XX-lecie Zespołu Tańca Ludowego „Kościelec” wesołe i bardzo barwne

Autor: kurier-kolski.pl | 27.11.2017

256918 listopada br. to bardzo ważna data dla byłych i obecnych członków oraz sympatyków Zespołu Tańca Ludowego „Kościelec”. W tym właśnie dniu, w auli zespołu Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu, od godz. 16.00 królował taniec i muzyka ludowa. 20- lecie Zespołu fetowano barwnie i głośno.

 

Uroczystości rozpoczął wspólny Polonez wykonany przez wszystkie grupy wiekowe obecnych tancerzy oraz absolwentów. Później, absolwenci zatańczyli swojego Poloneza. Po nich kolejne grupy wykonywały barwne tańce z różnych regionów Polski. Choreografem większości układów tanecznych była Anna Kucharska – założycielka i opiekunka Zespołu. Ta „mała” wzrostem kobieta jest „wielkim człowiekiem”, z ogromną charyzmą. Przez 20 lat nie poddawała się trudnościom związanym a to z brakiem chętnych, a to z brakiem funduszy i prowadziła swoja pracę u podstaw. Ten dzień należał do niej i jej podopiecznych. Były wzruszenia, podziękowania, gratulacje i życzenia dalszych sukcesów. Wszyscy obecni doceniali trud i zaangażowanie pani Ani włożony w rozwój Zespołu. Obecne na uroczystości gminne i powiatowe władze samorządowe podkreślały wyjątkową rolę jaką Zespół pełni w promocji regionu, a Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński nagrodził bohaterkę dnia „Dyplomem za szczególne zasługi dla promocji polskiej kultury i kultywowania tradycji swego regionu oraz społecznie inspirujące działania na rzecz upowszechniania i ochrony dziedzictwa kulturowego”.

Podczas uroczystości doceniono również współpracujące z Zespołem Stowarzyszenie Wspierające Rozwój Kultury i Folkloru przy ZSRCKU w Kościelcu. Organizacja ta stara się wspierać Zespół Tańca Ludowego „Kościelec” oraz grupy młodsze i „starszaków” pozyskując fundusze i sponsorów na zakup nowych strojów, organizację warsztatów i inne działania.

Doceniając pomoc i zaangażowanie władz samorządowych, dyrekcji Szkoły oraz osób wspierających rozwój Zespołu, pani Ania wszystkim podziękowała, a swoim pomocnikom wręczyła pamiątkowe statuetki.

Uroczystości zakończył wspólny, brawurowo wykonany krakowiak, czas dla fotografów oraz pyszny tort.

Źródło: Starostwo Kolskie, autor: Magdalena Nejman – ZSRCKU w Kościelcu

2568 2570

?????????????????????????????????????????????????????????

2576 25772570 2572 2573 2574 2575 25782579 2580 2581

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526