40. Sesja Rady Powiatu Kolskiego [wideo]

Autor: kurier-kolski.pl | 30.11.2017

IMG_3210W dniu dzisiejszym odbyła się sesja Rady Powiatu Kolskiego. Oprócz spraw bieżących oraz przygotowanych projektów uchwał, długą dyskusję wywołała sprawa powieszenia na nowo wyremontowanej Sali Obrad herbów wszystkich gmin powiatu kolskiego, jak było przez kilkadziesiąt lat przed odnowieniem pomieszczenia. Radni byli w tym temacie bardzo podzieleni, ale ostatecznie decyzja zapadła. Dyskutowano też na temat nowego logotypu Powiatu Kolskiego, który został zgłoszony do Urzędu Patentowego i jest już zarejestrowany.

 

Już na początku sesji Rady rozgorzała dłuższa dyskusja na temat powieszenia na Sali Obrad herbów gmin Powiatu Kolskiego. Temat został poruszony przez radnego Grzegorza Fijałkowskiego i wywołał dłuższą dyskusję. Część radnych była za tym, a część przeciwko. Byli też tacy, którzy chcieli skierowania sprawy do rozpatrzenia przez merytoryczne komisje Rady.

IMG_3192IMG_3202IMG_3194

Przypomnijmy, że nowo wyremontowana Sala Obrad w budynku Starostwa Powiatowego zachwyca swoją estetyką i nowoczesnością. Są w niej też nowe meble i specjalne nagłośnienie. Wcześniej bardzo zaniedbana i miała bardzo przestarzały, archaiczny wygląd. Budynek zajmowany obecnie przez Starostwo, Gminę Koło oraz kilka innych instytucji w centrum Koła, został wybudowany dawno, bo w latach 60-tych.

W dyskusji część radnych argumentowała, że powieszenie herbów oszpeci nowo wyremontowaną Salę, że zaburzy jej estetykę. Inni podnosili, że w mniejszej salce tuż obok są już herby gmin, więc po co tutaj powielać. Kolejni nawiązywali do tradycji argumentując, że kilkadziesiąt lat herby wisiały na sali głównej oraz, że herb gminy to niezwykle istotny symbol, a nie dekoracja, jak jakiś obraz, kwiatek czy firanka.

IMG_3208

Radna Genowefa Szurgot zgłosiła wniosek formalny, aby tę sprawę przedyskutować w komisjach Rady. Głosowanie wykazało, że 8 radnych było za tym, a 9 przeciw, więc postanowiono podjąć stanowisko w tym momencie, na sesji, a nie później. Głosowanie było zaskakujące – 16 radnych, a więc niemal wszyscy byli „za” powieszeniem herbów, a tylko 1 wstrzymał się od głosu.

Jakimi jeszcze tematami zajmowali się radni powiatowi na dzisiejszym posiedzeniu?:

-Informacja z działalności w 2017 r. Powiatowego Zarządu Dróg w Kole
-Podjęcie uchwały w sprawie obciążenia służebnością przesyłu nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Kolskiego
-Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr XXXVII/243/2017 Rady Powiatu Kolskiego z dnia 31 sierpnia 2017 roku w sprawie ustalenia wysokości środków finansowych Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przypadających na realizację określonych zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych w Powiecie Kolskim w 2017 roku.
-Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia „Powiatowego Programu Rozwoju Pieczy Zastępczej na lata 2017-2019”
-Podjęcie uchwały w sprawie nadania tytułu honorowego „Za zasługi dla Powiatu Kolskiego”
-Podjęcie uchwały w sprawie zbycia aktywów trwałych Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kole
-Podjęcie uchwały w sprawie wyboru podmiotu uprawnionego do badania sprawozdania finansowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kole za rok 2017.
-Podjęcie uchwały w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie powiatu na 2017 r.

Zachęcamy do obejrzenia sesji Rady Powiatu na nagraniu poniżej:

FOTOREPORTAŻ:

IMG_3193 IMG_3196 IMG_3198 IMG_3199 IMG_3200 IMG_3201 IMG_3206IMG_321520171130_145445 IMG_321920171130_145459IMG_3222

Tekst, foto i wideo: Mariusz Kozajda

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
już zorientowany :)
już zorientowany :)
6 lat temu

Dziękuję za informację, fajnie wiedzieć że ta panorama istnieje i ma się dobrze 🙂

niezorientowany
niezorientowany
6 lat temu

A to na tej sali była kiedyś panorama miasta namalowana?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526