Ekspedientka ze „spożywczaka” złapana na sprzedawaniu alkoholu nieletnim!

Autor: kurier-kolski.pl | 06.09.2017

317-183796Pięć butelek piwa sprzedała 17–latkowi 47 – letnia ekspedientka jednego ze sklepów na ulicy Kolejowej w Kole. Teraz grozi jej surowa kara grzywny, natomiast właściciel sklepu może stracić pozwolenie na sprzedaż alkoholu.

 

Policjanci w związku z rozpoczęciem roku szkolnego prowadzili wzmożone patrole ukierunkowane głównie na zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży. Podczas patrolu w okolicach dworca PKP w Kole, policjanci Zespołu do spraw Nieletnich i Patologii zainteresowali się czterema chłopakami, którzy wyszli ze sklepu z butelkami piwa w rękach, a ich wygląd wskazywał, że mogą to być osoby niepełnoletnie. Po ich wylegitymowaniu okazało się, że młodzi ludzie są w wieku od 16 do 17 lat. W rozmowie z nimi mundurowi ustalili, że piwa zakupił jeden z nich w pobliskim sklepie. 17 – latek przyznał, że alkohol sprzedała mu ekspedientka, która nie upewniła się, czy klient jest osobą pełnoletnią. Kasjerka pomimo młodego wieku kupującego, nie zażądała od niego dokumentu tożsamości.

317-183797

Sprzedawczyni popełniła przestępstwo i odpowie za złamanie przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Grozi jej kara grzywny. Poważne konsekwencje może ponieść również właściciel sklepu, któremu za niedopełnienie obowiązku nadzoru i dopuszczenie do takiego przestępstwa grozi utrata koncesji na sprzedaż alkoholu.

Policja przypomina, że w przypadku wątpliwości, co do pełnoletniości nabywcy, sprzedający lub podający napoje alkohole, na podstawie art. 15 ust. 2 ustawy z dnia 26 października 1982 roku o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi uprawniony jest do żądania okazania dokumentu stwierdzającego wiek kupującego. Przypomina wszystkim sprzedającym i właścicielom punktów o bezwzględnym zakazie sprzedaży alkoholu osobom niepełnoletnim, będącym pod wpływem alkoholu oraz konieczności reakcji na spożywanie alkoholu na terenie sklepu.

Źródło: KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

No i co takiego sie stalo?
Ludzie mlodzi czesto wygladaja bardziej dorosle.
Sam wielki rezyser Roman Polanski tez w swoim czasie pomylil sie co do wieku osoby (podobno nawet osob).

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526