Strzelcy wyborowi – sukces kłodawskich gimnazjalistów w ogólnopolskich zawodach strzeleckich!

Autor: kurier-kolski.pl | 22.09.2017

DSC_0205W dniach 11-13 września 2017 roku w Bydgoszczy odbył się Finał Centralny 56. Zawodów Strzeleckich „ O Srebrne Muszkiety – 2017”. Pierwotnie zawody miały odbyć się w maju 2017r., jednak z uwagi na procedury organizacyjne termin został zmieniony. Zawody odbywały się w obiektach  Cywilno- Wojskowego  Związku Sportowego Zawisza Bydgoszcz . W  etapie centralnym uczestniczyły  zwycięskie drużyny chłopców i dziewcząt  z  finałów  wojewódzkich. Wielkopolskę reprezentowało Gimnazjum nr 1 im. Świętego Jana Pawła II w Kłodawie, którego uczennice wywalczyły tytuł Mistrza Polski, a drużyna chłopców zajęła wysokie IV miejsce! Oczywiście nie brakło też sukcesów w kategorii indywidualnej.

Gimnazjum nr 1 w Kłodawie wystawiło dwie drużyny – drużyna dziewcząt: Anna Piguła, Natalia  Królikowska i Magdalena Banasiak oraz drużyna chłopców: Kamil Szczęsny Maciej Kowalewski i Konrad Sieradzki. Strzelano w konkurencji olimpijskiej 60 strzałów w pozycji leżącej z karabinka sportowego kal.5,6mm.,do tarcz elektronicznych  oddalonych  o  50 metrów.

DSC_0014 DSC_0026

W klasyfikacji zespołowej dziewcząt, w kategorii bez licencji,  kłodawska drużyna zajęła:

I MIEJSCE zostając MISTRZEM POLSKI

Dziewczęta zwyciężyły z wynikiem – 1743,4 pkt. wyprzedzając drużynę (Mazowieckie)- II LO Siedlce- 1739,6 pkt. oraz drużynę (Lubelskie) – LO Biłgoraj – 1723,4 pkt.

Wspaniale spisały się również w klasyfikacji indywidualnej:

I miejsce- Natalia Królikowska – 586,4pkt.  MISTRZYNI POLSKI

II miejsce – Anna Piguła –586,1pkt.  V-CE MISTRZYNI POLSKI

VII miejsce- Magdalena Banasiak –570,9pkt

21767232_835288996637652_1835885639_o DSC_0011 DSC_0186 DSC_0198

W kategorii drużynowej chłopców  drużyna w składzie: Konrad Sieradzki, Maciej Kowalewski i Kamil Szczęsny zajęła: IV miejsce z liczbą 1675,7pkt.

To niewątpliwy sukces i dowód na to, że wytrwała i sumienna praca pozwala osiągnąć cel. Zawsze potrzebni są jednak ci, dzięki którym młodzi ludzie chcą się rozwijać, są pełni zapału i pozytywnej energii.

Od kilku lat młodzież rozwija swoje predyspozycje i umiejętności pod kierunkiem p. Mariusza Andrzejczaka – nauczyciela wychowania fizycznego, trenera strzelectwa sportowego, a jednocześnie wielkiego pasjonatę  sportu.

Dyrekcja oraz cała społeczność szkolna jest dumna z sukcesów osiąganych przez uczniów i swojego nauczyciela.

Źródło: Gimnazjum nr 1 w Kłodawie