Klub Radnych Pokolenie 2018+ komentuje słowa Wiceburmistrz M. Koła Elżbiety Modrzejewskiej z ostatniej sesji

Autor: kurier-kolski.pl | 20.12.2017

Na fanpage Fb Klubu Radnych Pokolenie 2018+ pojawiło się oświadczenie grupy radnych dotyczące słów, jakie „na zakończenie sesji wiceburmistrz Elżbieta Modrzejewska powiedziała, że miały być przyjęte dziś uchwałą środki na wykup od Starostwa gmachu Sejmiku pod Muzeum. – „Stało się jak się stało, najwyżej oddamy te środki z powrotem. Trudno, ja nie będę tutaj głową muru rozbijać. Państwu radnym, którzy tu dziś przybyli bardzo serdecznie dziękuję za wyrozumiałość i troskę o miasto”. Radni z Klubu Pokolenie 2018+ twierdzą, że to nieprawda, że miało być żadnej takiej uchwały na sesji nadzwyczajnej. Kto ma rację?

 

W informacji Klubu Radnych czytamy:

„Analizując projekt uchwały zmieniającej budżet miasta Koła na 2017 rok, przygotowany na sesję 15 grudnia 2017 roku, próżno szukać „środków na wykup od Starostwa gmachu Sejmiku pod Muzeum”, o których mówiła Pani Wiceburmistrz Elżbieta Modrzejewska. Były środki wypracowane przez jednostki oświatowe – przeznaczone dla tych jednostek, były środki z opłat za korzystanie ze środowiska – przeznaczone na zakup sadzonek, było również „techniczne przeksięgowanie planu”. Była także subwencja oświatowa……

Dlaczego zatem wprowadza się mieszkańców w błąd? I które środki Pani Wiceburmistrz chce oddać z powrotem? Subwencję oświatową, o którą wnioskował Urząd, ale na zadania wynikające tylko i wyłącznie z wytycznych Ministra Edukacji (zwiększenie zakresu zadań oświatowych, odprawy dla nauczycieli itp.)?

Rada Miejska złożyła propozycję Pani Modrzejewskiej dotyczącą zakupu Sejmiku na sesji 29 listopada, ale NIE wyraziła na to zgody.”

Źródło: fb Klubu Radnych Pokolenie 2018+

Subskrybuj
Powiadom o
guest
26 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
lovoo partnersuche
2 lat temu

lovoo profil löschen lovoo erfahrung http://lovooeinloggen.com/

Ziuta
Ziuta
6 lat temu

Ola airam Jancio zgadzam się z wami to tzw
Pokolenie 2018 to jakas mafia kolska

Marek
Marek
6 lat temu

Ja, Pietek, Mietek i Weronika

Jancio.
Jancio.
6 lat temu

Rozbawiles mnie do łez. Ilu was pisze? Czy tak sam ze sobą? Szok !

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Dobrze że przynajmniej powstało to Pokolenie! No nie byłoby na kogo głosować..

Osoba
Osoba
6 lat temu

Mieszkam na Żeromskiego i tu nie ma telewizji kablowej.
Przyzwyczailiśmy sie przez te prawie 3 lata do bezpośrednej ( o jakości nie wspomnę ) transmisji
a teraz co ,kto nie chce tego ze względów zdrowotnych -nie mam możliwości dotrzeć osobiście do ratusza ale sprawy naszego miasta bardzo mnie interesują.

airam
airam
6 lat temu

Pokolenie 2018 jeszcze nie podjelo zadnych tematow, nie przedstawilo planu pracy dla miasta, nie wiem co chca od zycia? Jak na ta grupe jeszcze radnych patrzec? Tez nie sa stali a swoich ja, bo tez przechodza miedzy ugrupowaniami, pewnie myslac o kolejnych wyborach. To wyborcy sa od wyborow ale i tez do rzetelnego oceniania aktualnych radnych. radni staraja sie glosno swoje racje przedstawiac na sesjach w wystapieniach bez skladu i ladu ale przed telewizja kablowa. Wiele spraw w miescie jest niejasnych i w rozmowach z niektorymi radnymi nie mozna dowiedziec sie co jest grane w UM.

gość
gość
6 lat temu

Proszę wyjaśnić dlaczego w ostatnim czasie nie ma bezpośredniej transmisji z sesji RM .
Od kogo to zależy.
W takcie poprzednich sesji wszystko dokładnie słyszeliśmy i widzielismy
a teraz są jakies plotki,pomówienia,niedomówienia.
Niestety nie ma u nas jeszcze kablówki więc nie możemy sami ocenić kto mówi prawdę.

Marek
Marek
6 lat temu

Sensacja to była jak się urodziłas.

OLA
OLA
6 lat temu

Pokolenie 2018 poszukuje sensacji by się załapać na następne wybory?

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Troszkę się martwię o wynik tych wyborów..

Obiektywny
Obiektywny
6 lat temu

Kłamstwo na każdej sesji od 3 lat już tak jest

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

Ja tez!
Moja watpliwosc nie wziela sie z braku poparcia a z niezbyt komunikatywnie slormulowanego ostatniego zdania, ktore zupelnie zmienialo tresc komunikatu Pokolenia.

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Popieram Pokolenie i jego działania!

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

A moze ta czesc komunikatu powinna brzmiec:

„Rada Miejska złożyła propozycję Pani Modrzejewskiej dotyczącą zakupu Sejmiku na sesji 29 listopada, ale PANI WICEBURMISTRZ NIE wyraziła na to zgody.”?
zamiast:

„Rada Miejska złożyła propozycję Pani Modrzejewskiej dotyczącą zakupu Sejmiku na sesji 29 listopada, ale NIE wyraziła na to zgody.”?
Z tego ostatniego zdania komunikatu wynika jasno, ze to Rada NIE wyrazila zgody!

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

Ogladalem.
Jak sie jednak pisze komunikat, to powinien byc on dokladny!
Ten kto go pisze musi sobie zdawac sprawe, ze nie wszyscy musza ogladac sesje.
Ja -mimo zainteresowania sprawami miasta- tez najczesciej sesji nie ogladam.
Dlaczego?
Poniewaz pracuje a po przyjsciu z pracy po prostu nie mam ochoty skupiac sie na kilkugodzinnej (czesto ponad 10) transmisji i ogladac ja prawie do rana, co jest normalne i logiczne.

Moje watpliwosci dotycza jednak ostatniego zdania komunikatu (co zaznaczylem), ktore to zdanie po Twoim wyjasnieniu min. cyt:
„Radni wiedzieli o uzgodnieniach z starosta i mówili że trzeba środki przekazać na co wice nie wyraziła zgody z skarbnik” wydaje sie jeszcze mniej logiczne.
To kto nie wyrazil zgody: wice i skarbnik -jak piszesz- czy Rada, ktora „zlozyla propozycje ale NIE wyrazila zgody” -jak czytam w komunikacie?

Do wujka
Do wujka
6 lat temu

Temat sejmiku jak każdy wie ciągnie się już kilka miesięcy. Wg informacji z sesji co radni mówili to już w listopadzie miały być przekazane środki na zakup sejmiku. Wice o tym wiedziała ale nie zabezpieczyla środków. Radni wiedzieli o uzgodnieniach z starosta i mówili że trzeba środki przekazać na co wice nie wyraziła zgody z skarbnik. I po to była zwołana sesja żeby dać na wynagrodzenia i sejmik kiedy można było zrobić to w listopadzie. Wystarczy sesję oglądać wujku

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

W informacji Klubu Radnych czytamy m.in takie koncowe zdanie:

„Rada Miejska złożyła propozycję Pani Modrzejewskiej dotyczącą zakupu Sejmiku na sesji 29 listopada, ale NIE wyraziła na to zgody.”

Czegos tu nie rozumiem!
Coz znaczy: „Zlozyc propozycje, ale NIE wyrazic na to zgody”?
Jesli ja mam srodki finansowe we wlasnej kieszeni, tymi srodkami dysponuje i zaproponuje komus z najblizszej rodziny kupno nowego samochodu ale NIE wyraze na to zgody, to jaki sens ma moja propozycja?
Mam nadzieje, ze wyjasni mi ktos enigme tegoz ostatniego zdania oswiadczenia, poniewaz na chwile obecna wydaje sie to wysoce nielogiczne.
To, o co pytam nie dotyczy wyjasnien p. wiceburmistrz a samego sformulowania ostatniego zdania wyjasnienia Klubu co jest dla mnie wazne dla zrozumienia calosci.

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

Wydaje mi sie, ze na najblizszej sesji sprawa ta powinna byc doglebnie wyjasniona przez p. wiceburmistrz w jasny dla wszystkich sposob.
Mam nadzieje na transmisje, poniewaz powinnismy wszyscy uslyszec, czy wyjasnienia p. wiceburmistrz to „niedopatrzenie”, pomylka czy -jak sie dzis mawiac zwyklo- mijanie sie z prawda!

Ojciec Mateusz
Ojciec Mateusz
6 lat temu

Czy to oznacza że kolejny raz wiceburmistrz kłamie nas mieszkańcow?

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Jak to co sie dzieje? Gazet nie czytasz?

Gość
Gość
6 lat temu

Dokumenty jedno , komentarz Pani Burmistrz drugie .Co się dzieje w naszym mieście ?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526