Odwołany były dyrektor Tomasz Poniecki pojawił się na sesji Rady Miejskiej. Radni chcą jego powrotu na stanowisko [wideo]

Autor: kurier-kolski.pl | 29.09.2017

PonieckiSprawa sporu dyrektora jednej z kolskich szkół Tomasza Ponieckiego z burmistrzem Stanisławem Maciaszkiem ciągnie się już wiele miesięcy i była szczegółowo opisywana w lokalnych mediach. Poniecki był również na jednej z wcześniejszych sesji Rady, gdzie oficjalnie i publicznie skarżył się na włodarza. Obaj panowie spotkali się również na sali sądowej. W ostatnią środę dyrektor Poniecki ponownie pojawił się na obradach radnych, już jako były szef placówki oświatowej, ponieważ w międzyczasie został przez burmistrza zwolniony, a jego obowiązki powierzono jednemu z zatrudnionych tam nauczycieli. Na sesji większość radnych bardzo broniła go i żądała od wiceburmistrz Elżbiety Modrzejewskiej przywrócenia go na stanowisko. Za byłym szefem obecnej SP nr 5 wstawiał się również na sesji Przewodniczący Rady Rodziców. Jakie padały argumenty? Czy rządząca Kołem wiceburmistrz ulegnie usilnym prośbom radnym? Zachęcamy do obejrzenia materiału wideo z sesji!

 

Argumentem, który padł przy zwalnianiu Tomasza Ponieckiego był brak współpracy. Oczywiście zupełnie inaczej, w bardzo mocnych słowach, na ostatniej sesji Rady Miejskiej opisywał to sam zainteresowany. Wcześniej głos zabierał Przewodniczący Rady Rodziców SP nr 5 (na zdjęciu niżej) oraz wypowiadało się wielu z radnych, którzy bardzo usilnie prosili, by rządząca Kołem Elżbieta Modrzejewska cofnęła zwolnienie dyrektora.

20170927_142423

Wiceburmistrz argumentowała, że nie może cofać decyzji wybranego w powszechnych wyborach burmistrza jako jego zastępca, że nie ma takich kompetencji. Wtedy radni zaproponowali, by zwyczajnie podjęła nową decyzję o powołaniu Ponieckiego na to samo stanowisko, na co usłyszeli, że sprawa nie jest wcale taka jednoznaczna, bo dochodzą niej też głosy bardzo krytyczne w stosunku do byłego dyrektora, w tym od samych nauczycieli placówki. Padło również stwierdzenie, że ta szkoła jest jedyną w mieście po wprowadzeniu reformy oświaty, gdzie doszło do zwolnienia kilku nauczycieli. To znów wywołało nieprzyjemną polemikę pomiędzy radnymi a Naczelniczką Wydziału Oświaty Katarzyną Michalak (byłą nauczycielkę w tej szkole i zastępczynię dyrektora), a sam Poniecki w bardzo ostrych słowach określił całą tę sytuację, stwierdzając, że za chwilę udaje się na radę pedagogiczną i spyta wprost nauczycieli SP 5 jakie jest ich zdanie o nim i czy są autorami negatywnych opinii o jego osobie, także w formie anonimów.

Ostatecznie w środę wszystko zakończyło się bez efektu, bo radni pozostali przy swoim zdaniu, a wiceburmistrz także – przynajmniej na obecną chwilę – przy swoim.

Zachęcamy do obejrzenia w naszym materiale wideo z ostatniej sesji Rady dyskusji na ten temat, która rozpoczyna się w czasie 1h 31 min (wystarczy przesunąć sobie suwak czasu):

Opracował: Mariusz Kozajda

Subskrybuj
Powiadom o
guest
24 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Brucelee
Brucelee
6 lat temu

Ja mam taki zapis w wyroku sądu!Nie zgodne z prawem odwołanie że stanowiska!

@kiks czy wiesz, że...
@kiks czy wiesz, że...
6 lat temu

Odszkodowania za niezgodne z prawem zwolnienia z pracy. Taki zapis jest w wyrokach

kiks
kiks
6 lat temu

no jak mozna niezgodnie zwolnic nie mając par.52.to o co walczyla w sadzie taka osoba?no nie rob jaj,Brucelee

Brucelee
Brucelee
6 lat temu

Są osoby zwolnione czy odwołane i wcale nie z par 52, które wygrały procesy za nie zgodne z prawem zwolnienie z pracy czy odwołanie że stanowiska !!! Zatem kiks …nie wprowadzaj ludzi w błąd!!!

kiks
kiks
6 lat temu

@ Anonim żadna osoba zwolniona,nie wygrała,tylko sad zmienił par 52 na mniej dokuczliwy i przyznawał odszkodowanie w formie zwykłego wymówienia. Nie wprowadzaj ludzi w błąd…

Gość
Gość
6 lat temu

UM płacił prawnikom to starali się sprzyjać burmistrzowi i parafować
wszelkie jego decyzje.
to prawnicy są winni skoro parafowali zarządzenia niezgodne z prawem.
To oni powinni być pociągnięci do odpowiedzialności za każda parafę.
W końcu brali za to pieniądze aby wszystko było w porządku.

Anonimowo
6 lat temu

Do prawnik.
Decyzje jego osoby były nie zgodne z prawem ,co wielokrotnie wykazał sąd,a zwolnione osoby, wygrały proces

ja
ja
6 lat temu

Nie powołał na stanowisko dyrektora jednego z nauczycieli tylko powołał z powrotem byłego dyrektora, którego wcześniej odwołał. A przecież jest dwóch zastępców dyrektora którzy to oni powinni p.o. dyrektora.
Przywrócił człowieka, który nic nie robił dla szkoły, tylko palarnia i na papieroski chodził z nauczycielami.
Była nieoficjalna palarnia w szkole coś co chyba jest zabronione.
Są tu na forum zwolennicy i przeciwnicy oby panów dyrektorów, więc proszę wymieniajcie dobre i złe rzeczy jakie zrobili, albo nie zrobili.

Tak mi się coś wydaje...
Tak mi się coś wydaje...
6 lat temu

…że @Prawnik ma rację. Mimo iż jestem ostro przeciw tym wszystkim antymiejskim działaniom „Stasia em”, rzekomego absolwenta UW (może gdzieś mu to ktoś nawet na bazarze kupił i dał w prezencie…), to trzeba zauważyć, że miał za sobą Galembę, partię i kancelarie prawne. Wszystko było OK, nikt nic nie mówił, ot, dla niektórych taki „swój chłop” i gdyby ktoś, komu na odcisk jakoś mocniej nadepnął, nie zadziałał w tej sprawie, to przecież nawet i CBA tak samo z siebie by się raczej niekoniecznie chciało fatygować do takiego zad*pia, jakie w sumie to przecież nie tylko on z Koła zrobił, choć to na te rządy akurat absolutna kulminacja przypadła.

Bzyk
Bzyk
6 lat temu

A CBA jest dla niewinnych!?

Prawnik
Prawnik
6 lat temu

Wszystkie decyzje były zgodne z prawem …

Agata
Agata
6 lat temu

Rozumiem,że przywrócić nie tylko ostatnie decyzje ale wszystkie te,nie zgodne z prawem?!

Gośćbarańskifelicjan
Gośćbarańskifelicjan
6 lat temu

A może … przywrócić…status quo ante…?
Decyzje wątpliwej poczynalności jego osoby uznać jako nie zgodne z prawem?
Nawet przeprosin nie usłyszałem od pani v-ce burmistrz za te wszystkie krzywdy!
Przeprosiny i naprawienie szkód przez …jego osobę było by jakimś zadośćuczynieniem i….powrotem do normalności!

Tak mi się coś wydaje...
Tak mi się coś wydaje...
6 lat temu

Opinia

…że skoro piszesz „chamskiego dyrektorka” to w odróżnieniu od tych innych, jak rozumiem, niechamskich? Tylko zauważ, że jego inność wynika z tego, że jeden pan drugiemu panu. Inaczej to ręka rękę myje. Właśnie ci inni jeszcze może gorsi tutaj są.

Opinia
Opinia
6 lat temu

Pan rodzic wart tego chamskiego dyrektorka dobrze że już byłego. Zależy mi aby szkoła dawała przykład a dyrektor na pierwszym miejscu bo bierze grubą kasę i jest od tego jak d…. od s……a jak nie to WEK

Tak mi się coś wydaje...
Tak mi się coś wydaje...
6 lat temu

…że jak żona radnego zostawała jego zastępcą, to było OK? Inne działania, gdzie faktycznie maciaszek rządzi(ł?) i szkołami też i temu dyrektorkowi jakoś nie przeszkadzały, dokąd się wzajemnie nie zaczęli „gryźć”. Jasne, nie chcę mówić, że w samej szkole dzieje się źle, ale mogłoby dziać się jeszcze lepiej, gdyby dyrektorów, bo i innych szkół tak samo, w ogóle było stać na niezależność. Ten nie jest święty i ze „Stasiem em” jeden wart drugiego.

Obserwator
Obserwator
6 lat temu

Kierownik Bogumił

Gość
Gość
6 lat temu

Panie Redaktorze ,a mnie zastanawia jeszcze jedna kwestia .
W swoim czasie była zwolniona z basenu Pani Marta Zakrocka.
Słyszeliśmy ,ze wygrała proces w sądzie pracy i miała być przywrócona na stanowisko dyrektora.
W takim razie co z poprzednim dyrektorem i jego zastępcą teraz się dzieje. Czy mamy 2 dyrektorów i zastępcę.
Czy mógłby Pan wyjaśnić tę kwestię?

rozpiór
rozpiór
6 lat temu

Napiszę tak znam Tomka i znam Maciaszka – z tych dwóch Panów to Maciaszek zasłynął w Kole z zwolnień prawnych i bezprawnych , boli mnie tylko jedno – nagły wybuch entuzjazmu i odwagi radnych – pod nieobecność jego osoby – przecież w przeciągu kilku lat pracę straciło kilkudziesięciu pracowników UM , SM i spółkach miejskich – razem chyba coś około 30 osób – oglądałem wszystkie sesje te na których czytano pisma zwolnionych i te na których zwolnieni prosili o pomoc i wsparcie , słyszałem że radni NIC NIE MOGĄ – pewnie dlatego że faktycznie nie mogli – pewnikiem powiązania rodzinne niektórych radnych z zatrudnionymi w UM i spółkach kneblowały im buzie – za to teraz co niektórzy się przebudzili – tylko szkoda że tak późno – no ale lepiej późno niż wcale ….
Niektórych postanowień jego osoby nie da się już cofnąć .

lolek
lolek
6 lat temu

a to ciekawe.

pikus
pikus
6 lat temu

To nie jest przewodniczący rady rodziców- sam się mianował?

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Chciałeś chyba powiedzieć korozjum? 😉

Kolanin
Kolanin
6 lat temu

Ja bym na przekór przywrócił tego butnego dyrektorka,ale tylko dlatego,żeby pozwalniał tych nauczycieli co są za nim.A może tez i tą radną ,co odczytała ” mocne w wymowie oświadczenie”…Znowu sie okazało,że jednak p.Burmistrz nie chciał zwolnień nauczycieli,a teraz radni są przeciwko,ot kuriozum radnych…

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Brawo Panie Dyrektorze! To jest klasa!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526