Przełom na wczorajszej sesji Rady! Po wielogodzinnej dyskusji, radni niemal jednogłośni w decyzjach [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 26.10.2017

20171025_115743Wczorajsza sesja Rady Miejskiej w Kole przyniosła kilka kolejnych niespodzianek. Trwające blisko 10 godzin obrady skończyły się w nocy. Radni długo i krytycznie analizowali projekty uchwał, które mieli rozpatrzeć. Chwilami bywało burzliwie, a nawet strasznie, a wszystko pod okiem grupki mieszkańców z trzema planszami krytycznymi wobec nich, ale ostatecznie niemal jednogłośnie radni poparli najważniejszy temat – geotermię. Jak to mówią – z dużej chmury mały deszcz. Zachęcamy do obejrzenia początku sesji – otwarcia, uchwalenia porządku obrad, sprawozdania burmistrza oraz wolnych głosów i wniosków. Wkrótce dalsza relacja.

 

Na początku obrad Przewodniczący Artur Szafrański poprosił wszystkich obecnych o powstanie i uczczenie minutą ciszy przedwcześnie zmarłego po ciężkiej chorobie o. Gwardiana Oswalda Jasielskiego, przełożonego kolskiego klasztoru, odnowiciela świątyni klasztornej, zabudowań klasztornych i ich otoczenia.

20171025_121031

Potem były uroczyste gratulacje dla Stefanii Skąpskiej, znanej wieloletniej działaczki społecznej, która niedawno odebrała z rąk Wojewody Wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna Złoty Krzyż Zasługi za całokształt swojej pracy wolontariackiej.

20171025_121141 20171025_121333

Następnie ustalono porządek obrad. Były 3 wnioski. Na wniosek Tomasza Sobolewskiego radni jednogłośnie zgodzili się zdjąć z porządku obrad i przesunąć na kolejną sesję sprawozdanie z działalności MZEC w związku z nieobecnością wcześniej na komisjach Rady prezesa spółki. Potem na wniosek wiceburmistrz Elżbiety Modrzejewskiej niewielką przewagą głosów radni zdjęli uchwałę zmieniającą Rewitalizację Miasta, a na koniec poparli wniosek szefa Rady o zdjęcie i przeniesienie na kolejne obrady sprawozdania drugiej spółki miejskiej KTBS w związku z tym, że nie było wszystkich materiałów niezbędnych do analizy jej sytuacji przez radnych.

ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA 47.SESJI RADY MIEJSKIEJ W KOLE – CZ. 1:

Po sprawozdaniu z działalności międzysesyjnej, które odczytała wiceburmistrz Modrzejewska, radni zadawali pytania i składali interpelacje, których – jak zwykle – było wiele. Zachęcamy do obejrzenia nagrania pierwszej części sesji. Wkrótce kolejne.

M. Kozajda

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Kol.
Kol.
6 lat temu

Dokładnie. Chodzi o odwiert badawczo- rozpoznawczy.

Gość
Gość
6 lat temu

Nazywajmy rzeczy po imieniu za te pieniądze miasto będzie miało odwiert badawczy .

Gość
Gość
6 lat temu

Tylko Ci radni co nic nie robią to wstrzymywali się od głosu albo byli przeciwni.
Patrzenie na zmęczenie pewnego radnego odbijało sie czkawką.

Gucio i Cezar
Gucio i Cezar
6 lat temu

„…radni niemal niemal jednogłośni”?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526