Klub LOK uczcił 99. rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę

Autor: kurier-kolski.pl | 25.11.2017

IMG_9259Dzień Niepodległości w 99.rocznicę 11 listopada 1918 roku uczcił dwubojem sportowo-obronnym o puchary Przewodniczącego Rady Miejskiej i z-cy Burmistrza Miasta Koła zorganizowanym dla dzieci i młodzieży Powiatowy Klub Młodzieżowy LOK „Kolska Starówka”. Za cel organizatorzy przyjęli przypomnienie wydarzeń sprzed niemal 100 lat kiedy to nasza Ojczyzna odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli zaborców.

 

Pomimo przenikliwego zimna w sobotnie przedpołudnie 18 listopada br. na strzelnicę w Ośrodku LOK przy ul. Pułaskiego 8 w Kole przybyła grupa młodych mieszkańców naszego miasta. W programie dwuboju organizatorzy zawarli strzelanie z pneumatyka do tarczy oraz rzuty granatem typu F-1 do celu.
Po powitaniu młodych zawodników kierownik Klubu wspomniał w kilku zdaniach historyczne wydarzenia z 1918 roku . Ponadto zwrócił wszystkim uwagę na bezpieczne zachowanie się podczas trwania dwuboju.

IMG_9247 IMG_9248 IMG_9249 IMG_9250
Pierwszą konkurencją było strzelanie z karabinka pneumatycznego kpn 4,5 mm do tarczy oddalonej od stanowiska strzeleckiego o 10 m. Młodzi strzelcy oddali po 8 punktowanych strzałów. W kategorii dziewcząt wygrała konkurencję tę z 51. pkt. Kinga Tyburek, przed Nadią Pustą z 18. punktami oraz Anetą Zagozda z 14 pkt. Czwarte miejsce wystrzelała z 11. pkt. Klaudia Kwiatkowska. W kategorii chłopców z 42. punktami zwyciężył Patryk Kaszuba, przed Emanuelem Szadkowskim z 41 pkt. i Jakubem Kaszuba z 40. pkt.Tuż za nimi, z 20 pkt., uplasował się Igor Ikjert i z 3. pkt Antoś Kwiatkowski. W konkurencji rzutu granatem do celu z odległości około 5 m (do starej opony samochodowej) w kategorii dziewcząt z 9 trafieniami zwyciężyła Nadia Pusta przed Klaudią Kwiatkowską i Anetą Zagozda po 7 trafień oraz Kingą Tyburek z 4 celnymi rzutami.

IMG_9254 IMG_9256 IMG_9259 IMG_9267
Wśród chłopców najcelniej rzucali granatami bracia Patryk i Jakub Kaszuba – po 8 trafień, przed Emanuelem Szadkowskim i Antosiem Kwiatkowskim – po 6 celnych rzutów. Konkurencje dwuboju prowadzili wspólnie Roman Borysiewicz z Andrzejem Kowalskim.

Najmłodszymi zawodnikami byli 6 letni Antoś Kwiatkowski oraz 6 letnia Nadia Pusta. Po wspólnym na pamiątkę zdjęciu już w klubowej świetlicy na wszystkich uczestników czekały ciepłe kiełbaski z przyprawami świeże bułeczki i gorąca herbata. Po podliczeniu wszystkich punktów komisja dwuboju ogłosiła jego wyniki.

IMG_9274 IMG_9284 IMG_9286 IMG_9287 IMG_9288

W kategorii dziewcząt dwubój zwyciężyła z 55. pkt Kinga Tyburek przed Nadią Pusta z 27. pkt oraz przed Anetą Zagozda 25. pkt. W kategorii chłopców dwubój zwyciężył z 50. pkt Patryk Kaszuba przed Jakubem Kaszuba z 48. pkt oraz przed Emanuelem Szadkowskim z 47. pkt. Dla zwycięzców w obu kategoriach były puchary dyplomy i nagrody rzeczowe, a dla pozostałych uczestników dwuboju organizatorzy przewidzieli również nagrody rzeczowe oraz dyplomy ufundowane przez Urząd Miejski w Kole, które w imieniu v-ce Burmistrza Miasta Koła Elżbiety Modrzejewskiej wręczyła Edyta Fabisiak – Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych UM w Kole. Tradycyjnie klub obdarował wszystkich uczestników dwuboju tabliczką czekolady. Zawody zwizytował Prezes Zarządu Powiatowego LOK w Kole Andrzej Kowalewski. Posiłek dla zawodników przygotowały: Małgorzata Stężewska wspólnie z Aliną Szadkowską. Cały dwubój odbył się dzięki pomocy Przewodniczącego Rady Miejskiej, Urzędu Miejskiego w Kole, Muzeum Technik Ceramicznych oraz kolskiej radnej Ewy Lewickiej, którym Klub LOK „Kolska Starówka” serdecznie dziękuje za pośrednictwem Redakcji „KK”.

Tekst i foto: Ryszard Borysiewicz

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526