Błyskawiczna pomoc policjantki przyczyniła się do uratowania życia

Autor: kurier-kolski.pl | 09.09.2017

317-184186Sierżant sztabowy Beata Biernat – dzielnicowa Komendy Powiatowej Policji w Kole wraz z pracownicami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grzegorzewie, udzieliły natychmiastowej pomocy mężczyźnie znajdującemu się w stanie zagrożenia życia. Później okazało się, że prawdopodobnie mężczyzna sam założył sobie na głowę folię z chemiczną substancją odurzającą, a potem stracił przytomność.

 

7 września br. około godz. 9:30 sierż. szt. Beata Biernat – dzielnicowa z terenu gminy Grzegorzew, otrzymała informację, z której wynikało, iż jeden z mieszkańców tej gminy może znajdować się w stanie zagrożenia życia. Policjantka natychmiast udała się pod wskazany adres. Tam po wejściu wraz z pracownicami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej do wnętrza mieszkania, kobiety znalazły siedzącego na fotelu mężczyznę. Głowa tego człowieka owinięta była foliowym workiem, a w mieszkaniu unosił się ostry zapach substancji chemicznej. Ponieważ człowiek ten był nieprzytomny, policjantka po wezwaniu pomocy medycznej wraz z pracownicami GOPS przeniosły mężczyznę poza mieszkanie. Tam po udzieleniu pierwszej pomocy, udało się przywrócić mu przytomność, a po przybyciu ratowników i lekarza, został przewieziony do szpitala.

Jak wstępnie ustalono, poszkodowany sam doprowadził do opisanej sytuacji, gdyż najprawdopodobniej celowo wprowadził się w stan odurzenia umieszczoną w worku substancją. Nie przewidział chyba jednak siły działania chemikaliów które wdychał, gdyż według wszelkiego prawdopodobieństwa bardzo szybko stracił przytomność i nie był już w stanie sam sobie pomóc. Gdyby nie natychmiastowa reakcja i pomoc ze strony policjantki oraz urzędniczek, incydent zakończyłby się tragicznie.

Źródło: KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

Tym razem sie udalo.
Ile lat ma ten „mezczyzna”?
Nie jestem z natury pesymista, ale znajac zycie przewiduje, ze ten „mezczyzna” bedzie nadal probowal.
Moze bedzie troche ostrozniejszy, ale koncowy rezultat bedzie kiedys ten sam.
Ktos moze nie zdazyc.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526