Decyzją Prokuratury Regionalnej w Łodzi Stanisław M. zawieszony w pełnieniu funkcji Burmistrza Miasta Koła!!! [wideo]

Autor: kurier-kolski.pl | 20.09.2017

Niedawno na stronie Prokuratury Regionalnej w Łodzi ukazała się informacja rzecznika prasowego tej instytucji Krzysztofa Bukowieckiego, z której dowiadujemy się więcej szczegółów o dzisiejszym zatrzymaniu Burmistrza Miasta Koła. Wiemy już, że burmistrz Stanisław M. w trakcie przesłuchania nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa. Wobec tego prokurator zastosował środki zapobiegawcze: poręczenie majątkowe, zawieszenie w pełnieniu funkcji burmistrza, jak również dozór Policji połączony z zakazem kontaktowania się ze wskazanymi osobami występującymi w śledztwie. Tak więc z tego wynika, że decyzją prokuratora burmistrz został zawieszony i nie może obecnie pełnić swoich obowiązków.

 

Komunikat Rzecznika Prasowego Prokuratury Regionalnej w Łodzi z dnia 20 września 2017 roku.

 

RP I Ds 7.2017

INFORMACJA PRASOWA

W dniu dzisiejszym, wykonując polecenie prokuratora, funkcjonariusze CBA zatrzymali i doprowadzili do Prokuratury Regionalnej w Łodzi Stanisława M. – Burmistrza Miasta Koło.
Stanisławowi M. przedstawiony został zarzut popełnienia przestępstwa przekroczenia uprawnień wynikających z pełnionej przez niego funkcji poprzez wydanie polecenia zorganizowania i przeprowadzenia w Miejskim Zakładzie Komunalnym w Kole procedury zakupu pojazdu specjalistycznego – śmieciarki w taki sposób, aby wymogi Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia spełniała tylko oferta jednego podmiotu, od którego pojazd następnie został zakupiony. W zamian za doprowadzenie do zawarcia tej umowy, sfinansowana została budowa siłowni plenerowej na terenie miasta Koło.
Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Stanisław M. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa. W złożonych wyjaśnieniach zanegował ustalenia, które dały podstawę do przedstawienia zarzutu.

Wobec podejrzanego prokurator zastosował środki zapobiegawcze: poręczenie majątkowe, zawieszenie w pełnieniu funkcji burmistrza jak również dozór Policji połączony z zakazem kontaktowania się ze wskazanymi osobami występującymi w śledztwie.

Stanisław M. jest szósta osobą, która w tej sprawie ma status podejrzanego. Wcześniej zarzuty tzw. zmowy przetargowej przedstawiono przedstawicielom spółek komunalnych oraz podmiotu gospodarczego, który uczestniczył w przetargu.  

 

Rzecznik Prasowy
Prokuratury Regionalnej
w Łodzi
Krzysztof Bukowiecki

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
42 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
xxx
xxx
6 lat temu

nina żal ci du….e ściska hehehe

nina
nina
6 lat temu

Cwaniak , kwiaciarz toczył ciężką walkę o grubość swojego portfela . Trafił frant na franta i wycioł mu kuranta.W końcu ktoś się na nim poznał.Szkoda,że ekspertka od łamania prawa „najlepsza” prawniczka nie była aresztowana.

Koniu
Koniu
6 lat temu

Do Echo !!!
Gorszego szefa już nie można mieć ten skrzywdził bardzo dużo porządnych ludzi wi8ęc nie ma kogo żałować !

Normalny
Normalny
6 lat temu

Anonim, Obserwator, Echo, kiks, mam dla Was informację: Wasze kwiczenie tutaj i na innych portalach wprawia mieszkańców miasta w doskonały nastrój. Im bardziej zaklinacie rzeczywistość tym bardziej widać, jak jesteście żałośni, bezradni, śmieszni…

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

Oczywiscie ,ze za nogi,ale Pan Burmistrz myslal,ze za rogi,a tu klapa.

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

jeden radny strasznie dopytywal sie o ta siłownie ,kto finansowal.Na S mu jakoś.mamy teraz dlaczego ,takich golono kiedys…

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Ciekawe jak potoczą sie dalsze losy naszego miasta

Obserwator
Obserwator
6 lat temu

Ale w radzie są i takie co tylko o Mietku wspominają i wszystko robią aby utrudnić pracę Burmistrzowi na sesjach mają najwięcej do powiedzenia osobiście odbieram to jak prokuratorke tylko daleko od wykształcenia oczywiście uczciwego nie po linii kumoterstwa które sięga od granicy do granicy kraju naszego przez Koło włącznie wstyd kliko

ECHO !
ECHO !
6 lat temu

Gdyby Rada Miasta Koła była przechylna Burmistrzowi, to winna wystąpić do Prokuratury Regionalnej w Łodzi z pismem, że Burmistrz działał w interesie mieszkańców miasta , budując plenerową siłownię przy ul.Kolejowej, bo przecież z tejże siłowni korzystają setki mieszkańców, zadowolonych że taka siłownia powstała. Mieszkańcy Koła, nie bądźcie Judaszami, pamiętajcie przysłowie: „Szanuj szefa swego, bo możesz mieć gorszego”

kiks
kiks
6 lat temu

No to jeśli nie było łapówki,tylko zmusił jeszcze firme do sfinansowania siłowni,to powinniśmy bronić burmistrza,dać medal za zasługi do miasta. Myślę tez, że dyrektorek zatrzymany próbuje sie głupio bronić i zgania winę na p.Burmistrza,Cos tu dziwne i może wyjdzie z tego…

Koko
Koko
6 lat temu

Czy jest możliwy wywiad z Panem Stanisławem ,czy ma zakaz publicznych wypowiedzi ?Co z geometrią finansową ?

Sympatyk PiSu
Sympatyk PiSu
6 lat temu

Czekam na wywiad złotoustego naszego najlepszego burmistrza w historii miasta. Tu kłania się teoria łyżki i wazowki. Stasiu się udlawil bo zamiast jeść łyżką rzucił się na wazowke… Stanisław ten filmik o promocji miasta był nie potrzebny. Ty sam już wystarczy że promujesz miasto. Pozdrawiam

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

To stwierdzenie jest trochę na wyrost, jest kilku radnych, choć fakt jest ich mało, którzy od samego początku konsekwentnie bronili miasta przed konsekwrncjami działania burmistrza.

Janusz Kupczak
Janusz Kupczak
6 lat temu

Jest to pierwszy burmistrz Koła który tak upokorzył to miasto i jego mieszkańców. Nie bez winy jest tu rada miasta i jej przewodniczący.

Koniu
Koniu
6 lat temu

Czekamy na dalszy rozwój wydarzeń bo jak wszystko ujrzy światło dzienne to nie ma co się wstydzić tylko ciężko wkur……ć bo to” szanowni panstwo”nasze pieniądze

gość
gość
6 lat temu

Wstyd a całą Polskę

Koniu
Koniu
6 lat temu

Hm Burmistrz w areszcie …… NARESZCIE 🙂

as
as
6 lat temu

i już idą idą PO następnego z um koła idą idą idą nie chowaj się bobek i tak cię przymkną będziesz miał nr.7

ida
ida
6 lat temu

Do -Tak mi się wydaje… że masz zryty beret ….

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Ogólnie wstyd jest i tyle w temacie

Tak mi się coś wydaje...
Tak mi się coś wydaje...
6 lat temu

…że ratusz jakoś się nam zakrztusił. Tutaj informacje są, u zbliżonej do Stanisława M. konkurencji – są, w większych mediach – są, a tam artykuł o policjantach z wizytą u przedszkolaków. Biedne dzieci, co innego im się mówi, a co innego robi nasz pierwszy urzędnik.

Tak mi się coś wydaje...
Tak mi się coś wydaje...
6 lat temu

…co do tych Poddębic, że lepiej z Poddębic niż z Dąbrowic. Stanisław M. zawsze i tak wierzył w to, że w Kole fachowców nie ma, może oprócz kilku osób, ale to wtedy tacy ludzie muszą mieć rodzinę związaną co najmniej z ORMO.

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

Rozmowa dwoch Zydow:
-Pamietasz Rabinowicza, ktory kiedys mieszkal naprzeciwko wiezienia?
-Pamietam, no i co z tego?
-Teraz on mieszka naprzeciwko wlasnego domu.

Tak mi się coś wydaje...
Tak mi się coś wydaje...
6 lat temu

@Gość

Mówisz, że siłownia plenerowa kosztowała dwa i pół miliona złotych? Drogo trochę…

Tak mi się coś wydaje...
Tak mi się coś wydaje...
6 lat temu

…że to TELESKOP dużo fajniejszy miał materiał na temat Stanisława M.

Tak mi się coś wydaje...
Tak mi się coś wydaje...
6 lat temu

…jeszcze wracając do tematu sztandarowej ostatnio INWESTYCJI. Stanisław M. chciał budować w Kole więzienie – teraz wiadomo DLACZEGO.

Tak mi się coś wydaje...
Tak mi się coś wydaje...
6 lat temu

…że jeśli zarzuty się potwierdzą, to w pierwszej kolejności powinna być naprawiona szkoda, co do grosza. Kary finansowe według mnie są bardziej skuteczne niż jakiekolwiek więzienie (bo teraz to i hotele z wygodami bywają). Oby tylko ta sprawa się nie rozmyła i nie skończyło to tylko „zawiasami” i zakazem pełnienia funkcji publicznych na te parę lat. Swoją drogą: Stanisław M. – nieźle by to wyglądało, gdyby nie przynosiło obciachu i strat dla Koła.

gość
gość
6 lat temu

Ludzie, jakie wy macie umocowanie i kompetencje żeby kwestionować czynności organów ścigania, nie wy będziecie decydować czy jest winny czy nie, faktem jest że ma przedstawione zarzuty, zastosowane środki zapobiegawcze, a to już bardzo poważna sprawa

janek
janek
6 lat temu

Tam jest ostatni material z Teleexpressu,ale o panu Stanisławie M. jest tylko krótka wzmianka.
https://teleexpress.tvp.pl/

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Dziękujemy szanowny Kurierze za artykuł

Ala
Ala
6 lat temu

Ja osobiście nie wierzę by Burmistrz zrobił coś źle. To co powiedział Prokurator to są zarzuty o korzyściach majątkowych – jakie? że dodatkowo dla miasta wybudował siłownię?
Ciekawe? czy tej samej marki śmieciarkę można było kupić taniej?
Myślę że ta sprawa szybko się wyjaśni…

Gość
Gość
6 lat temu

Żal mi burmistrza. Tyle zrobił dla Koła a teraz co będzie bezrobotny.
Kołem ma rządzić osoba z Poddębic?
To chory układ.

Nikola
Nikola
6 lat temu

Tylko ten portal ma tyle odwagi .

Wiki
Wiki
6 lat temu

Może portal zamieścić film o naszym mieście ,który by dzisiaj w Teleexpressie o ile jest to możliwe.

Gość
Gość
6 lat temu

Sam nie miał z tego nic a walczył o same dobra dla Koła i spółek

Gość
Gość
6 lat temu

Jeżeli łapówką jest siłownia plenerowa dla wszystkich mieszkańców Koła to należy burmistrza bronić.

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

Tak powinna działac narodowa prokuratura! BRAWO PiS

obiektywny
obiektywny
6 lat temu

do kulawego: nie trzeba komisarza,bo jest zastepczyni burmistrza rodem z Poddębic i ona teraz bedzie rządzic naszym miastem Kołem…

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

Z tego co czytam i tego 41 sekundowego oswiadczenia, ktorego przed momentem wysluchalem wynikaja zasadnicze rozbieznosci.
W tym, co czytam jest mowa o przekroczeniu uprawnien (ustawiajac przetarg) czego „efektem” jest silownia plenerowa.
Z tego co slysze robil cos „w celu osiagniecia korzysci materialnej”.
Czy wybudowanie silowni plenerowej nie na swojej np. prywatnej dzialce mozna „podciagnac” pod „osiaganie korzysci materialnej?
Ktos z kims czegos nie uzgodnil i sa dwa zupelnie sprzeczne oswiadczenia, choc podobnie brzmiace w czesci zarzutu!

Kulawy Gość
Kulawy Gość
6 lat temu

Teraz jest tylko kwestia kto będzie komisarzem miasta. Bo Stanisław ma narazie pozamiatane i wiele innych problemów na głowie. „Szanowni Państwo moja skromna osoba narazie nie może być skromna, gdyż w aspekcie pewnych działań stałem się sławny i ta geometria w tej chwili jest taka a nie inna…” Będzie mi tego brakowało.

kolanin
kolanin
6 lat temu

Tutuł z najbardziej prawicowej Telewizji Republika „Państwo sprawiedliwości działa! CBA zatrzymało kolejnego złodzieja – Burmistrza miasta Koło!”
Jestem zbulwersowany jak tak mozna przeciez dopóki człowiek nie jest skazany to nie można tak o nim pisać.
Sami zobaczcie i oceńcie.
http://telewizjarepublika.pl/panstwo-sprawiedliwosci-dziala-cba-zatrzymalo-kolejnego-zlodzieja-burmistrza-miasta-kolo,54141.html
Ja osobiscie uważam ,że p.burmistrz jest dobrym człowiekiem i nie wierze w to wszystko.

pikus
pikus
6 lat temu

chciał chłop dobrze a wyszło jak wyszło.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526