Radni chcieli znać zarobki Prezesa MZEC?!! Cofnęli informację o działalności spółki do Komisji! [wideo]

Autor: kurier-kolski.pl | 30.11.2017

IMG_3042 Żywą dyskusję oraz wiele emocji wywołało na sesji Rady Miejskiej w Kole długo oczekiwane sprawozdanie, czy raczej informacja finansowa, spółki komunalnej Miejski Zakład Energetyki Cieplnej (MZEC) za rok 2016. Prezes Dariusz Rosiak wpadł w krzyżowy ogień pytań, także takich, które nie dotyczyły finansów z ubiegłego roku, bo radni pytali o obecną kondycję firmy, o inwestycje, o budowanie przez spółkę siłowni zewnętrznej na ul. Buczka, ale również o kształcenie się szefa Cieplika, o formę w jakiej ma zawartą umowę zarządzania spółką oraz o wysokość jego wynagrodzenia. Czy radni uzyskali odpowiedzi? Czemu nie przekonało ich to, że firma na koniec 2016 r. miała prawie 1 mln. zł. zysku i skierowali informację MZEC-u ponownie do Komisji? Tego można dowiedzieć się z materiału wideo pod spodem. Miłego oglądania! Zachęcamy do komentowania.

 

 

mzec 2

Subskrybuj
Powiadom o
guest
21 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
http://lovooeinloggen.com

lovoo# lovoo jemanden suchen http://lovooeinloggen.com/

Jack
Jack
4 lat temu

Teraz rozumiem po tej sesji dla czego wszystkie usługi w MZEC-u wykonuje firma Galęby bo spłaca dług wdzięczności posłowi za to że dał Rosiakowi stanowisko prezesa, a miało być tak pięknie żadnych układów, transparentność ja pi…dlę co tu się dzieje!

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
4 lat temu

@~Jack

Z calym szacunkiem, ale na „dymanie” -jak piszesz- tosmy sobie doskonale zasluzyli przy urnach wyborczych.
Teraz prawie nic nie jest do „odkrecenia” do czasu nastepnych wyborow.

Jack
Jack
4 lat temu

Ten prezes to jakaś farsa dla czego on tam siedzi, a w zasadzie dla czego on jeszcze nie siedzi. Czuje się jak na własnych włościach i nas dyma. Jak można nie wiedzieć jak jest eksploatowana koparka no śmiech na sali przecież każda maszyna ma licznik motogodzin, więc jak rozliczają paliwo? Pewnie chciał ją sprzedać za bezcen. Moim zdaniem ten prezesuncio to jeden wielki przekręt.

Gość
Gość
4 lat temu

Słuchałam wypowiedzi prezesa MZEC- ten pan jest bardzo zarozumiały.
Całe szczęście ,ze najmłodszy radny utarł mu nosa.
Zresztą on też jest desantowcem jak cała reszta prezesów i P.burmistrz.
Taki osobom nie zależy na dobru miasta tylko na własnej kieszeni.
Każdy z nich doi to miasto ile wlezie.

Padła propozycja na sesji aby obniżyć wszystkim pracownikom UM pensje.
Zobaczymy jaki bedzie to miało wydzwięk. Nie mam tu na myśli Pani X która jest zwykłym pracownikiem i zarabia 2 tys. na rękę.

Stenka
Stenka
4 lat temu

Oby to nie ta ewa co lubi tych i akceptuje którzy nadają na tych samych falach co i ona

bezstronnie
bezstronnie
4 lat temu

Czy poprzedni dyrektorzy ujawniali swoje dochody wraz z premiami?Nie bo nikt nie kazał im ich pokazywać…jakoś nie było chętnych zgłębiać tematu geotermii, Uniejów już nie tylko w Polsce znany ale zagraniczni turyści jadący do Lichenia skręcają do Uniejowa, Uniejów daje radę i szczęśliwi..my nie bo nas na nic nie stać ci nic się nie opłaca.NIE trzeb było brać z tak wielkich kredytów na basen ale pisać projekty no ale połowa obecnej rady była w tedy w radzie..i co? Nic. Nie bronie tu nikogo jestem bezstronny.

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
4 lat temu

@~odbiorca ciepła

Ten żartobliwy wpis dotyczył prezesa MZEC, niechcącego z jakichś powodów ujawnić swych poborów.
Ktoś pisze wyżej że widział oświadczenie majątkowe owego prezesa, z którego wynika, iż jest właśnie „biedakiem”!
Kto jeszcze z takim oświadczeniem powinien się zapoznać?
No kto?
A może taki „kontrakt menedżerski” dot. zatrudnienia wyklucza jawność poborów?

odbiorca ciepła
odbiorca ciepła
4 lat temu

Jak się wstydzisz nie mów Wujek masz swój rozum Pozdrawiam !

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
4 lat temu

@~odbiorca ciepła

Może jest tak ubogi, że aż wstydzi się o tym mówić?

odbiorca ciepła
odbiorca ciepła
4 lat temu

Tak jak powiedział Pan radny Kuty jeśli jest ktoś kto zdecydował się na kierowanie spółką miejską ( czyli my płacimy i z naszych opłat Pan prezes pobiera wynagrodzenie ) czyli w kwestii zrozumienie jest osobą publiczną powtarzam z naszych pieniędzy !!! Ma prawo i obowiązek !! powiadomić społeczeństwo ile zarabia TAK Ale nie to tajemnica ?? Albo ja jestem kretynem albo WY ogarnijcie się ludzie No chyba że lubicie być dymani

Ewa
Ewa
4 lat temu

Może w końcu po tych słowach mieszkańcy zrozumieją o co chodzi.

Ewa
Ewa
4 lat temu

Panie Januszu dziękuję za przekazanie tych informacji naszym mieszkańcom. Może co niektórym rozjaśni to sytuację w jakiej znalazło się miasto i nasza miejska spółka. Oby trafiło to do jak największej grupy Kolan.
Pozdrawiam

Janusz Kupczak
Janusz Kupczak
4 lat temu

WODOTRYSKI CZY REALNE CENY?

W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy przez Nasze miasto przetacza się dyskusja dotycząca w ogólności tematu geotermii. Jeśli powstanie geotermia to powstanie właśnie w tym mieście wszyscy mieszkańcy tego miasta, bez względu na to czy są odbiorcami ciepła systemowego czy też nie, w konkretny sposób dołażą się do tej inwestycji w postaci podatków jakie muszą płacić do kasy miasta. Odwiert za pieniądze z dotacji ma potwierdzić, i na podstawie badań udokumentować, istnienie nadających się do wykorzystania energetycznego podziemnych zasobów wód geotermalnych. Na wielu spotkaniach dotyczących tematu geotermii padały różne kwoty wartości całej inwestycji czyli wybudowania tzw. dubletu geotermalnego wraz z instalacjami na powierzchni ziemi umożliwiającymi wpięcie źródła geotermalnego w istniejący system ciepłowniczy. Dla wyjaśnienia dublet geotermalny to dwa otwory roboczy (wydobywczy) i chłonny (zatłaczający), instalacja na powierzchni uzależniona jest od wyników badań odwierconych wód.
– Wartość inwestycji w przypadku możliwości wykorzystania do produkcji prądu to 120-140 milionów zł.
– Tylko do celów ciepłowniczych to 70-90 milionów
– trzecia możliwość , że nie da się wykorzystać wód – 22 miliony netto w błoto
Oczekiwane moce to 10-12 MW energii cieplnej. Czas jaki potrzebny będzie do finału w najbardziej optymistycznym wariancie to minimum 3-4 lata. Zakładając różne dotacje należy mieć świadomość, że będą potrzebne pieniądze z budżetu miasta – kilkadziesiąt milionów zł.
Otrzymamy 10 MW mocy cieplnej za 100 milionów zł. (1 MW za 10 milionów) co nie załatwia wyeliminowania opalania węglem bo to dopiero jeden z 4 kotłów węglowych w ciepliku.
Źródło geotermalne charakteryzuje się stałą, nieprzerwaną wydajnością w naszym przypadku może to być 10 MW. Maksymalne zapotrzebowanie na ciepło w sezonie letnim przez odbiorców cieplika to ok. 3 MW. Pozostaje nadmiar ok. 7 MW, które przez ok. 5 miesięcy w roku pozostaną zmarnotrawione chyba, że warunki pozwolą na produkcję energii elektrycznej. Ale z drugiej strony produkcja energii elektrycznej aby była efektywna powinna trwać 365 dni w roku.
Obecnie istniejący kocioł na zrębki w ciepliku zabezpiecza 100% produkcji letniej natomiast przez pozostałą cześć roku jest uzupełnieniem dla jednostek węglowych skutecznie zmniejszając emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Kocioł biomasowy traktować należy jako kocioł nie emisyjny. Całkowity koszt budowy tego kotła w roku 2013 kiedy to został oddany do eksploatacji to ok. 4,5 mln zł. Na ten koszt składa się budowa kotła wraz z budynkiem ciepłowni biomasowej, magazynu zrębek oraz zabudowa wielu urządzeń towarzyszących. Nietrudno więc wyliczyć, że koszt zbudowania 1 MW nieemisyjnego źródła ciepła to w tym konkretnym przykładzie niespełna 1,3 mln zł. Wybudowanie kotła zrębkowego 10 MW to rząd ok 10 milionów zł – to tyle co jeden MW geotermii. Należy również zauważyć, że budowa kotła zrębkowego to czas kilku miesięcy od decyzji od wiosny do nowego sezonu cieplnego. Obecnie zaprzestając inwestycji w źródła odnawialne cieplik płaci ogromne pieniądze za tzw. uprawnienia do emisji – co roku większe aż do wybudowania w nieznanej przyszłości „geotermii”. A i tak po wybudowaniu tego opłaty zmniejszą się tylko o 1-3 bo taka moc – 10 MW to dopiero jeden z 4 kotłów węglowych.
Przez trzy lata nie zrobiono nic by ten problem rozwiązać. Zmieniano tylko prezesów MZEC i mówiono że jest fajnie. Mieszkańców karmiono niskimi cenami i basenami z wodotryskami za małe pieniądze.`
Przedstawione fakty mówią same za siebie wersalu nie będzie. Martwi mnie tylko jedno oby w tym szumie medialnym i nieporadności radnych nie zrujnowano kolskich spółek i oddano ich za bezcen tak zwanym inwestorom prywatnym. Przy 7000 odbiorców energii cieplnej miasta nie będzie stać na utrzymanie takiego kompleksu geotermalnego chyba że ceny wzrosną za ogrzewanie i ciepłą wodę około 150%

Z poważaniem Janusz Kupczak

Złodziej
Złodziej
4 lat temu

Nie to wybitny fachowiec poczytajcie w internecie i zobaczcie oświadczenie majątkowe nic zero . Beszczelnie mówi o wynagrodzeniu to nie jest tajemnica to publiczne pieniądzie facet a nie twój prywatny folwark

Gryzli
Gryzli
4 lat temu

Jak prezes będzie chciał dorobić do pensji to może ścignąć przez sąd typa co wyzywa to od przeklęta.

Poruta
Poruta
4 lat temu

Ludzie co się z wami robi ? gdyby odpowiednie organy rozliczyły autora tego wpisu może inni by zastanowili się nad słowami jakich używają wobec drugiego człowieka

odbiorca ciepła
odbiorca ciepła
4 lat temu

Skąd się wziął ten typ wystarczy spojrzeć na niego i wszystko jasne jakiś przekręt za nasze pieniądze się dobrze bawi, w mieście mówią że ma pensję ministerską jakaś porażka Gdzie jest Pan Skurzyński to jest prawdziwy Prezes MZECU Tego typa pogonić i to szybko

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526