Olimpia gra coraz lepiej – Olimpia Koło – GKS Sompolno 3:1 (2:1)

Autor: kurier-kolski.pl | 04.09.2017

IMG_5132W miarę upływu czasu forma kolskiej drużyny rośnie. W pierwszą sobotę września olimpijczycy podejmowali drużynę GKS Sompolno który pokonali w stosunku 3:1 do przerwy (2:1).

Już w 10 minucie po szybkim kontrataku Mateusz Czajka uzyskał prowadzenie dla gospodarzy. Kilkanaście minut później Olimpia miała doskonała okazję do podniesienia prowadzenia bowiem po rzucie rożnym i główce Powietrzyńskiego piłka uderzyła w spojenie bramki. Goście chcieli jak najprędzej wyrównać i udało im się to już w 40 minucie, a zdobywcą wyrównującej bramki był Chrzanowski. Goście długo nie cieszyli się remisem bowiem za przewinienie obrońcy sędzia podyktował  rzut wolny, który bezbłędnie wykorzystał Kamil Jaroszewski.

IMG_5107

Początek drugiej połowy to całkiem ładne rozgrywane ataki gości, jednak bramkarz Olimpii Łukasz Szymański świetnie radził sobie w bramce. W 60 minucie bramkę dokłada Jaroszewski, niestety okazuje się że strzelał z pozycji spalonej. W 80 minucie meczu po zagraniu zawodnika Olimpii ręką w polu karnym, sędzia dyktuje jedenastkę. Na całe szczęście dla gospodarzy, napastnik GKS myli się i strzela w poprzeczkę.  Jak mawia stare porzekadło, niewykorzystane okazje się mszczą i tak stało się tym razem. Trzecią bramkę dla Olimpii Koło dokłada kapitan zespołu Mariusz Nieznalski. Tuż przed końcowym gwizdkiem Jaroszewski podchodzi do rzutu wolnego i ponownie jest blisko zdobycia bramki, niestety trafia tylko w poprzeczkę.

Po meczu trener Olimpii Piotr Krzyżanowski powiedział: – Mecz bardzo wyrównany. Zespół z Sompolna jak i nasz stworzył dziś dużo sytuacji strzeleckich.  Cieszy fakt, że to my wykorzystaliśmy je w większości i zdobyliśmy trzy bramki. Przełomowy moment to niewykorzystany rzut karny gości, który poderwał naszych chłopaków do gry. Mam nadzieję, że praca na treningach przełoży się na wyniki meczów.

IMG_5108

Sędzią głównym był Grzegorz Łakomicki, Szymon Woźnicki asystent 1, Damian Wdowiński asystent 2.

Składy drużyn

GKS Sompolno: Damian Wodnicki, Dominik Myśliński, Łukasz Buciak, Kamil Wasielewski, Przemysław Jankowski,   Maciej Banaszak, Patryk Grabowiecki, Jarosław Chrzanowski, Filip Wieczorek, Damian Bączkowski, Konrad Papiernik.

Olimpia Koło: Łukasz Szymański, Piotr Rutkowski, Radosław Urbaniak, Ariel Szczesiak, Kamil Jaroszewski, Paweł Powietrzyński, Mariusz Nieznalski, Jakub Brudnicki, Jakub Jaroński, Michał Rutkowski i Mateusz Czajka.