300 podrobionych perfum zabezpieczyli policjanci na kolskim targowisku

Autor: kurier-kolski.pl | 13.12.2017

317-196714Ponad 300 sztuk perfum z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek zabezpieczyli kolscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Podróbki na targowisku miejskim w Kole do sprzedaży oferowali dwaj mężczyźni.

 

W myśl ustawy o prawie własności przemysłowej każdy „kto w celu wprowadzenia do obrotu oznacza towary podrobionym znakiem towarowym lub oznaczone takim znakiem towary wprowadza do obrotu, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

Taka właśnie kara grozi teraz dwóm mężczyznom, którzy w czwartek, 7 grudnia zostali zatrzymani przez kolskich policjantów Referatu dw. z Przestępczością Gospodarczą Wydziału Kryminalnego. W toku prowadzonych czynności operacyjnych, funkcjonariusze na targowisku miejskim przy ulicy Narutowicza w Kole ujawnili, że na jednym ze stoisk handlowych 25-letni obywatel Rumunii sprzedaje podrobione kosmetyki, które mają oznaczenia znanych światowych producentów. Funkcjonariusze zabezpieczyli perfumy z podrobionymi znakami towarowymi.

317-196713

Nie był to jedyny incydent o takim charakterze. Na tym samym targowisku, tego samego dnia mundurowi zatrzymali kolejnego mężczyznę trudniącego się identycznym procederem. Był nim 43-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego. Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 300 opakowań nielegalnych perfum.

Sprawców tego procederu czeka teraz spotkanie z wymiarem sprawiedliwości.

Źródło: KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Prawo
Prawo
6 lat temu

Z całym szacunkiem dla Wydziału PG kolskiej jednostki Przestępstwa gospodarcze w mieście aż prosza się o podjęcie stosownych działań! Przecież perfumy i majttki w Babiaku to nie jest szczyt możliwości tego typu Wydziałów!!!!!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526