Stało się!!! Dziś historyczny dzień dla miasta Koła – umowa na pierwszy odwiert geotermalny została podpisana!

Autor: kurier-kolski.pl | 02.11.2017

23158015_1403459919751623_1056359907_oDziś historyczny dzień dla naszego miasta! Przedstawiciele władz samorządowych na czele z Wiceburmistrz Elżbietą Modrzejewską, Przewodniczącym Rady Miejskiej Arturem Szafrańskim oraz Skarbnikiem Miasta Mariolą Makowską byli dziś w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, gdzie podpisali umowę na otrzymanie dotacji w celu wykonania pierwszego odwiertu geotermalnego! Dzięki temu nasze miasto otrzymało 22.150.000 zł, co będzie pierwszym milowym krokiem ku powstaniu Geotermii Kolskiej.

 

Jak powiedział nam dziś po powrocie ze stolicy Przewodniczący Rady Artur Szafrański, „podpisanie tej umowy jest kolejnym i najważniejszym krokiem ku realizacji największej inwestycji ostatnich lat w naszym mieście”.

Teraz, po tej formalności, można rozpocząć procedurę zorganizowania przetargu na fizyczne wykonanie odwiertu badawczego GT-1 zlokalizowanego na działce miejskiej w miejscowości Chojny pod Kołem.

mapa-temperatur

Subskrybuj
Powiadom o
guest
23 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

@~Nowoczesny

Pewnie stala z „bronia u nogi” czekajac na wynik referendum, zeby wiedziec jak sie zachowac i co robic dalej.

Nowoczesny
Nowoczesny
6 lat temu

Gdzie była nowoczesna podczas referendum? Może Pan Robert napisze tutaj

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

No i przewodnictwo w komisji mieszkaniowej

Nowoczesny
Nowoczesny
6 lat temu

Panie Robercie gdzie pan był i Pana posłanka kiedy było referendum w kole? Jakie było stanowisko partii nowoczesna koło w tej sprawie? Proszę odnieść się w komentarzu poniżej i wyjaśnić mieszkańcom

Obserwator
Obserwator
6 lat temu

@as
Popieram Twoją wypowiedź. Zapomniałeś dodać i picie kawy swego czasu z Maciaszkiem

as
as
6 lat temu

Do Janusz Kupczak
W moim przekonaniu w Nowoczesnej mądralą jest pan Robert Gajda, który myśli, że w zamian za bywanie na sesjach RM, pokazywanie się z posłami, organizowanie protestów przed sądem i idiotyczne oceny geotermii zostanie burmistrzem. To za mało.

Janusz Kupczak
Janusz Kupczak
6 lat temu

Według nowoczesnej Koło jest bardzo bogate i każdy z 7000 odbiorców ciepła może wyłożyć 150000tyś.zł.W nowoczesnej widocznie jest mało ludzi mądrych a za dużo mądrali .

Kolanin
Kolanin
6 lat temu

Gdyby nie p.Maciaszek ,to twoja rada nie miałaby nad czym głosować i nie byłoby żadnej umowy do podpisywania lemingu…

Lulek
Lulek
6 lat temu

Tragedia . Jaki Maciaszek to Rada Miejska podjeła uchwałę inaczej umowy by nie było . Patriota czy id……. Chyba to drugie .

Jug
Jug
6 lat temu

To jest właśnie zaplecze intelkjtualne Maciaszka takie jak on wyksztaucone na Uniwersytecie Warszawskim . Szkoda słów . Bajki czytać . Brak słów . Co za ………….

Miś
Miś
6 lat temu

Patriota lepiej się skontaktować ze specjalistą Uniejów . Gościu lamingiem jesteś ty i społeczniakiem jakie termy będą w kole chyba że u Maciaszka w wannie . Będzie odwiert badawczy a co do ogrzewania to lata będziemy czekać cymbalisto.

Judex
Judex
6 lat temu

Facet czemu blokujesz wpisy

Judex
Judex
6 lat temu

Trzeba będzie wybudować obwodnicę z Chojen do Włocławskiej bo jak te gejzery wytrysną to na działkach banany będą owocować cały rok i będziemy mieli raj.

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Błagam dość

Obserwator
Obserwator
6 lat temu

To samo będzie w kole. Mazurkiewicz i Gajda

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Właśnie widać jak nawet w Warszawie nie potrafiły sie te partie dogadać co do wspólnego kandydata ba fotel prezydenta

Obserwator
Obserwator
6 lat temu

@ nowoczesna koło
Specjaliści w każdej dziedzinie na czele z jej przewodniczącym. Pamiętamy zachowania Pana gajdy od początku. Chciał zrobić karierę przy Maciaszku. A teraz pierwszy recenzent z tylnego fotela. Polecamy zmieniać i udzielać się we własnej gminie osiek. Żadnych partii politycznych typu peło czy nowoczesna. Politykę rób Pan w Warszawie i osieku a nie kole.

PATRIOTA
PATRIOTA
6 lat temu

NO W KONCU DOCZEKALISMY SIE MIASTO WYCHODZI Z MARAZMU LEMINGÓW I LEWAKÓW DZIEKI PANU BURMISTRZOWI MACIASZKOWI BEDZIEMY NOWYM UNIEJOWEM

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Czas refleksji, zadumy a tu taka nowina. Muszę to sobie teraz w głowie wszystko poukładać..

Miś
Miś
6 lat temu

Pan Robert niech w osieku się udziela ze swoimi fachowcami . Niedawno się ze Stanisławem M . Klepał po plecach kawkę podczas wywiadów spijał . Jak było referendum w mieście to z boku stał i patrzył jak ludzie są niszczeni . Nowoczesna dziwna opozycja.

Staś
Staś
6 lat temu

Dlaczego pan Przewodniczący nie powiedział ile będzie miasto czekało za ogrzewaniem i ciepłownią geotermalną . Panie Arturze myślałem że pan jesteś poważniejszym człowiekiem . To będzie tylko dziura jak w koninie i długo nic więcej . Żenada

NOWOCZESNA KOŁO
NOWOCZESNA KOŁO
6 lat temu

Warto przeczytać nasze opracowanie dotyczące geotermii. Zostało ono przygotowane przez ekspertów od Odnawialnych Źródeł Energii
https://www.facebook.com/nowoczesnakolo/posts/1977230845824099

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526