Kolejna osoba przywłaszczająca sobie portfel z dokumentami ujęta dzięki Policji i sklepowym kamerom!

Autor: kurier-kolski.pl | 18.09.2017

317-184980Kolscy policjanci ustalili sprawcę przywłaszczenia portfela zgubionego na parkingu przy sklepie Dino w Kole. 61 – letni mężczyzna zamiast oddać zgubę właścicielowi postanowił ją zatrzymać. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do  1 roku za przywłaszczenie rzeczy znalezionej. To w ostatnim czasie kolejny podobny przypadek. Wcześniej jeden z mieszkańców Koła zostawił saszetkę z dokumentami w innym z kolskich marketów. Ona również szybko znalazła się w rękach obcej kobiety, która myślała, że pozostanie bezkarna. Takie osoby zapominają, że teraz w każdym większym sklepie w środku i na zewnątrz są kamery. Jak widać nieuczciwość nie popłaca i często kończy się tragicznie dla pazernych ludzi.

 

12 września br. do Komendy Powiatowej Policji w Kole zgłosił się 59 – letni mieszkaniec miejscowości Babiak, który powiadomił, że przy sklepie Dino w Kole zgubił portfel wraz z dokumentami oraz pieniędzmi w kwocie 900 złotych. Policjanci dotarli do sklepowego monitoringu, na którym zarejestrowany został moment, gdy pokrzywdzonemu wypada portfel z kieszeni, a po krótkiej chwili nieznany mężczyzna podnosi portfel i oddala się z parkingu. Jeszcze tego samego dnia, kolscy funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą, namierzyli w toku podjętych czynności operacyjnych sprawcę przywłaszczenia. Okazał się nim 61 – letni mieszkaniec Koła. Mężczyzna nie tylko nie poczuwał się do zwrotu „znaleziska” prawowitemu właścicielowi, ale także część znalezionych pieniędzy wydał w sklepie wędkarskim. Odzyskane mienie wróciło do właściciela, a 61 – latek usłyszał zarzuty i stanie przed Sądem za dokonanie przestępstwa.

Pamiętajmy, że jeżeli znaleźliśmy jakąś rzecz, mamy obowiązek ją zwrócić. Jeżeli nie można ustalić jej właściciela, należy skontaktować się z instytucjami, które mogą nam w tym zakresie pomóc np. Biuro Rzeczy Znalezionych czy chociażby Policja. Pominięcie tego obowiązku przy jednoczesnym przywłaszczeniu znaleziska naraża na odpowiedzialność karną.

Źródło: KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Prawoprawemzłodzieja
Prawoprawemzłodzieja
6 lat temu

,,pieniądze leżą na ulicy…,wystarczy je podnieść”……….. ,,udowodniono …przekręt na 20 miliardów
złotych”…,,z konta firmy zniknęły 22 miliony złotych, które wpłacił na prywatne konto…”

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

Do Toma Bombadila!

Jak Ty u siebie w Srodziemiu oceniasz tego typu postepowanie ludzi?
Czy jednak nie lepiej i bezpieczniej zyc wsrod polelfow niz wsrod zlodziei a czesto i polglowkow?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526