Sesja nadzwyczajna nie rozstrzygnęła nic o geotermii – temat powróci [wideo]

Autor: kurier-kolski.pl | 11.10.2017

20171011_173726Dzisiejsza sesja zwołana na wniosek wiceburmistrz Elżbiety Modrzejewskiej w sprawie geotermii nie wniosła dziś nic nowego. Po długiej, żywej i bardzo ciekawej dyskusji, radni nie podjęli decyzji. Ogromną większością głosów (16 za, 2 wstrzymujące się) poparli propozycję skierowania sprawy ponownie pod obrady Komisji merytorycznych Rady, zobowiązali wiceburmistrz i innych urzędników do dostarczenia sobie wszelkich niezbędnych informacji i dokumentów dotyczących tego tematu oraz ustalili, że podniosą ręce wtedy, gdy będą mieć wszelką wiedzę jaką mieć powinni, by w pełni świadomie podjąć tak niezwykle ważną, strategiczną dla miasta decyzję. Obecnie chodzi o 22 mln. zł dotacji z Warszawy oraz 8,5 mln. zł dodatkowych kosztów, które docelowo musiałoby ponieść miasto w związku z tą inwestycją. Cała inwestycja jest warta grubo ponad 100 mln. zł.  Zachęcamy do obejrzenia relacji wideo.

 

 

**************************************************************************************
owoReklama

Subskrybuj
Powiadom o
guest
29 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
jolka
jolka
6 lat temu

czytam te komentarze i powiem szczerze że boki zrywam jak się cukruje panu Sobolewskiemu a on bidulek rośnie i dlatego warto oglądać sesje bo życie jest takie smutne a tyle radości daje nam dowartościowanie innych ludzi

Git
Git
6 lat temu

Przestańcie z tymi radnymi borysiewicz ,miłowski,skrzypczak,hanefeld,lewicka,polewska ,owieczki Stanisława M.

KolbA
KolbA
6 lat temu

Pan Doktor Droga tak ponoć radni na niego mówią. Nigdy nie ukrywał po co do rady przyszedł. Zawsze ma coś mądrego do powiedzenia . Nanleprzy był tekst odnośnie burmistrza dajcie mu porządzić noi teraz co gówno i to śmierdzące.

Gość
Gość
6 lat temu

Całe szczęście ,że fantazja nie poniosła radnych.
Ale obrazek znudzonego Pana Doktora i bawienie sie telefonem
machanie nogą itp nie napawa optymizmem.
Po co ten człowiek został radnym.
Ciągle znudzony i zmęczony .
Pewnie myśli : K…. co ja tu robię ,taka kasa mi ucieka sprzed nosa.

Gość
Gość
6 lat temu

Jeśli to co się dzieje w Kole nazywamy ’ dobrą zmianą ” to mam dość tej zmiany , sesja nadzwyczajna pokazała brak profesjonalizmu ludzi którzy otrzymali stanowiska .Przykładem jest kontrola w MDK , poczekamy na podobne kontrole w innych podmiotach podległych miastu . STRACH SIĘ BAĆ !

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Dzieki Radnym moge teraz spać spokojnie ze swoją rodziną. Tej nocy i każdej następnej. Kolejny raz uratowaliście miasto. Dziekuje i dobranoc. Pozdrawiam wszystkich kurierowiczów:)

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

@~Sympatyk PiSu

Masz racje.
Taki czas oraz wysilki radnych dla ratowania tego, co zostalo prawie zaprzepaszczone i to zupelnie bezmyslnie, sa niezlym momentem do wspomnien.
Takie wspomnienia powinny byc przede wszystkim przestroga!

Gość
Gość
6 lat temu

Pan Mazurkiewicz wieczny kandydat na burmistrza .

Sympatyk PiSu
Sympatyk PiSu
6 lat temu

Warto przypomnieć że pan Mazurkiewicz i Janiak poparli Pana Maciaszka w II turze. I co teraz panowie?

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

@~KolbA

1. Obecny burmistrz zostal wybrany w demokratycznych wyborach glosami mieszkancow!
2. W owczesnych wyborach samorzadowych na 18601 osob uprawnionych do glosowania, glosowalo 8732 osoby a wiec frekwencja wyniosla ok.47%
3. Tak sie ma, jak sie wybiera!

II tura wyborow burmistrza przedstawiala sie nastepujaco:

1. W drugiej turze wyborow, uprawnionych do glosowania bylo 18593 osoby, glosowalo 6861 osob a wiec frekwencja wyniosla ok. 37%.

Kandydaci na burmistrza uczestniczacy w II turze otrzymali glosow:
a) Drozdzewski Mieczyslaw -3050 glosow.
b) Maciaszek Stanislaw – 3720 glosow.

To tak gwoli przypomnienia narzekajacym forumowiczom.

Bryś
Bryś
6 lat temu

Prezesem MZECU to nadal jest Pan Skurzyński !!!!! Zgodnie z literą PRAWA!!!!

Koniu
Koniu
6 lat temu

To kim w końcu jest Rosiak w MZECU Prezesem? Menagerem ?czy czym ??? No i co z jego oświadczeniem majątkowym??? Brawo Pani Tamborska wielki szacunek dla Pani no i czekamy na odpowiedź!!!!!

Obserwator
Obserwator
6 lat temu

Alu, oświecę Cię: w tym mieście szansę na powrót czy dojście do władzy – czyli zdobycie stanowiska ma zarówno ktoś z lewicy, ma prawie każdy z obecnych radnych, ma wielu mieszkańców miasta, zarówno wierzący jak i ateiści, prawicowcy, lewicowcy, centryści. Władze może zdobyć bardzo, baaaaardzo wiele osób. Wiemy natomiast, jaka osoba na pewno tej władzy już nigdy więcej nie zdobędzie….

KolbA
KolbA
6 lat temu

Słyszeliście 1,5 miliona na wynagrodzenia rocznie więcej takie oszczędności pan Maciaszek nam podarował . Taki oszczędny . Tragedia jakaś na nic pieniędzy nie będzie w tym mieście .

lok
lok
6 lat temu

tak dobra zmiana w kole doprowadzila do pseudo dobrobytu miasta radni tak trzymac nie zadluzac miasta

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

Obejrzalem i wysluchalem calego przebiegu sesji.
Mozemy byc dumni, ze mamy takich radnych a przynajmniej duza ich czesc.
Slowa wielkiego uznania i podziekowania naleza sie Pani Radnej Tamborskiej, za jej uczciwosc i bezkompromisowosc.
Uwazam , ze gdyby wszyscy rzadzacy dzis naszym krajem byli pokroju Pani Radnej, to na pewno w naszym Kraju zyloby sie o wiele lepiej.
To jednak, niestety, tylko marzenia a do tego niezbyt realne.
Zawsze uwazalem siebie za niespecjalnie zdolnego do eksponowania wlasnych uczuc i emocji.
Dzis jednak to wlasnie dzieki Pani Radnej Tamborskiej odczulem, ze jednak nie jestem tak zupelnie niezdolny do ekspresji.
Wzruszyl mnie niepomiernie moment, w ktorym Pani Radna opisala sprawe „produkcji” propagandowego transparentu.
Pani Radnej dziekuje za rozbudzenie we mnie na nowo emocji i uczuc, ktore zaczalem uwazac za zanikajace.

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Skąd…

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

@~Mleczarz Probst

Mam nadzieje, ze nie marzysz o towarzystwie ani Ali ani Kolanina?

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Alu Kochana nie mlecarz tylko Mleczarz, nie lewicowe tylko demokratyczne, nie powrót do władzy bo władze to akurat mam a co mi sie marzy blondyneczko to już pozostaje moja słodką tajemnicą…

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

Ja mam pytanie – co na sesji robi pani Wapińska jako radna.

Jack
Jack
6 lat temu

Brawo radni ! słyszałem parę wypowiedzi pozytywnych o Panu Skurzyńskim. Proponuję Pana Skurzyńskiego na Burmistrza Miasta Koła
Co wy na to Rajcy i Mieszkańcy?

Ala
Ala
6 lat temu

Po wypowiedziach mlecarza- wyraźnie widać że ma poglądy lewicowe. Marzy wam się powrót do władzy? To się nie wróci. A ci radni co są tak wychwalani, dużo im brakuje do stołka Burmistrza. to ja tak to widzę jako- blondynka.

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Brawo Radny Kuty!!! Jego dwa komentarze bardzo mi sie podobały i jakbajbardziej były na miejscu! Radny Piasecki- klasa sama w sobie!
No i radny Tomasz Sobolewski- Panie Tomku przeszedł Pan sam siebie! Jeśli dzieją sie takie a nie inne rzeczy, albo jeśli mamy do czynienia z rzeczami niegodnymi Urzędu to stety niestety trzeba je nazywać po imieniu!!! Nie wiem czy bedzie Pan na tego burmistrza kandydował czy nie ale wiem jedno- całe szczęście że stoi Pan na straży budżetu bo gdyby nie Pan dopiero byśmy sie cofnęli w rozwoju! I to nie 100 lat (jak napisał jakis rasista powyżej) a conajmniej do epoki Cesarstwa Rzymskiego! W sumie co niektórzy mieliby wtedy uciechę, cytowaliby ciagle rzymskie paremie na czele z domniemaniem niewinności…

Szczupak
Szczupak
6 lat temu

Brawo RADNI. Nawet projektu na papierze nikt nie widział . Niech te 8 baniek wyłożą klakierzy. Brawo.

Kolanin
Kolanin
6 lat temu

Z tymi radnymi z towarzystwa,to Koło nawet budy dla psa nie zbuduje..

Wyborca
Wyborca
6 lat temu

No i jak widac miasto znowu bedzie 100 lat za murzynami ? Darmo nic nie ma a wy byscie tego chcieli ? Oj komus sie marzy stoleczek ? ale nic z tego. Dlaczego u nas mie może byc normalnie jak w innych miastach? Niedlugo wybory i baj baj rado !

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

Darmo by chcieli wszystko ??? Oby do wyborów i wymiana na nowych radnych. Bo inaczej zostaniemy 100 lat za murzynami. Najlepiej idzie im ośmieszanie burmistrza ??? nad tym się nie zastanawiają ??? Los odpłaca kazdemu w najmniej spodziewanym momencie. A już niektorzy sa tacy pewni ??? Pewna jest tylko śmierć !!! Poprzednie wybory tez niektorzy byli bardzo pewni i co ??? Wielkie NIC !!! To jest ta pewnosć ! Miastem powinna rzadzic kobieta i tyle w temacie .

……

Kolanin
Kolanin
6 lat temu

Ok 2, 8 mln zł wartości netto inwestycji oraz ok. 5,7 mln zł na VAT. Dodatkowo trzeba jeszcze uwzględnić koszty obsługi kredytu- prowizje, odsetki. Ja dodatkowo obawiam się, że nie ma w urzędzie nikogo kto mógłby nadzorować taką inwestycję i czy za pieniążki nie zleciliby nadzór komuś z zewnątrz – to znowu by kosztowało. A to dopiero pierwszy etap.

Obserwator
Obserwator
6 lat temu

Te 8.5 mln to jakie dodatkowe koszty?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526