Sąd w Łodzi zadecydował – Burmistrz Miasta Koła pozostanie zawieszony!!!

Autor: kurier-kolski.pl | 21.11.2017

widok miasta KołaWiadomo już jakie jest dzisiejsze rozstrzygnięcie Sądu Rejonowego w Łodzi, który o godz. 13.30 rozpatrywał zażalenie Stanisława Maciaszka w sprawie jego zawieszenia w pełnienia funkcji Burmistrza Miasta Koła, które zastosowano jako środek zapobiegawczy przez Prokuraturę Regionalną w Łodzi. Sąd nie zakwestionował decyzji Prokuratury. Oznacza to, że nie wróci on do Ratusza. Miastem nadal będzie zarządzać Zastępca Burmistrza Elżbieta Modrzejewska.

 

Odsunięty od wykonywania obowiązków Burmistrza zgodnie z prawem od chwili zastosowania takiego rozwiązania przez Prokuraturę jest zwolniony ze świadczenia pracy, a tym samym nie ma prawa pobierania wynagrodzenia przysługującego mu z tytułu pracy i pełnienia tej funkcji.

Od kilku tygodni trwają przesłuchania przez łódzką delegaturę CBA wielu osób z Koła – urzędników Urzędu Miejskiego oraz pracowników spółek miejskich, tak więc jak widać trwają dalsze czynności.

widok Koło

Subskrybuj
Powiadom o
guest
23 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
kolkaa
kolkaa
6 lat temu

Do „Elektorat burmistrza”. Dyskusja z panem/ panią nie ma sensu, bo tylko obraźliwe zdania padają w dyskusji. To właśnie jest ta kultura osobista oraz najprawdopodobniej wiara katolika z elektoratu poczciwego burmistrza. Szkoda mi w sumie straconych szans tej partii w Kole, bo miało być inaczej, a wyszło jak wyszło i inaczej już nie będzie.

Elektorat Burmistrza
Elektorat Burmistrza
6 lat temu

Przecież postawienie zarzutów niczego zmienia, trzeba je jeszcze udowodnić. To tak jakby tego spaślaka radnego odsunąć od stanowiska bo mu sie fekalia przyśniły w wodociągach. Dochodzę do wniosku że w Kole mieszkają same tumany i robotnicy czekający „byle do soboty” !!! W każdym razie pozdrawiam Burmistrza bo to poczciwy człowiek 🙂

kolkaa
kolkaa
6 lat temu

Do Anonim
To wg pana/pani każdy legalnie wybrany, choćby miał zarzuty ma nami rządzić, przecież to porażka by była, po to walczyliśmy o demokrację. A głowy nie warto stawiać w takiej sprawie, raczej na chłodno przeanalizować argumenty drugiej strony. Następna sprawa to taka,że prezes Kaczyński twierdził 2 dni po wygranych wyborach, że swoich będzie karał surowiej i to mi bardzo w jego wypowiedzi zaimponowało, po to była ta zmiana przecież, bo nieuczciwi wszędzie są, w każdej partii.

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

Dobry numer z tą prokuraturą, że niby ta w Łodzi będzie bezstronna. Sam fakt odsunięcia legalnie wybranego burmistrza uważam za skandal. Było juz wiele prób odwołania burmistrza, włącznie z sexaferą że niby miał romans z asystentką. Słabe to wszystko zważywszy na fakt, iż jest ona córką znanego prokuratora. Najbardziej zdumiewa mnie postawa naszego posła PIS ktory w zasadzie powinien przejść do PSL ( w kuluarach sejmowych PSL nazywana jest przecież prostytutką polityczną ).
Daje sobie głowę uciąć że i tak Stanisław Maciaszek wygra i tak następne wybory

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

dobra rada dla nastepnego burmistrza miasta kola,,, siedziec pierdziec w krzeslo brac uposarzenie i nic nie robic dla spoleczenstwa bedzie spokoj i cisza tak jest w wielu miastach w naszym kochanym kraju , robisz cos zle nic nie robisz tez zle ,,,,

Gość
Gość
6 lat temu

Pochylać się stasiu…przed obywatelami alfonsami i złodziejami…

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

Dwoch kumpli w jednej celi.
Jeden zdenerwowany caly czas chodzi od sciany do sciany.
Icek, przestan!
Ty myslisz, ze jak chodzisz to nie siedzisz?

Bolec
Bolec
6 lat temu

Dzisiaj idę . W takim wybornym towarzystwie można siedzieć .

Jola
Jola
6 lat temu

Tylko Wronki najleprze senatorium . Ciekawe czy Bolec byś poszedł?

Bolec
Bolec
6 lat temu

Ja tam mogę iść na jedną cele z panem Stanisławem napewno będzie grypsował . Gość ma zasady .

Gość
Gość
6 lat temu

Do Wujek Chłodek
…pewnie go odetną…,w końcu zacznie śmierdzieć!
No i pora na następnych… doradców,prawników,sekretarzy,dyrektorów i prezesów….słowem wspólników przestępstw!

Gryzli
Gryzli
6 lat temu

Ciekawe co będzie dalej? Kto kolejny?

as
as
6 lat temu

Miasto odetchnęło z ulgą ale dla tych co za i tych przeciw zacytujmy klasyka ” sądy jakie są każdy widzi „. Marnie gość kończy, a to dopiero początek problemów.

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

„Sąd w Łodzi zadecydował – Burmistrz Miasta Koła pozostanie zawieszony!!!”

I długo tak będzie wisieć?

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

Bardzo się cieszę zamknąć go za wszystkie krzywdy wyrządzone ludziom

Git
Git
6 lat temu

Szkoda że to nie średniowiecze bo już dawno był wyzwał pana Stanisława na pojedynek jak męszczyzna z męszczyzną. Taki honorowy człowiek napewno by przyjął wyzwanie

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Mimo że jest już chłodno (a miejscami nawet są przymrozki) CHMARA komarów bzyczy i bzyczy i…nic z tego nie wynika

Złodziej i Alfons
Złodziej i Alfons
6 lat temu

Panie Stanisławie karma wraca a to dopiero początek wszystkie krzywdy oczernianie ludzi zwalnianie bezprawne odbije się czkawką. Dobrze że jest sprawiedliwość Boska na tym świecie i ona pana dosięgnie

kolanin
kolanin
6 lat temu

Mam nadzieję że to nie koniec zatrzymań

Zenek
Zenek
6 lat temu

Państwo radni już wazelinują panią Burmistrz więc nic się nie zmieni . Ta rada w 80% jest do wymiany ludzie bez kręgosłupa .

Janusz Kupczak
Janusz Kupczak
6 lat temu

Ten Pan powinien być w więżeniu za krzywdy jakie wyrządził miastu i jego jego mieszkańcom Kłamstwo i oszustwo ma krótkie nogi .

Antoni
Antoni
6 lat temu

Ale jak długo będzie rządzić wice przecież to nie wybór mieszkańców. Ta pani nie powinna pełnić funkcji burmistrza .

Czytelnik
Czytelnik
6 lat temu

Czyli jednak jakiś finał tego etapu postępowania jest. Co prawda, on o niczym nie świadczy. Teraz trzeba spokojnie czekać na dalsze czynności w prowadzonej sprawie. Pewnie do całkowitego zakończenia sprawy upłynie jeszcze dużo czasu.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526