Kolanie pokonali Polonię Golina 3:0

Autor: kurier-kolski.pl | 18.09.2017

IMG_5164[1]Po dość ciekawym i interesującym meczu, Kolanie pokonali Polonię Golina 3:0, do przerwy prowadząc 2:0. Gdyby nie dobra dyspozycja bramkarza gości, Jakuba Jaskulskiego, wynik byłby o wiele wyższy. Olimpia Koło – Polonia Golina 3:0 (2:0).

Przez pierwszy kwadrans gry zawodnicy badali swoje siły. Prowadzenie dla Olimpii w 10. minucie silnym strzałem z 20. metrów zdobył Mateusz Czajka. Gdy do końca pierwszej pozostało 12 minut, swoje umiejętności strzeleckie pokazał ponownie Czajka zdobywając drugą bramkę.

IMG_5147[1]

IMG_5161[1]

Do końca pierwszej połowy trwało oblężenie bramki gości, ale wynik nie uległ zmianie. Nie wiadomo co powiedział w szatni swoim zawodnikom trener gości, ale na boisko wyszła już nie ta sama drużyna. Goście starali się nawiązać równorzędną grę, co w części im się udało. Oddali kilka soczystych strzałów, ale bramkarz Olimpii Bartosz Kordylewski to nie ułomek i pozostawił po sobie czyste konto. Gdy do końca spotkania zostały 2 minuty, kapitan kolan Mariusz Nieznalski postawił kropkę nad „i”, zdobywając trzecią bramkę. Tak więc Olimpia zdobyła kolejne 3 punkty i do fotela lidera coraz bliżej.

Zadowolony z postawy swoich zawodników trener Olimpii Piotr Krzyżanowski powiedział: – Od początku meczu staraliśmy się dominować na boisku i to nam się udało. Kontrolowaliśmy cały czas mecz. Szkoda, że nie wykorzystaliśmy wszystkich stworzonych sytuacji. Teraz skupimy się na pucharowym meczu z Rychwałem już w najbliższą środę.

IMG_5150[1]

Olimpia Koło: Bartosz  Kordylewski, Piotr Rutkowski, Mateusz Czajka, Kacper Cieślak, Ariel Szczesiak, Kamil Jaroszewski, Paweł Powietrzyński, Mariusz Nieznalski, Jakub Brudnicki, Dawid Wiśniewski, Michał Rutkowski.

Polonia Golina: Jakub Jaskulski, Dorian Andrzejewski, Mateusz Zaborski, Miłosz Modrzyński, Michał Dybczak, Zachariasz Budny, Łukasz Lewandowski, Jakub Kasprzyk, Adam Kusiołek, Mariusz Dzwonek, Jakub Kusiołek.

IMG_5146[1]

Sędziowali: sędzia główny – Maciej Jagodziński, asystent 1 – Kinga Kwitowska, asystent 2 – Michalina Diakow.

Tekst i foto: Michał Chojnacki