Kolscy radni wspólnym głosem o ostatnich wydarzeniach w naszym mieście. Wyłamała się tylko jedna radna!

Autor: kurier-kolski.pl | 28.09.2017

flagaPodczas środowej sesji Rady Miejskiej w Kole jej Przewodniczący Artur Szafrański odczytał w imieniu radnych wspólne oświadczenie w związku z ostatnimi wydarzeniami w naszym mieście. Podpisali je wszyscy radni, oprócz nieobecnych na sesji. Wyłamała się i złożenia podpisu pod oświadczeniem ostentacyjnie odmówiła jedynie radna Wioleta Skrzypczak (PiS). Zachęcamy do zapoznania się z jego pełną treścią pod spodem przesłaną nam przez szefa Rady. Czy opinie radnych są słuszne? Zgadzacie się z nimi czy może jednak nie? Może są przedwczesne i niesprawiedliwe? A może zbyt spolegliwe? Czekamy na Państwa opinie i komentarze pod tekstem.

OŚWIADCZENIE
RADY MIEJSKIEJ W KOLE
DOTYCZĄCE OSTATNICH WYDARZEŃ W MIEŚCIE KOLE

Szanowni Mieszkańcy miasta Koła!

Zaistniała sytuacja w naszym kolskim samorządzie, ostatnie wydarzenia, które rozegrały się w mieście, zaskoczyły i poruszyły zarówno Radę Miejską, jak i zapewne Mieszkańców miasta Koła.
Trzeba obiektywnie stwierdzić, że od początku kadencji współpraca Rady z p. Burmistrzem, delikatnie mówiąc, układała się nie najlepiej. Radni wykazywali bardzo dużo dobrej woli i wielokrotnie przypominali p. Burmistrzowi, że w samorządzie funkcjonują dwa niezależne organy, które muszą ze sobą ściśle współpracować: organ stanowiący, którym jest Rada Gminy, i organ wykonawczy, którym jest Burmistrz. Jednak te uwagi i prośby, dotyczące współpracy, niewiele dawały.
Rada Miasta w Kole z wielką obawą patrzy w przyszłość miasta, ale jednocześnie z niegasnącą nadzieją i wolą przywrócenia normalności gotowa jest do zdecydowanych działań.

Drodzy Państwo!
Na początku, kolejny już raz, należy zauważyć, że Rada Miejska w Kole nigdy nie była i nie jest przeciwnikiem osoby ówczesnego p. Burmistrza. Rada Miejska była, i nadal jest, przeciwnikiem błędnych decyzji i absurdalnych pomysłów oraz działań Włodarza, które szkodziły miastu.
Trzeba powiedzieć, że często, w ostatniej chwili bez dostatecznego omówienia, pod obrady Sesji były wprowadzone bardzo ważne z punktu widzenia i funkcjonowania miasta projekty uchwał, dotyczące zadań inwestycyjnych, nie chcąc niczego blokować Rada je omawiała, co jak Państwo wiecie odbijało się na jakości przebiegu obrad. Wielokrotnie tak źle przygotowane projekty uchwał nie uzyskiwały akceptacji Rady, co było przez Burmistrza podawane do publicznej wiadomości, jako Radni są „hamulcowymi” w rozwoju miasta.
Zgłaszane przez Radnych interpelacje były lekceważone i ignorowane. Wiele razy Radni na te interpelacje nie otrzymywali odpowiedzi lub przekazywane informacje były niepełne bądź nie na temat.
Na ten stan rzeczy miały zapewne wpływ radykalne zmiany personalne w Urzędzie Miasta i miejskich Spółkach komunalnych ze stuprocentowym udziałem Gminy Miejskiej Koło oraz angażowanie na kluczowych stanowiskach pracy ludzi niekompetentnych.
Prowadząc niestabilną politykę kadrową, Burmistrz w niehumanitarny wręcz sposób zwalniał pracowników, zatrudniając nowe osoby spoza naszego terenu, często z odległych nawet miejscowości. Bezpodstawnie i bezprawnie odwoływał też kompetentne osoby pełniące ważne funkcje w naszych jednostkach samorządowych, jak również zwalniał i odwoływał osoby zatrudnione przez siebie, co w konsekwencji kosztowało miasto wielotysięczne odszkodowania.
Burmistrz dokonał też pełnej wymiany składu Rad Nadzorczych i Prezesów Spółek, powołując na te stanowiska ludzi z innych miast jemu posłusznych, ślepo oddanych i często łamiących prawo.
Takie działania Włodarza na pewno przyczyniły się do tego, że zabrakło miejsc pracy dla młodych mieszkańcowi naszego miasta. A przecież naczelnym hasłem Burmistrza było „zatrzymanie w Kole exodusu ludzi młodych”.
Przez niespełna trzy lata kadencji p. Burmistrza przez miasto Koło przemknęło 3 wiceburmistrzów, 4 sekretarzy, 4 prezesów spółki MZUK Sp. z o.o. w Kole oraz 4 prezesów spółki MZEC Sp. z o.o. w Kole. Pytamy więc gdzie stabilność działań i odpowiedzialne zarządzanie?

Szanowni Państwo!
Podobnych argumentów na destrukcyjne zarządzanie miastem przez p. Burmistrza moglibyśmy przytoczyć jeszcze więcej. Ale w chwili obecnej skończył się czas nacisku, wywierania wpływu, stosowania presji czasu i szantażu emocjonalnego w postaci, np. ostentacyjnego opuszczenia Sesji przez p. Burmistrza wraz z pracownikami, umieszczania na portalach internetowych i słupach ogłoszeniowych listów otwartych, które Nas Radnych stawiały w świetle „blokujących” rozwój Miasta.
Na koniec z całą odpowiedzialnością pragniemy podkreślić, że jako Rada Miejska w Kole będziemy nadal stać na straży obrony interesu Mieszkańców i dobra naszego Miasta Koła.
Deklarujemy też szeroko rozumianą współpracę z wzajemnym poszanowaniem stron z Panią Wiceburmistrz, aby wspólnie przywrócić normalność w funkcjonowaniu Urzędu, Spółek komunalnych i podległych jednostek.

Z wyrazami szacunku
Rada Miejska w Kole

osw1

osw2

osw3

Subskrybuj
Powiadom o
guest
25 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
jolka
jolka
6 lat temu

szanowni ludziska ,bo tak mogę was nazwać ,co wy tu wypisujecie .Czytają was zwykli prości radni karmiom się waszą głupotą śmieją się z was i mówią tak .Głupi naród kolski ,kłóćta się a my zrobimy tak że nie społeczeństwo w kole bedzie się liczyć bo i tak się nie liczy tylko my tu będziemy żądzic i zarabiać kasę Gdyby teraz wyszła ustawa radny pracuje społecznie tak by gonili z Ratusza że nie jeden nóżki by po łamał takie jest moje domniemanie

Anonim
Anonim
6 lat temu

no i odzywają sie dzieci sb-kow i pzpr-owcow…zalosny sympatyk Rosii i zaborcow.

Sympatyk PiSU
Sympatyk PiSU
6 lat temu

Czy kolanin to tak sławny vicek?

Kolanin
Kolanin
6 lat temu

Idiota który zostanie radnym, to taki sam idiota tylko że z pretensjami.

Tak mi się coś wydaje...
Tak mi się coś wydaje...
6 lat temu

„Kolanin”

…że kuriozalna to jest kwota. DWA I PÓŁ MILIONA ZŁOTYCH za trzy huśtawki na krzyż,,, Interes życia „menedżera Miasta”. Ile trafiło do jego kieszeni?

Kolanin
Kolanin
6 lat temu

pisząc głąby miałem na myśli krytykujących tu p.Burmistrza i korzystających z siłowni;jak określił to cba „korzyść majątkowa”,zapomnieli tylko dodać -korzyść dla miasta,ot kuriozum zarzutu…

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

@~Kolanin

Czy ta siłownia została pobudowana po to, aby „służyć głąbom” jak piszesz?
Czy nie lepiej byloby budowac takie obiekty dla wszystkich mieszkancow, a nie tylko dla wyborcow burmistrza?

Tak mi się coś wydaje...
Tak mi się coś wydaje...
6 lat temu

Kolanin

…że niektórzy prawią mądrości i mądrości. >>”Stachu em” nie wziął złotówki, a CBA tylko na ćwiczenia przyjechała… << Może złotówki, to nie, może raczej były to funty, franki, ojrzaki, ale jaka to różnica?

Kolanin
Kolanin
6 lat temu

Wy snopki powinniście buty czyścic p.Burmistrzowi, a nie go atakować ..Na pewno złotówki nie wziął a niejednemu głąbowi siłownia służy.

Mieszkaniec Koła
Mieszkaniec Koła
6 lat temu

Czas zacząć sprzątać w spółkach. Pani burmistrz do pracy odwołać tych przybysze z Gniezna, Turku, Kalisza i innych miejscowości.

lok
lok
6 lat temu

wrescie pojdzie na tory gdzie jego miejsce

Tak mi się coś wydaje...
Tak mi się coś wydaje...
6 lat temu

…nawet więcej. Klakierstwo z PZPR i ORMO może nie, bo to już, na szczęście, wielu z was na wymarciu, ale te wnuczęta będą kiedyś gorzko płakać.

Tak mi się coś wydaje...
Tak mi się coś wydaje...
6 lat temu

Matek

…że każdy wyborca, każdy mieszkaniec Koła, któremu leży na sercu dobro wspólne, nie jakieś własne partykularne, a tym bardziej nie takich Maciaszkowych „przybyszów”, ma prawo i może od radnych czegoś wymagać.

Tak mi się coś wydaje...
Tak mi się coś wydaje...
6 lat temu

Kolanin

…że jak się puknie w stół, to nożyczki się od razu odzywają. Zresztą „lemingi” to też, kolskopisowski towarzyszu, wasi sojusznicy.

Kolanin
Kolanin
6 lat temu

Tak mi się coś wydaje że niedobitkiem PRL to ty jestes lemingu…

Tak mi się coś wydaje...
Tak mi się coś wydaje...
6 lat temu

Kolanin

…że faktycznie jako jedyna z „PiS” może liczyć na tzw. twardy kolski elektorat. Teraz zostały tylko takie właśnie niedobitki PRL (ORMO, ZOMO, obrońcy partii, itp.), których wnuczęta mogą i ją i samego Maciaszka wybrać. Stanisław może nawet oficjalnie wystartuje z tej partii, z którą ma więcej wspólnego i która go zawsze wspierała. Dlatego Paulina była ostatnio coś taka tajemnicza.

Kolanin
Kolanin
6 lat temu

brawo Wioleta Skrzypczak -jedyna co ma olej w glowie,reszta to pionki i kameleony

Matek
Matek
6 lat temu

A kim ty jesteś żeby dyktowac co kto ma robić

Gość
Gość
6 lat temu

,,…ostatnie wydarzenia zaskoczyły…”…może co niektórych,bo mnie nie zaskoczyły! Trzeba
było wcześniej i bardziej zdecydowane działać… Szanowni Państwo Radni…,trzeba było wcześniej
obniżyć wynagrodzenie do minimum!

Sympatyk PiSu
Sympatyk PiSu
6 lat temu

Tak z tej samej frakcji

Tak mi się coś wydaje...
Tak mi się coś wydaje...
6 lat temu

…że Wioletka jest z tej samej frakcji PiS, co Maciaszek…

Jack
Jack
6 lat temu

Stanowisko super ciekawe czy Pani Burmistrz zrozumiała treść ?

Obrona
Obrona
6 lat temu

Super i dzięki za dobro i nie lękajcie się jak mówił do nas Jan Paweł II

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Takie stanowisko mi sie podoba!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526