Czy żądania radnych dotyczące Tomasza Ponieckiego przyniosą zakładany skutek?

Autor: kurier-kolski.pl | 30.09.2017

rada 11Radna Izabela Nuszkiewicz, Przewodnicząca Komisji Oświaty (na zdjęciu wyżej pierwsza z lewej strony), odczytała podczas środowych obrad w imieniu Rady Miejskiej stanowisko radnych dotyczące zwolnienia dyrektora Ponieckiego, w którym jednogłośnie żądają oni natychmiastowego cofnięcia niezgodnych z prawem, ich zdaniem oraz zdaniem związków zawodowych ZNP, zarządzeń burmistrza dotyczących jego odwołania i powołania w jego miejsce jednego z nauczycieli szkoły oraz „zaprzestania prowadzenia dalszej destrukcyjnej polityki kadrowej” w mieście. Pismo zostało przekazane rządzącej miastem Elżbiecie Modrzejewskiej. Czy Wiceburmistrzowa przychyli się do tego? Poniżej przedstawiamy treść żądań radnych.

 

20170927_162953

20170927_163010

Opracował: Mariusz Kozajda

Subskrybuj
Powiadom o
guest
15 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
radny
radny
6 lat temu

stołek opiekunka świetlicy hahaha. dobre z wyksztauceniem magistra . żałosny jesteś kiks

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

@~Patryk

W sytuacjach z jakimi mielismy do czynienia, to zadne „poprosic” niczym skutkowac nie bedzie.
Czy to „poprosic” wyszloby od jenego radnego, czy od 21 radnych, skutek bylby zaden!
To zawieszenie wlodarza bylo przyczynkiem do tego, aby wydac oswiadczenie, gdzie w jednym dokumencie zebrano to, co bylo i tak wczesniej omawiane na roznych sesjach.

Patryk
Patryk
6 lat temu

Radni nie mają prawa żądać a jedynie poprosić bo to kto i w jaki sposób zostaje zwolniony to nic im do tego bo oni o tym nie decydują i nic z tym zrobić nie mogą. Szkoda że wszystkie oświadczenia Rady pojawiły się dopiero po zawieszeniu Burmistrza a nie wcześniej. No cóż łatwiej jest mówić gdy zainteresowanych nie ma na sali

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

Ja radze miec na uwadze, zanim cokolwiek sie napisze, czym jest i jakie kompetencje maja rady miast oraz kim sa burmistrzowie miast?

Burmistrzowie, jako pracodawcy, (do tego sie odniose), maja prawo w podleglych im placowkach prowadzic taka polityke kadrowa, jaka uwazaja za wlasciwa.
Ona nie musi sie podobac, ona dla innych moze wlasciwa nie byc, ona moze byc nawet przestepcza.
Za swoja dzialalnosc ponosza jednak odpowiedzialnosc.

Burmistrzowie maja „do pomocy” zatrudniane w podleglych im urzedach kancelarie prawne, czy radcow prawnych.
Z pomocy prawnej -np. podejmujac decyzje kadrowe- powinni korzystac i to w sposob formalny.
Tak wiec burmistrz (pisze ogolnie „burmistrz”) zwraca sie z pismem o wydanie opinii prawnej co do podejmowanej przez siebie decyzji.
Czy sie zwraca?
Nie musi -jesli uwaza sie za wyjatkowo madrego- choc powinien, bo sprawa dotyczy CZLOWIEKA, jego przyszlosci i przyszlosci jego rodziny.
Rada miasta co do decyzji kadrowych burmistrza moze sobie jedynie podyskutowac na sesji.
Dalej zostaje zwolniony czlowiek i ewentualnie pozostaje do rozstrzygniecia sprawy, sad.

Gdyby teraz wrocic na nasze kolskie podworko, podliczyc zwolnienia, wyroki, odszkodowania, zadoscuczynienia i cala ogolnopolska „reklame” miasta w tym wzgledzie, to wydaje mi sie, ze ktos tu pomylil odpowiedzialna kierownicza funkcje, otrzymana z nadania wyborcow, z samodzierzawiem.
W kompetencjach rady nie istnieje cos takiego jak zmiana, lub anulowanie decyzji kadrowych burmistrzow.

Radni miejscy kazdej rady w kazdym miescie, to rowniez tylko ludzie.
Ludzie, ze wszystkimi ludzkimi przypadlosciami.
To rowniez ludzie o roznym stopniu uczciwosci i normalnych ludzkich pokusach.
Te jednak powinny byc ujawniane i napietnowane publicznie w celu eliminacji wszelkich negatywnych zjawisk .
Nie mozna miec pretensji do zadnego burmistrza w zadnym miescie, ze stara sie tak „ustawiac” radnych, aby miec jak najwieksze poparcie.
Mozna miec jedynie pretensje do radnych (obojetnie w jakim miescie), ktorzy daja sie w ten sposob „ustawiac”.

Tacy ludzie sygnuja pozniej wlasnym autorytetem(?) poprzez podniesienie reki decyzje, ktore czesto maja niewiele wspolnego z dobrem spolecznym czy nawet ze zdrowym rozsadkiem.
Reasumujac:
Starajmy sie rozrozniac czym sa burmistrzowie i jakie maja kompetencje, a czy m sa rady i co moga a czego nie.
Uczestniczmy przede wszystkim licznie w wyborach a nie uzalajmy sie pozniej na internetowych forach!!!

kiks
kiks
6 lat temu

Tylko stołki radnym w głowach.Teraz się wydało,dlaczego atakują p.burmistrza.Bo boja się o stanowiska swojej rodzinki.

racja?
racja?
6 lat temu

Zwyczajne stołki i burasy wszyscy jestescie pieniacze bez pojecia o niczym

@kolanin
@kolanin
6 lat temu

Kim ty jesteś ormowcu? Córeczka też straci pracę w urzędzie którą dostała od burmistrza też po znajomości…

Kolanin
Kolanin
6 lat temu

Jeśli to prawda,ze dyrektor szkoły zatrudnil po znajomości żonę radnego Piaseckiego,to tym bardziej nie może wrócić na stanowisko.Dość już mieliśmy samych swoich w spółkach i innych instytucjach.Teraz wiadomo dlaczego mężulek naskakiwał na p.Burmistrz…

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Tak jak myślałem, ta nasza polskość. burmistrz stopniowo krok po kroku zaczynał być wrogiem wszystkich. Teraz, kiedy został zawieszony a władzę przejęła pani z Poddębic ci wszyscy zaczynaja skakać sobie do gardła. Zbliża sie ten mocno wyczekiwany 2018r. Wiecej pikanterii tym wypowiedziom doda wiec kampania. Teraz zaczęło sie pospolite (internetowe) ruszenie na radnych. Choć są zahartowani m.in. przez plakaty na słupach to i tak muszą sie z tym zmierzyć. Widzicie? Za moment się dowiecie że skoro burmistrza nie ma to już nie jesteście potrzebni. Ja w każdym razie pamiętam Wasze decyzję i interpelacje. Waszą fachowość i dociekliwość. Dziekuje, że uratowaliście nasze miasto przed katastrofą.

Obserwator
Obserwator
6 lat temu

A gdzie były te wszystkie osoby kiedy zaczęły się zwolnienia? Tylko radni i radni.. A gdzie zwykli ludzie. Kiedy były strajki w wodociągach inne osoby z innych spółek i urzędu powiedziały : to nas nie dotyczy nie będziemy brać w tym udziału. I jak się okazało tylko do czasu bo i na nich przyszedł czas bo pozwoliło mu się na to

Gość
Gość
6 lat temu

Destrukcyjną politykę dotychczas prowadził burmistrz.
Czy rodziny radnych mają mieć dozgonny wilczy bilet ?
Skoro było miejsce to dlaczego P.Poniecki miał nie zatrudnić tych osób.

Ostatnio w UM podobno specjalnie utworzono stanowisko Z-cy naczelnika do spraw promocji i zatrudniono osobę popierającą bardzo pana burmistrza i wspierając tym samych pana Roberta w poczynaniach przeciw radnym,który ignoruje wszystko i wszystkich.Liczą się tylko osoby ,które go popierają.
Jeżeli to nieprawda to proszę to sprostować.

Agataburza
Agataburza
6 lat temu

Do …masklML
Zgadzam się w zupełności,skoro wszystkie zwolnienia ,ddwołania pracowników UM czy dyrektorów były …nie zgodne z prawem…,to może cofnąć wszystkie personalne decyzje burmistrza,coooo???

Gosc
Gosc
6 lat temu

A kogo to zatrudnił dyr. ostatnio? Panią Piasecka zone radnego? Oraz córkę p. Bryły? No to trzeba go bronić obowiązkowo Tak???

masklML
masklML
6 lat temu

Radni w tym momencie są śmieszni!!! A co robili jak zwalniał pozostałych pracowników, prezesów i dyrektorów. Gdzie były żądania??? Gdzie oni wtedy byli????? Pewna Pani też cicho siedziała póki mąż był naczelnikiem, a teraz wielka obrończyni Pana Dyrektora!!! Radni są współwinni tego, że burmistrz tak długo mógł bezkarnie krzywdzić ludzi i nie robili nic. Wstawcie się za wszystkimi zwolnionymi a nie tylko za Ponieckim!!!!

Kolanin
Kolanin
6 lat temu

Ja, występując w imieniu swoim i sąsiadów, żądam od radnych natychmiastowego zajęcia się swoimi obowiązkami,gdyż dalsze prowadzenie destrukcyjnej polityki wobec p.Burmistrza doprowadzi do zgłoszenia odpowiednim urzędom bezprawnego i szkodliwego dla miasta działania niektórych ,lemingowatych radnych.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526