Pościg ulicami Koła za recydywistą poszukiwanym 20 listami gończymi zakończył się sukcesem

Autor: kurier-kolski.pl | 14.11.2017

317-192922Do spektakularnej akcji kolskich policjantów doszło w ubiegłą środę na ulicach miasta Koła. Ścigano uciekającego kierowcę busa, który zatrzymał się do kontroli, a chwilę potem  wybiegł ze środka i kilkanaście minut uciekał pieszo. Po zatrzymaniu i ustaleniu jego tożsamości wyjaśniło się skąd taka paniczna reakcja u 27-letniego mężczyzny. Nie miał prawa jazdy, bo zabrano mu je za wielokrotną jazdę po pijanemu. Dopuścił się także wielu przestępstw i był poszukiwany 20 listami gończymi, a w busie przewoził skradzione w Niemczech motory. Znaleziono również amfetaminę.

 

W środę 8 listopada br., tuż przed południem, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kolskiej Komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Opel Movano, który zaledwie chwilę wcześniej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na rondzie. Kierowca zatrzymał pojazd we wskazanym miejscu przez policjanta i natychmiast po zatrzymaniu wyskoczył z samochodu i podjął ucieczkę. We wnętrzu pojazdu pozostał pasażer. Mundurowi ruszyli w pościg.

Po kilkunastu minutach penetracji terenu, policjanci zatrzymali uciekiniera i ustalili jego tożsamość. Okazał się nim 27-latek ze Słupska, znany już wcześniej organom ścigania. Wyjaśniły się także przyczyny podjętej ucieczki. Szybko wyszło na jaw, że kierujący uciekał przed policjantami, gdyż wydano za nim aż 20 listów gończych i 6 zarządzeń o ustalenie miejsca pobytu. Mężczyzna miał na koncie szereg drobnych kradzieży, prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, a w chwili zdarzenia kierował autem nie posiadając uprawnień do kierowania pojazdami, gdyż zostały mu wcześniej odebrane za kierowanie pod wpływem alkoholu.

W trakcie przeszukania pojazdu, policjanci ujawnili we wnętrzu samochodu narkotyki w postaci amfetaminy. Okazało się również, że sprawca przewoził dwa motocykle marki Kawasaki i Yamaha o łącznej wartości około 30 tysięcy złotych. Ustalono, że kilka dni wcześniej zostały one skradzione na terenie Niemiec.

317-192921

Godnym podkreślenia jest fakt, że to zakres działań podjętych przez kolskich policjantów doprowadził do ustalenia, iż oba jednoślady pochodzą z kradzieży. Wymagało to nawiązania kontaktu z Policją niemiecką, gdyż informacja o utracie motocykli za granicą nie zdążyła jeszcze dotrzeć do Polski. Kierujący oraz pasażer Opla Movano zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Wobec 27-letniego kierującego na wniosek Policji, Sąd zastosował 3-miesięczny areszt, natomiast 17-latka objęto dozorem policyjnym i wydano zakaz opuszczania kraju.

Źródło: KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526