Jutro uroczystość Wszystkich Świętych. Sprawdź o której Msze św. na cmentarzu

Autor: kurier-kolski.pl | 31.10.2017

20151101_1226111Już jutro, w środę (1 listopada), przypada liturgiczna uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto nakazane, zatem jesteśmy zobowiązani uczestniczyć w Mszy św. Przynajmniej ci z nas, którzy są praktykującymi katolikami. Rodzinnie odwiedzimy groby naszych najbliższych i przyjaciół na cmentarzach. Poniżej podajemy porządek Mszy św. na cmentarzu parafialnym w Kole. To warto wiedzieć.

 

Na cmentarzu parafialnym przy ul. Poniatowskiego w Kole Msze św. zaplanowano o: 9.00, 10.30, 12.00 (z procesją żałobną) i 15.00, w kościele farnym o 7.00 i 18.00, a na cmentarzu komunalnym w Leśnicy o godz. 12.00. Ofiary zbierane w tym dniu na cmentarzu i w kościele przeznaczone są na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. Nabożeństwo ekumeniczne na cmentarzu ewangelicko-augsburskim będzie o 14.30.

Policja informuje, że w dniu Wszystkich Świętych, jak co roku, na części dróg w okolicach naszego cmentarza do godz. 18.00 obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy. Prosimy o stosowanie się do zaleceń Policji i Straży Miejskiej. Samochody należy parkować w miejscach wyznaczonych, pamiętając o tym, by nie zastawiać drogi innym.

1 listopada wieczorem, o  godz. 19.00, na cmentarzu parafialnym odbędzie się „Wieczór ze Świętymi” organizowany przez parafię MB Częstochowskiej. Dla zebranych w tym czasie kaplicy cmentarnej będzie to czas modlitwy, radości i uwielbienia pod patronatem dzieci fatimskich – świętych Hiacynty i Franciszka.

Przypominamy, że jeszcze dziś, 31 października, na kolskim cmentarzu odbędzie się „Noc Świętych”, a potem przemarsz świetlistego orszaku do kolskiej Fary i Bal Świętych w Domu Parafialnym.

Źródło: Kolska Fara

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526