Ukradł i rozebrał na części specjalistyczne urządzenie warte 10.000 zł dla kilku tanich kawałków metali kolorowych

Autor: kurier-kolski.pl | 04.11.2017

317-19175923-latkowi z Koła grozi kara więzienia nawet do 5 lat za kradzież jakiej dopuścił się 30 października br. Mężczyzna ukradł z podwórka jednej z kolskich firm specjalistyczne i drogie urządzenie nie po to by sprzedać je w całości, ale żeby rozebrać je na części i pozyskać niewielką ilość metali kolorowych z wnętrza. Nie dość, że ukradł, to na dodatek zniszczył sprzęt warty 10.000 zł. A na samym końcu dał się złapać i teraz za wszystko odpowie przed Sądem. Opłaciło się?

 

30 października br. kolscy policjanci zostali poinformowani o kradzieży osuszacza powietrza z jednej z kolskich firm. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że urządzenie zostało skradzione z podwórka. Policjanci pracujący nad tą sprawą, wykonali szereg czynności operacyjnych i szybko ustalili, że związek z kradzieżą ma 23 – letni mieszkaniec Koła.

Mężczyzna następnego dnia został zatrzymany. Funkcjonariusze w wyniku podjętych czynności odzyskali skradzione mienie. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał się karze. Niestety poza samym faktem kradzieży, największą szkodę sprawca wyrządził rozkładając urządzenie na części, gdyż uszkodził je w stopniu wykluczającym ponowne użycie. Zrobił tak, ponieważ zamierzał spieniężyć elementy wykonane z metali kolorowych w punkcie skupu złomu. Otrzymałby za to nieznaczną ilość pieniędzy, natomiast samo urządzenie miało wartość co najmniej 10 tysięcy złotych.

317-191758317-191760

Policjantom udało się odzyskać tylko cześć skradzionego mienia. Sprawca za popełnione przestępstwo stanie przed Sądem, za które grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Gghy
Gghy
6 lat temu

Ale nie firmy Mitshubishi. Te da dużo droższe.

kolanin
kolanin
6 lat temu

Osuszacz który miał około 10 lat i wart 10000zł? Nowy można kupić za około 7000zł.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526