Sesja Rady jakiej jeszcze nie było – padł kolejny rekord i bardzo wiele się działo!

Autor: kurier-kolski.pl | 27.09.2017

radniDzisiejsza sesja Rady Miejskiej w Kole okazała się … wyjątkowo krótka i treściwa. Główne uchwały, aż do wolnych głosów i wniosków, szef Rady wraz z radnymi przebyli w mega ekspresowym tempie, co nie znaczy, że po łebkach. Nie, nie, wszystko było już przedyskutowane i uzgodnione na Komisjach Rady. W tej kadencji to pierwszy taki przypadek i kolejny … rekord, w jaki obecna, bardzo nietypowa kadencja władz, obfituje. Bardzo wiele było ciekawych pytań i wniosków, ale nikt nie przebił radnego Piaseckiego, który wszedł na mównicę przedstawiając pisma otrzymane z Uniwersytetu Warszawskiego w sprawie wykształcenia zawieszonego burmistrza. Ogólnie działo się bardzo wiele i warto zobaczyć całą sesję. Już wkrótce można będzie obejrzeć u nas nagranie wideo. Zachęcamy!

 

Wpierw szef Rady przeczytał mocne oświadczenie w imieniu wszystkich. Potem wszelkie uchwały oraz wnioski, które nieobecny, zawieszony burmistrz zdążył ponownie dać pod obrady, zostały przez nich potraktowane podobnie jak wcześniej. Poza tym radni przywrócili do życia miejski program walki z brodawczakiem (szczepienia), dokonali (lub nie) zmian w budżecie miasta. Radni nie dyskutowali i nie głosowali też ponownie nad sprawą zagospodarowania Zalewu Ruszkowskiego, bo wiceburmistrz Elżbieta Modrzejewska uchwałę zdjęła spod obrad w trakcie dyskusji. Długo za to dyskutowano nad problemami z geotermią oraz nad zwolnieniem dyr. Tomasza Ponieckiego. Tu również radni wydali wspólne i mocne w wymowie oświadczenie. Podczas całej sesji obecnych 19 radnych było zgodnych niemal w każdej sprawie i uchwale! To nowa jakość w kolskim samorządzie. Ustalono przy okazji, że radni odbędą spotkanie robocze z rządzącą miastem wiceburmistrz oraz że zostanie wkrótce zwołana dodatkowa sesja na temat geotermii i funkcjonowania miejskich spółek.

MK

Subskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Złodziej
Złodziej
6 lat temu

Nikt święty nie jest ale pan Stanisłam M. Pobił rekord . Zapisał się złotymi zgłoskami w historii tego miasta

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

@~Tak mi się coś wydaje…

Fajnie to musi wygladac.
Co ankieta, to inny -zaleznie od potrzeb i okolicznosci- fakultet.

Tak mi się coś wydaje...
Tak mi się coś wydaje...
6 lat temu

…że albo radny Michał, albo UW szukały osobę „pana” burmistrza, wPiSując zamiast pełnego: Maciaszek, obecnie stosowaną formę: „Stanisław M.”, bo gdzieżby tam osoba tak prawa i sprawiedliwa mogłaby mijać się z prawdą…

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Panie Mariuszu, ja o Panu nie zapomniałem. Zawsze bede ciepło Pana wspominał. Życzę dużo sukcesów w życiu zawodowym i osobistym.

radny
radny
6 lat temu

Drodzy i szanowni mieszkańcy nikt o was nie zapomniał przynajmniej większa grupa radnych czas na porządki ale my też potrzebujemy wsparcia jako radni nawet dobrego słowa i prawdy, informacji potwierdzających działań na waszą szkodę.Z wyrazami szacunku Radny Rady Miejskiej

ZIUTA
ZIUTA
6 lat temu

Brakło na sesji jednego czlowieka i jest zupełnie inna miła atmosfera bez nerwów i szarpaniny.W koncu.

Gość
Gość
6 lat temu

A co z innymi zwolnionymi z korzystnymi dla nich wyrokami ?Przykro ,że o nas się nie wspomina .

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Dziś, po tych wielu bajkowych wydarzeniach trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego teraz sesja przebiega w sposób jeszcze bardziej merytoryczny, krótki i bez żadnych personalnych wycieczek pod adresem Radnych? Tak powinna wyglądać! Zawsze! Do miasta powoli zacznie chyba wracać normalność. W każdym razie oby..

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526