Nie żyje o. Gwardian Oswald Jasielski!!! Zmarł dziś po długiej i ciężkiej chorobie

Autor: kurier-kolski.pl | 09.10.2017

IMG_0008Z ogromną przykrością w sercu i żalem informujemy, że w dniu dzisiejszym zmarł po kilkumiesięcznej, ciężkiej chorobie Ojciec Gwardian Oswald Jasielski, od 2012 roku pełniący obowiązki przełożonego kolskiego Klasztoru OO. Bernardynów. Uroczystości pogrzebowe w kolskim kościele Nawiedzenia NMP odbędą się w środę, a następnego dnia ciało kapłana zostanie pochowane w rodzinnym Rzeszowie.

 

Dziś, 9 października br., w godzinach porannych, po długiej i ciężkiej chorobie, zmarł o. Oswald Jasielski – gwardian kolskiego klasztoru bernardynów w latach 2012-2016.

IMG_07191O. Oswald pochodził z Rzeszowa-Przybyszówki. Święcenia kapłańskie przyjął 16 maja 1991 r. w Kalwarii Zebrzydowskiej z rąk ks. Franciszka kard. Macharskiego. Przez wiele lat posługiwał na misjach w Zimbabwe, potem pełnił posługę w Warszawie, skąd przyszedł w roku 2012 do nas, do Koła. W naszym mieście podjął się kontynuacji dzieła restauracji zabytkowego kościoła i klasztoru bernardynów, dzięki czemu możemy cieszyć się, m.in. niedawno odrestaurowaną całą fasadą świątyni i klasztoru oraz nowym ogrodzeniem. W planach miał jeszcze wiele, także zbudowanie dużego parkingu dla samochodów na części ogrodu klasztornego. Niestety, nie zdążył…

Kościół klasztorny w Kole

Już w czerwcu br. decyzją zarządu zakonu bernardynów w kolskim klasztorze nastąpiły zmiany w w związku z ciężką chorobą Ojca Gwardiana: o. Miłosz został przeniesiony do klasztoru w Skępem, o. Zenon do Dukli, a o. Ignacy do Zakopanego. Nowym gwardianem kolskiego klasztoru został mianowany o. Henryk Hajzler, który pełnił już posługę gwardiana w Kole w latach 1999-2005. Zastąpił on o. Oswalda, który już wtedy od kilku tygodniu przebywał w szpitalu.

Resize-of-IMG_3418

Uroczystości pogrzebowe w kolskim kościele Nawiedzenia NMP odbędą się w środę, a następnego dnia jego ciało zostanie pochowane w rodzinnym Rzeszowie.

W naszych sercach i pamięci O. Oswald pozostanie na zawsze jako wspaniały człowiek, życzliwy przyjaciel, dobry kapłan i jeden z odnowicieli naszego pięknego, zabytkowego kompleksu bernardyńskiego. Śpieszmy się kochać ludzi – tak szybko odchodzą…

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Źródło: fb Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Kole
Zdjęcia archiwalne: Mariusz Kozajda

Subskrybuj
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
nuadicicy
nuadicicy
2 lat temu
nuadicicy
nuadicicy
2 lat temu
nuadicicy
nuadicicy
2 lat temu
ewa
ewa
6 lat temu

Wspanialy czlowiek,niech spoczywa w pokoju wiecznym.

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

Szczere kondolencje dla rodziny ,mamy śp. Ojca Oswalda dla sióstr i brata z powodu straty najblizszej osoby jak i rowniez dla rodziny zakonnej [*]wieczny odpoczynek racz mu dac Panie

Janina
Janina
6 lat temu

Piekny artykuł Panie Redaktorze.Jak zwykle z klasą i nie jak u innych jedno,dwa zdania bez ładu i składu.Widac,że Pan przyklada sie do tego co robi.Dziekujemy.

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

[*]

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

[*] [*] [*]
[*] [*] [*]

PATRIOTA
PATRIOTA
6 lat temu

NIECH KAŻDY KTO ZNAŁ CENIŁ TEGO CZŁOWIEKA I BERNARDYNA ZA JEGO DOBROĆ I WSZYSTKO CO ZROBIL DLA KOLA I KLASZTORU ZAPALI TU WLASNIE SYMBOL SWIECZKE TYM BARDZIEJ ŻE BLISKO WSZYSTKICH SWIETYCH.NIECH SWIATLOSC WIEKUISTA MU ŚWIECI NA WIEKI.
[*] [*] [*]

ZIUTA
ZIUTA
6 lat temu

Składam szczere kondolencje rodzinie prawdziwej i zakonnej o.Oswalda i zapalam tu symboliczna świeczke

[*]

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

Byłeś WIELKIM CZŁOWIEKIEM I TAKIM POZOSTANIESZ W MOICH OCZACH…

Tak mi się coś wydaje...
Tak mi się coś wydaje...
6 lat temu

…że komentarze można by tutaj w zasadzie wyłączyć. Chociaż pewnie każdy jakąś wrażliwość ma i szacunek do człowieka. RIP.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526