Czy Nowoczesna będzie rządzić Kołem? Wywiad z posłanką naszego okręgu Pauliną Hennig-Kloską [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 10.10.2017

Tuż przed ostatnimi wydarzeniami z udziałem CBA udało nam się porozmawiać z posłanką na Sejm z naszego okręgu Pauliną Hennig-Kloską, przy okazji jej bytności w Kole. Posłanka Nowoczesnej – trzeba przyznać – jest w Kole dość często i już nieraz udowodniła, że utrzymuje kontakt z wieloma osobami z naszego terenu, stara się mieć kontakt z wyborcami i władzami miasta oraz powiatu kolskiego, interesuje się życiem naszej społeczności lokalnej. Po co przyjechała tym razem? O jakich sprawach rozmawiała w Starostwie? Jak ocenia współpracę z władzami miasta i powiatu? Czy Nowoczesna zamierza za rok przejąć władzę i rządzić Kołem? Kiedy odbędzie się spotkanie mieszkańców z posłanką? O tym wszystkim i nie tylko dowiecie się z naszej rozmowy z posłanką. Zachęcamy do oglądania (tylko 9 minut).

 

W sobotę, 30 września br, członkowie Nowoczesnej wyszli na ulice Koła z akcją „Bank Pomysłów i Mapa potrzeb dla Miasta Koła”. Akcja prowadzona była od ponad miesiąca w Internecie i dotyczyła oceny funkcjonowania kolskiego samorządu. Miała również na celu zebranie pomysłów oraz potrzeb naszych mieszkańców związanych z rozwojem miasta .

Ponad 70 wypełnionych ankiet w trzy godziny, napawa optymizmem i pokazuje zaangażowanie społeczeństwa w działalność samorządową.

-Z naszej ankiety wynika, że kolscy Radni po raz kolejny powinni się pochylić nad naszym projektem „Obywatelskiej Inicjatywy Uchwałodawczej”, gdyż (w 92 % odpowiedzi) byli za tym mieszkańcy – powiedział Robert Gajda, szef miejscowych struktur Nowoczesnej.

Gajda poinformował również, że wyniki ankiety zostaną przedstawione i omówione na spotkaniu 16 października w MDK o godzinie 18.00, z Posłami Pauliną Hennig-Kloską, oraz Adamem  Szłapką.

20170930_091920 20170930_104932 20170930_095859 20170930_095855 20170930_095028 20170930_094613 20170930_093054

Źródło: Nowoczesna – Koło

**************************************************************************************
owoReklama

Subskrybuj
Powiadom o
guest
22 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
"złośliwy człowieczek"
"złośliwy człowieczek"
6 lat temu

Panie Mariuszu proszę sie tak nie unosić i mnie nie obrażać. W tym roku i poprzednim usunał Pan chyba moich więcej komentarzy niż dwa – ponieważ były niewygodne dla Pana osobiście, bo zadawałem pytania dotyczące artykułów. Pytania merytoryczne, a pan oczywiście najpierw się denerwował i mnie obrażał -jak teraz, a potem usuwał. Poza tym kulturalna rozmowa nie polega na obrażaniu. Rozumiem, że nie chce Pan odpowiedzieć na pytanie o finanse, ale brak odpowiedzi jest już odpowiedzią. Redaktor tak poczytnego portalu chyba nie może czytelników obrażać takimi epitetami. przeczyta co to jest blog.

Złośliwy człowieczek

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

No to są chyba jakieś jaja?

Życzliwa
Życzliwa
6 lat temu

Jak widzę boli wielu działanie Nowoczesnej w Kole. Może byście chcieli, aby to wasi kolesie tak działali, a tu osoby młode, inteligentne, wykształcone, z własnymi firmami wzięli działanie w swoje ręce. Mówicie, że nie zapomnicie jak Pan Gajda stał przy burmistrzu, a przypomnijcie ile osób, ilu przedsiębiorców stało tam również, wszyscy wierzyli w zmianę standardów, wszyscy mieli dosyć niedouczonych nauczycieli.
Ja będę wspierała działania tych ludzi. Panie Robercie niech Pan się nie przejmuje tymi hejtami, to wszystko z zazdrości, że Panu coś wychodzi a innym nie. Róbcie swoje a ludzie was wybiorą

zorientowany
zorientowany
6 lat temu

Do tak mi się cos wydaje
jeśli chodzi o twoje stwierdzenie „Co do tej współpracy z włodarzem, wszak żona radnego .N została wicedyrektor szkoły i to jeszcze zarządzanej przez „skonfliktowanego” z Maciaszkiem dyrektora. ”
To Pan Radny o którym wspominasz nie jest członkiem Nowoczesnej już prawie od roku. Jak byś śledził profil N, albo interesował się doniesieniami mediów lokalnych, to byś takich głupot nie wypisywał.

Tom Bombadil
Tom Bombadil
6 lat temu

Bez sensu, ja nie chce takich kandydatów:(

nskksXN
nskksXN
6 lat temu

„Czy Nowoczesna będzie rządzić Kołem”. Rozumiem, że to artykuł z. gatunku fantasy? Nikt na nich nie zagłosuje. A to, ze Pan Gajda stał przy burmistrzu nikt nie zapomniał. Ktoś wpisał, że Pan Gajda rozkręci miasto…. haha nie rozśmieszajcie ludzi. Mam pytanie do Pana redaktora i prosiłbym o odpowiedź, a nie tak jak w większości przypadków usuwanie wpisu. Czy Pan Panie redaktorze Mariuszu Kozajda wziął od Nowoczesnej wynagrodzenie za reklamę, ogłoszenie lub ten artykuł? Tzn chodzi mi o to, czy właściciel tego portalu-bloga otrzymał od Nowoczesnej jakieś wynagrodzenie?

. N w Kole nigdy nie miało radnego

I co z tego, że siedzieli w komisjach. Różni ludzie siedzieli. Zresztą jak pamiętam to właśnie p. Robert wprowadził we współpracy z Burmistrzem kartę seniora/ rabatową w Kole i nie ukrywał swojej współpracy i chęci aby rozwijać miasto. Uwielbiam te teksty…. j.w. jest be bo nie oglądał się na swoje poglądy polityczne i próbował coś robić dla mieszkańców. Na pewno powinien jak teraz Radni robić wszystko na złość – nie ważne dobre pomysły czy złe tylko pytanie burmistrzowi czy mieszkańcom?????

Tom Bombadil
Tom Bombadil
6 lat temu

Pogubić się w tym wszytskim można

Tak mi się coś wydaje...
Tak mi się coś wydaje...
6 lat temu

…że teraz im się zwolnił „idealny” kandydat na burmistrza i nie jest to bynajmniej pan Robert przewodniczący lokalnych struktur. Co do tej współpracy z włodarzem, wszak żona radnego .N została wicedyrektor szkoły i to jeszcze zarządzanej przez „skonfliktowanego” z Maciaszkiem dyrektora. Dla niezorientowanych: działacze .N zasiadali w komisjach referendalnych w zeszłym roku reprezentując stronę właśnie Maciaszka.

Irena J
Irena J
6 lat temu

Robert rozkręci to miato Koło, które buksuje w miejscu!

nie uwikłany
6 lat temu

Piszcie marudy co chcecie. Już z doświadczeniem, wykształceni, ambitni, zaangażowani i znający problemy Koła, każdy z nich ma pracę i zajęcie w biznesie komercyjnym a nie zjeżdża w wybory z państwowej posadki. Jeszcze dwa lata temu nikogo z nich nie widziałem w polityce i to mi starczy. Mam dosyć nauczycieli i „państwowców” jako włodarzy Koła. Ja im kibicuję… bo komu w Kole …??? chyba nie „dyrektorowi” który niby zarabiał 1 500 PLN…..

obywatel
obywatel
6 lat temu

Do xx yy zz . Opublikuj analizę a nie siejesz plotki. Jeżeli tak trzeźwo patrzysz na politykę to zacznij działać.

xx yy zz
xx yy zz
6 lat temu

Jesteśmy ,za głęboką reformą sądów . Już dość korupcji w sądach .
Na fotkach widoczne były tzw. dzieci resortowe.Więc celebrowali spotkania przed Sądem . Było to żenujące.Dokonaliśmy analizy kto kim jest i dlaczego występuje.
Jesteśmy bezpartyjni.Za to trzeźwo patrzący na politykę i wszystko co się wokół nas dzieje.
Mamy bardzo podobne zdanie do : Gość

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Kolanin, miarkuj troche, bo podniecasz sie za bardzo. Istotnie podobaja sie mnie i moim bliskim niektóre działania, ale bez przesady..

Gość
Gość
6 lat temu

Przecież Nowoczesna to nowsza odsłona Platformy Obywatelskiej .
Te same poglądy.
Pan Robert z rodziną ma chrapkę na to stanowisko ale nie ,nie o takiego burmistrza nam chodzi !

kolanin
kolanin
6 lat temu

do obserwatora. Jak również Nowoczesna odpowiedzialna jest za koklusz, gradobicie i trzęsienia ziemi.

Pomyśl co piszesz. Pokaż drugie struktury w mieście, które tak prężnie działają. Walka o sądy to oni wyszli na ulice i nie obawiali się konsekwencji. Pozostali siedzieli na grzybach, bądź na wakacjach. Walka o pracowników basenu, tez podnieśli rękawice, Plan rewitalizacji koła również uczestniczyli w jego powstawaniu. Uważam, że tym ludziom należy się podziękowanie i szacunek, a nie wylewanie własnych żali i nie spełnionych ambicji.

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Ja już sam nie wierze w to co czytam

Irena J
Irena J
6 lat temu

Robert Gajda to dobry kandydat nie uwikłany w lokalne układy!.Robert naszym burmistrzem!

Obserwator
Obserwator
6 lat temu

Moim zdaniem Nowoczesna koło jest współwinna że referendum nie wyszło. Gdzie wtedy Pani była?

xyz
xyz
6 lat temu

Chyba zapiszę się do Nowoczesnej, mam już dość PIS-u i PO

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526