Mężczyzna chodził bez butów i ubrania

Autor: kurier-kolski.pl | 28.11.2017

policja w Kole33-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego chodził bez butów i ciepłej odzieży po terenie Gminy Olszówka. Gdyby nie czujność mieszkańców oraz szybka pomoc policjanta i pracowników GOPS-u, skutki wyziębienia mogłyby okazać się tragiczne dla niego. Zbliża się zima, więc zwracajmy szczególną uwagę na osoby dookoła nas, które – z różnych przyczyn – mogą potrzebować naszej pomocy.

 

22 listopada br. jeden z mieszkańców Szczepanowa (Gmina Olszówka) zauważył, że po ich miejscowości błąka się młody mężczyzna. Niezwłocznie o tym fakcie powiadomił oficera dyżurnego Policji. Natychmiast we wskazane miejsce udał się dzielnicowy tamtejszego rejonu. Funkcjonariusz napotkał wyziębionego 33-latka, który był zupełnie zdezorientowany, zagubiony i wycieńczony. Nie posiadał też przy sobie żadnych dokumentów. Niska temperatura mogła zagrażać jego życiu, gdyż nie miał ciepłej odzieży i był bez butów. Sierż. szt. Krzysztof Cieślak natychmiast schronił  mężczyznę w radiowozie i bezzwłocznie zawiózł go do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Olszówce. Tam wspólnie z pracownikami tej placówki udzielił mu niezbędnej pomocy. Pracownicy GOPS-u zapewnili mężczyźnie ciepły posiłek, odzież oraz buty. Następnie rozpoczęli procedurę ustalania miejsca zamieszkania 33-latka. Policjant nawiązał kontakt z rodziną, która przyjechała i odebrała mężczyznę. Jak się okazało zagubiony człowiek jest mieszkańcem powiatu kaliskiego. Z domu wyszedł trzy dni wcześniej. Najprawdopodobniej pieszo pokonał ponad 50 kilometrów.

Właściwa postawa osoby która powiadomiła Policję jednoznacznie wpłynęła na udzielenie skutecznej pomocy człowiekowi, który znajdował się w niebezpieczeństwie. Dlatego Policja zwraca się ze szczególnym apelem o natychmiastowe powiadamianie o każdym przypadku zaobserwowania człowieka, którego stan bądź zachowanie budzą obawy.

Źródło: KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526