„Bezpiecznie to wiedzieć i znać”w SP nr 5

Autor: kurier-kolski.pl | 07.11.2017

317-19213630 października br. w Szkole Podstawowej Nr 5 w Kole policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kole przeprowadzili spotkanie profilaktyczne z uczniami na etapie nauczania wczesnoszkolnego. Prelekcja odbyła się w ramach programu „Bezpiecznie to wiedzieć i znać – środowisko lokalne i jego wartości”.

 

Głównym celem projektu jest zwiększenie świadomości dzieci w zakresie ekologii i gospodarki wodnej oraz wzmocnienie działań edukacyjnych z obszaru ochrony środowiska. Podczas prelekcji policjanci uświadomili dzieciom,  że troska o środowisko naturalne winna być nieodłącznym elementem naszego życia, wyrażanym w praktycznych codziennych czynnościach, np. segregowaniem odpadów, wyrzucaniem nieczystości do pojemników zamiast w inne miejsca, używaniem toreb na zakupy wielokrotnego użytku itp.

317-192137 317-192139

W ramach omawianego programu trwa konkurs na nagranie spotu kojarzonego z profilaktyką ekologiczną pt.: „Bezpiecznie to wiedzieć i znać – środowisko lokalne i jego wartości”. Udział w przedsięwzięciu zadeklarowali uczniowie klasy  III  Szkoły Podstawowej Nr 5 w Kole. Konkurs jest jednoetapowy organizowany na poziomie województwa. Fundatorem nagród w konkursie jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz  Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu.

Źródło: KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526