Jutro 45.sesja Rady Miejskiej w Kole. Czego możemy się spodziewać?

Autor: kurier-kolski.pl | 26.09.2017

sesja potykaczJutro o g. 12:00 planowane jest rozpoczęcie wrześniowej sesji Rady Miejskiej w Kole. Na pewno nie będzie to zwyczajne posiedzenie kolskich radnych, bo można przewidzieć, że ostatnie wydarzenia w naszym mieście zdominują dyskusję. Jak powiedział nam wcześniej Przewodniczący Rady Miejskiej, sesja nadzwyczajna w związku z zaistniałą sytuacją nie została zwołana, gdyż za kilka dni miało odbyć się właśnie to spotkanie radnych, więc nie miało to sensu. Co w porządku obrad? Sprawozdania finansowe samorządowych instytucji kultury za pierwsze półrocze, a także ponownie wracają pod obrady sprawy szczepień na brodawczaka oraz rekultywacji Zalewu Ruszkowskiego. Poza tym tradycyjnie interpelacje, zapytania, wolne głosy i wnioski oraz comiesięczna korekta budżetu miasta. Zachęcamy do obejrzenia na naszym portalu retransmisji wideo ważniejszych punktów porządku obrad w kolejnych dniach po sesji.

 

Proponowany porządek obrad sesji:

 1. Otwarcie Sesji
 2. Stwierdzenie quorum.
 3. Powitanie gości.
 4. Propozycje do porządku obrad.
 5. Informacja z działalności międzysesyjnej Burmistrza Miasta Koła.
 6. Interpelacje i zapytania.
 7. Informacja o kształtowaniu się WPF Miasta Koła w tym o przebiegu realizacji przedsięwzięć ujętych w załączniku do uchwały w sprawie WPF za pierwsze półrocze 2017 roku.
 8. Informacja o przebiegu wykonania budżetu Miasta Koła za pierwsze półrocze 2017 roku oraz o przebiegu wykonania planu finansowego samorządowych instytucji kultury za pierwsze półrocze 2017 rok.
 9. Podjęcie uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Koła w rejonie ulic: Sienkiewicza, Zielona.
 10. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia „Programu profilaktyki i zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) w Gminie Miejskiej Koło na rok 2017”.
 11. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Województwu Wielkopolskiemu.
 12. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na realizację inwestycji poprzez złożenie wniosku do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o dofinansowanie i przyjęcie do realizacji określonego w Studium Wykonalności przedsięwzięcia pn. „Rekultywacja akwenu Zalewu Ruszkowskiego na terenie miasta Koło” w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020, działanie 2.5 Poprawa jakości środowiska miejskiego.
 13. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę budżetu miasta Koła na 2017 rok.
 14. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Koła na lata 2017 – 2025.
 15. Informacja Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kole o złożonych w okresie międzysesyjnym interpelacjach.
 16. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania.
 17. Wolne głosy i wnioski.
 18. Zamknięcie obrad XLIV Sesji Rady Miejskiej w Kole.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Gosc
Gosc
6 lat temu

A czego i kogo tu sluchac ? To na sesji powinna być tv i wtedy puścić to w Polske. Ubaw po pachy byłby prawda ??? Może by tak zrobić szczególnie teraz??? Tylko kto by chciał to oglądać??? Na szopkę za wcześnie, pryma aprilis już był. Jakiś pomysł ???

zainteresowany
zainteresowany
6 lat temu

jeśli nie dziś to chociaż później…..chcemy posłuchać

Koooolak
Koooolak
6 lat temu

Czy będzie transmisja sesji na żywo?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526