Policja zatrzymała kobiety nieudolnie „produkujące” pieniądze na drukarce i płacące nimi w kolskich sklepach [wideo]

Autor: kurier-kolski.pl | 30.10.2017

317-189868Policjanci z Koła zatrzymali dwie kobiety z Gminy Kościelec, które próbowały wprowadzić do obiegu w kolskich sklepach fałszywe banknoty w prymitywny sposób skanowane i robione na drukarce komputerowej, przy czym awers i rewers banknotów był drukowany osobno, potem sklejany, także odwrotnie. Funkcjonariusze zabezpieczyli podrobione pieniądze, a kobiety przyznały się do zarzucanych im czynów. Decyzją prokuratora zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za wprowadzanie do obrotu fałszywych pieniędzy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za ich podrabianie nawet 25 lat.

 

10 października br. oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kole sprzedawczyni jednego z kolskich sklepów powiadomiła o próbie wprowadzenia w obieg fałszywych banknotów przez dwie kobiety. Na podstawie zebranych informacji i prowadzonego rozpoznania, funkcjonariusze ustalili ich tożsamość. Obie jeszcze tego samego dnia zostały zatrzymane. Po dokonaniu przeszukania, mundurowi zabezpieczyli trzy sfałszowane banknoty. Wszystkie były o tych samych numerach seryjnych. Jak się okazało, podrabianiem pieniędzy trudniła się 32 – letnia mieszkanka gminy Kościelec, a próby wprowadzenia ich w obieg podejmowała wraz z 39 – letnią wspólniczką. Proces tworzenia fałszywych pieniędzy był mało wyszukany. Pieniądze były ”produkowane” za pomocą urządzenia wielofunkcyjnego. Ich wytwarzanie polegało na skanowaniu oryginalnego banknotu, a następnie wydruku scanu obrazu. Awers i rewers dwustuzłotówki były drukowane osobno, a następnie ze sobą sklejane. Tak wykonane „pieniądze” nie posiadały znaku wodnego oraz żadnych innych widocznych zabezpieczeń. Przygotowanymi w ten sposób fałszywkami kobiety próbowały płacić w różnych sklepach na terenie Koła.

Obie podejrzane usłyszały już zarzuty próby puszczenia w obieg podrobionych dwustuzłotówek. Ponadto 32-letniej kobiecie postawiono zarzut podrabiania pieniędzy. Decyzją prokuratora Prokuratury Rejonowej w Kole, zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakaz opuszczania kraju. Wobec 32 – letniej kobiety, oprócz powyższego prokurator zastosował poręczenie majątkowe.

Za wprowadzanie do obrotu fałszywych pieniędzy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za ich podrabianie minimum 5 lat.

Źródło: KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
PATRIOTA
PATRIOTA
6 lat temu

ZA D… TAKIE PRZEKRETY I DO PIERDLA NA 15 LAT DLA PRZYKLADU DLA INNYCH !

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

Teraz jedyny ratunek w psychiatrze i „żółtych papierach”.

ZIUTA
ZIUTA
6 lat temu

TERAZ ZA GLUPOTE GROZI IM 15 LAT WIEZIENIA GRATULACJE

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

he he jakie głupie blondyny 😀 Na zwyklej drukarce komputerowej i klejone z dwóch czesci banknoty to juz dziecko lepiej by to zrobiło

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

Pazernosc nie poplaca!
Trzeba bylo produkowac „dwudziestki” a nie „dwusetki”
Dla „producentek” byloby bezpieczniej.
Prosze nie czytac tego, co napisalem!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526