W Radzie Miejskiej Koła powstał nowy Klub Radnych POKOLENIE 2018+!

Autor: kurier-kolski.pl | 29.11.2017

20171129_213601To było totalne zaskoczenie! Na zakończenie wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Kole radny Tomasz Sobolewski odczytał oświadczenie, z którego wszyscy dowiedzieli się o inicjatywie utworzenia nowego Klubu Radnych, który nazwano „Pokolenie 2018+”. Klub tworzy 9 radnych, na czele których naturalnie stanął Przewodniczący Sobolewski. Kto tworzy Klub i jakie są jego cele? – POKOLENIE 2018+ skupia w swoich szeregach osoby, których poglądy pozwalają pozytywnie myśleć o przyszłości naszego miasta – powiedział Przewodniczący Sobolewski.

 

W skład nowego Klubu POKOLENIE 2018 + wchodzą radni: Sebastian Kuty, Mariusz Budny, Izabela Nuszkiewicz, Teresa Brzoska, Ewa Baryła, Michał Piasecki, Janusz Miłowski, Tomasz Sobolewski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Kole Artur Szafrański. Przewodniczącym Klubu został radny Tomasz Sobolewski, a rzecznikiem prasowym radny Sebastian Kuty.

– Głównym priorytetem naszego klubu radnych jest dobro wspólne, czyli nasze miasto Koło, a w szczególności racjonalizacja budżetu miasta poprzez gospodarność i celowość wydatkowania publicznych środków oraz zrównoważone finansowanie inwestycji w mieście Kole – powiedział szef Klubu Tomasz Sobolewski – Członkowie klubu liczą na realną zmianę dotychczasowej polityki samorządowej w naszym mieście. POKOLENIE 2018+ skupia w swoich szeregach osoby, których poglądy pozwalają pozytywnie myśleć o przyszłości naszego miasta.

– Swoimi działaniami nadal chcemy w rzeczywisty sposób realizować to, co ślubowaliśmy przed przystąpieniem do wykonywania mandatu radnego, a więc: pracować dla dobra i pomyślności Miasta, działać zawsze zgodnie z prawem oraz z interesami Miasta i jego mieszkańców, godnie i rzetelnie reprezentować swoich wyborców, troszczyć się o ich sprawy oraz nie szczędzić sił dla wykonywania zadań Miasta. Wykonywania zadań z myślą o naszej wspólnocie samorządowej oraz jej mieszkańcach – dodał.

Jak się mogliśmy dowiedzieć, najważniejszymi priorytetami Klubu ma być „współpraca z każdym, dla kogo przyszłość naszego miasta jest bardzo ważna, jasne i rzetelne informowanie mieszkańców o działalności związanej z gospodarowaniem środkami publicznymi oraz odpowiedzialne i obiektywne podejmowanie rozstrzygnięć w sprawach ważnych dla Miasta”.

Nowemu Klubowi Radnych, który w tym momencie jest największą koalicją rajców w kolskiej Radzie, życzymy wszelkiej pomyślności i owocnej pracy dla naszego Miasta.

Opracował: Mariusz Kozajda

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
36 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Kolanin
Kolanin
6 lat temu

Do Ola. Radni mogą zakładać kluby, tym bardziej że to są radni niezależni. Nie ma już TSu więc dobrze, że taki klub się zawiązał. Czas pokaże jak będzie on działał. przecież do wyborów pozostał jeszcze rok. To co, lepiej gdyby zawiązali się 3 miesiące przed wyborami, a na pewno powstaną jeszcze inne kluby czy stowarzyszenia na tą okoliczność. Ile to dobrych rzeczy dla miasta można zrobić przez ten rok. Dajmy im czas, nie od razu krytyka……

OLA
OLA
6 lat temu

Patrzę na tych ludzi to widzę , że oni już byli w innych partiach i układach. Teraz tworzą coś co nie przyniesie żadnych efektów.
To tylko blef by załapać się na nowe wybory. Ludzie takich KAMELEONÓW nie poprą. Dla nich się liczy koryto a nie idea i dobro miasta.

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

Panu Miłoskiemu to chyba już sie w głowie lekko poprzewracało.
nic ni robi , tylko jak był pan Stasiu to dla niego ręce podnosił, a teraz niema dla kogo , więc trza szkuac nowej opcji
No cóz do niego dobre pasuje to powiedzenie
Tonący , brzytwy się chwyta

Brygada
Brygada
6 lat temu

Pewnie przyklepie,nie ma transmisji z obrad sesji bo się klepią! Andrzejek tam klepał a teraz tu przyklepany

Adamożeniewypada
Adamożeniewypada
6 lat temu

…a co z radną Alicją Wapińską?
Co z powołanymi przez …,,alfonsów i złodziei dobrej zmiany” na ,,stołki” czy do ,,koryta”…. prezesikami,dyrektorami,przekrętami?
Czy szanowny klub ma program oszyszczający?Czy ma pomysły na naprawę tego bajzlu?Czy może tylko …przyklepie i …dogada się?!!!

Misiek
Misiek
6 lat temu

Oj jak przyjdzie „nowy” burmistrz to co niektórym się „ukruci” i to bardzo…

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu
Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

Ciekawa inicjatywa :

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

Może członkowie nowego klubu pochylą się w końcu nad sytuacją w MZUK.

Blue Sea of Ibrox
Blue Sea of Ibrox
6 lat temu

klakiery dajcie już spokój

Złodziej
Złodziej
6 lat temu

Wielki szacunek mam do tych radnych którzy mają kręgosłup dosyć wazeliniarstwa i donosicielstwa. Brawo radni . Maciaszkowcy szykujcie kartony was czas się zbliża .

Bohun
Bohun
6 lat temu

Miło to czytać..☠️

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Bohun! Jak ja za Tobą tęskniłem 😉

Bohun
Bohun
6 lat temu

Do tego zarozumiałego- Buca Mleczarza pisz sobie co ci ślina na język przyniesie tylko nie nazywaj kogoś kto ma inne zdanie od twojego (klakierem) kultura jest ci obca ,dobre wychowanie także…

Kolanka
Kolanka
6 lat temu

Pan Radny Olejniczak jest już w innym klubie i sądzę, że dlatego nie ma Go w klubie Pokolenie 218+ Ci Radni byli niezależni więc mogą być w takim klubie. To jest moje zdanie i chyba się nie mylę. A Pan Olejniczak jest wspaniałym radnym i na pewno będzie nadal działał na rzecz społeczeństwa i program tego klubu jest mu zapewne bliski bo cały czas dbał o dobro miasta. Nowemu klubowi życzę jak najlepiej.

Elżbieta
Elżbieta
6 lat temu

Zamiast p. Miłowskiego w szeregach klubu winien znaleźć się p. Olejniczak. Można by wtedy stwierdzić że klub radnych POKOLENIE 2018 + składa się z radnych którym dobro miasta Koła leżało na sercu poprzez całą obecną kadencję

Obserwator
Obserwator
6 lat temu

Psy szczekają karawana jedzie dalej….

koleś
koleś
6 lat temu

autopromocja przed wyborami,żenujące.

Gość
Gość
6 lat temu

Na mieście mówi się , że Pan Przewodniczący będzie kandydatem na Burmistrza .

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Ale sie towarzystwo obruszyło. Bo wróciłem na Kuriera? Wróciłem i bede pisał klakierki. Ale was to boli, hehe 🙂

Gość
6 lat temu

Klub–słuszna racja–w jakim celu?—żeby więcej szumu na sesji?–lub że zblizaja sie wybory,pis–zlikwidował jowy–i jak wyżej–napisane”ped do stołków”?–smutne że w ta gre–dał sie wciagnąc–Pan Przewodniczacy–Panie Arturze,potrzebne to Panu?

Gość
Gość
6 lat temu

Kto z tego klubu jest kandydatem na Burmistrza ?

gość
gość
6 lat temu

Założyli klub , to jakiś żart .
Po co ?
Redaktorze czy to najważniejsza informacja w wczorajszej sesji ?

kolo
6 lat temu

Do Mleczarza (naczelnika naszego hejtu wspólnego). Skoro ten hej tym wyżej się należy a na pewno tak jest to przyłączam się do Ciebie i tak trzymaj….. No tak wybory się zbliżają – demony się budzą.

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

Do Mleczarz coś tam
Największym klakierem jesteś ty ,twoje słowo nie znaczy nic .

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Jest taki wysyp klakierów i ich hejtu tutaj że trzeba jednak wrócić na Kuriera i to skomentować. Zrobię to jednak po 15:00 bo jestem w pracy:/
W ogóle dziś tak dżdżysto, nieprzyjemnie i jeszcze ich jazgot z rana

hanibal
hanibal
6 lat temu

Towarzystwo samorządowe odrzuciło dwie osoby a na ich miejsce weszły dwie osoby z lewicy. Z tego zdjęcia tylko trzy osoby nie dały się kupic albo złamac. Jedna wielka katastrofa mieszkańców miasta Koła.

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

Fajnie że ten twór powstał przed wyborami, pokazuje to Wyborcom jaki pęd na wladza mają niektórzy Radni. Po tym jak ich bierność doprowadziła do tego co mamy w Mieście zakładają nowy Klub który ma stać na straży interesów Miasta.Pusty śmiech mnie ogarnia Dziwię się tylko niektórym Radnym że dali się wciągnąć w to Pokolenie 2018.

Kolanin
Kolanin
6 lat temu

Jednym zdaniem -„totalna opozycja”.Już nie wiedza jak się posklejać ,lemingi jedne…

Judex
Judex
6 lat temu

Pan Janusz to Koryciarz kameleon

G
G
6 lat temu

Pan Janusz kompletnie nie pasuje do tej grupy .SLD .Nowoczesna a teraz przykleił się tu.

Judex
Judex
6 lat temu

Klakierzy i im podobni powinni powołać klub złotych zębów i sztucznych szczęk do obrony swoich „alfonsów i złodziei”

Maurycy
Maurycy
6 lat temu

Wybory za rok to trzeba się pokazać. No cóż taka inicjatywa powinna powstać wcześniej a nie przed wyborami

Tom Bombadil
Tom Bombadil
6 lat temu

Bardzo ciekawa i fajna inicjatywa !!! Wreszcie jakiś konkret! Brawo !!! Z Waszych szeregów winien wyjść przyszły (oczekiwany przez wielu) burmistrz !!!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526