74-letni rowerzysta potrącony przez autobus zmarł na miejscu wypadku

Autor: kurier-kolski.pl | 15.12.2017

wypadek policjaDo tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj rano na trasie Rybno-Przedecz w czasie gdy było jeszcze ciemno oraz obficie sypał gruby śnieg. Złe warunki atmosferyczne, śliska nawierzchnia, ciemność, nieoświetlony rower – i nieszczęście gotowe. Potrącony przez autobus starszy mężczyzna, mimo natychmiastowej pomocy i reanimacji, zmarł na miejscu zdarzenia. Przestrzegamy i apelujemy, by w okresie zimowym uważać na drogach o wiele bardziej niż zwykle!

 

Jak podała nam st. sierż. Weronika Czyżewska – oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Kole, wczoraj rano, około godziny 6.30, doszło do śmiertelnego wypadku w Gminie Przedecz. Tragedia rozegrała się na drodze powiatowej Przedecz-Rybno, gdzie w stronę Przedcza, a więc w tym samym kierunku, jechały dwa pojazdy – rower, którym jechał 74-letni mieszkaniec tutejszej gminy, oraz autobus kierowany przez 39-letniego mieszkańca Gminy Izbica Kujawska.

policja wypadek 2

Autobus najechał na rowerzystę, który przewrócił się na pobocze. Kierowca Autosanu zatrzymał się i próbował ratować starszego mężczyznę, udzielił mu pierwszej pomocy, ale obrażenia niestety były zbyt rozległe i rowerzysta zmarł na miejscu nim dojechały służby ratunkowe.

Policja bada przyczyny tego tragicznego wypadku. Wiemy, że kierowca autobusu był w momencie wypadku trzeźwy, a rower niestety nie był oświetlony.

Źródło: KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526