szpitala poprawi standard świadczonych usług, a także standard pobytu w nim – mówił do radnych miejskich podczas sesji Rady Dyrektor Cezary Chmielecki (na zdjęciu wyżej) – Zakładamy, że gdy te środki do nas trafią, to Szpital przystosuje się do wymagań Ministerstwa Zdrowia z 2012 roku, które zakładają, że na oddziałach mają być sale 1- i 2-osobowe z łazienkami. Już w tym miesiącu zaczynamy budowę nowego bloku operacyjnego ze środków pozyskanych ze Starostwa Powiatowego oraz własnych. Chcemy to zakończyć w miesiącu wrześniu 2018 roku.

old_szpital_001

Przedwojenne zdjęcia gmachu kolskiego Szpitala oraz jednej z sal i oddziału. Dawniej pacjenci leżeli wszyscy razem na jednej, ogromnej sali i nie było mowy o żadnej prywatności. Opiekę nad nimi sprawowały siostry zakonne.

old_szpital_004old_szpital_002

Tekst, foto i wideo: Mariusz Kozajda

Zdjęcia przedwojenne Szpitala: źródło SP ZOZ w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Gryzli
Gryzli
6 lat temu

Ile powiat musi dołożyć tyle dołoży bo szpital to priorytet dla nas.

Moja Osoba
Moja Osoba
6 lat temu

Ciekawe zatem Panie Redaktorze ile Powiat Kolski musi dołożyć do rozbudowy, 1 mln czy 1,8 mln?

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

@~Jolanta

W pelni sie z Toba zgadzam.
Ekonomicznie, to taki miejscowy Ojciec Dyrektor!

Jolanta
6 lat temu

Wreszcie placówka ma świetnego dyrektora,pozdrawiam

Jolanta
6 lat temu

Ten dyrektor to strzał w 10 tkę,pozdrawiam

Moja Osoba
Moja Osoba
6 lat temu

Poza tym, jest pytanie: jeśli w dokumentach jest kwota 7,8 mln, dofinansowanie ma wynieść 6 mln, to znaczy, że Powiat musi wyłożyć 1,8 mln ?

Moja Osoba
Moja Osoba
6 lat temu

Lubię z Panem dyskutować. Skoro wie Pan, że będzie jeszcze więcej, to dlaczego Pan o tym nie napisze?

Moja Osoba
Moja Osoba
6 lat temu

Z informacji o wyborze oferty wynika, że koszt to
7 849 860 zł. To dane z dokumentu.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526