Wyróżnienie uczestniczki ŚDS w Kole na Festiwalu o Solnego Kosa w Kłodawie

Autor: kurier-kolski.pl | 29.11.2017

DSCN129927 listopada br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłodawie odbył się Festiwal Piosenki Osób Niepełnosprawnych o Solnego Kosa, w ramach XI Przeglądu Dorobku Artystycznego Osób Niepełnosprawnych. Głównym organizatorem było Stowarzyszenie „Sprawni Inaczej” w Kłodawie, a współorganizatorami PCPR w Kole, Starostwo Powiatowe w Kole, Burmistrz Miasta i Gminy Kłodawa oraz GOK w Kłodawie.

 

W tym roku w przeglądzie wzięła udział uczestniczka Środowiskowego Domu Samopomocy w Kole  p. Monika Kwiatkowska, która własnym wykonaniem piosenki „Pokaż na co cię stać” zespołu FEEL  zdobyła zaszczytne wyróżnienie. Do występu przygotowywana była przez p. Ilonę Świątek. Przygotowania polegały na zapamiętaniu tekstu piosenki, wypracowaniu właściwej dykcji, umiejętności śpiewu w rytmie, zgodnie z linią melodyczną, nauka ruchu scenicznego, obycia ze sceną, tremą i inne.

Organizator zapewnił wszystkim uczestnikom imprezy dyplomy, nagrody oraz posiłek, ciepłe i zimne napoje.

DSCN1309

Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Kole chętnie reprezentują placówkę na zewnątrz, w różnego rodzaju konkursach, występach i innych organizowanych dla osób niepełnosprawnych. Każdy wyjazd o takim charakterze to dowód, jak bardzo starają się być samodzielni i żyć w oparciu o własne możliwości.Udział w zajęciach terapeutycznych w ŚDS i licznych treningach samoobsługowych przyczynia się do poprawy jakości ich życia, funkcjonowania w środowisku rodzinnym, lokalnym oraz  zwiększenia własnej zaradności życiowej.

Źródło: ŚDS w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526