Uwaga! Kolejna akcja drogowa Policji i wzmożone kontrole prędkości!

Autor: kurier-kolski.pl | 21.08.2017

kontr5Od 21 do 25 sierpnia br. wielkopolscy policjanci na terenie całego województwa będą prowadzić akcję pt. „PRĘDKOŚĆ”. Według bieżących analiz przekraczanie dozwolonej prędkości stanowi nadal główną przyczynę wypadków. Apelujemy do kierowców o zdjęcie nogi z gazu nie tylko w tym tygodniu, ale także później, bo zdrowie i życie mamy jedno.

 

W dniach 21 do 25 sierpnia br. policjanci na terenie całej Wielkopolski będą czuwać nad bezpieczeństwem drogowym. Działania mundurowych przede wszystkim skierowane będą na egzekwowanie prawidłowego zachowania wśród kierowców pod kątem przestrzegania ograniczeń prędkości i zasad bezpiecznej jazdy w trudnych warunkach atmosferycznych.

Od początku roku na wielkopolskich drogach doszło do 1560 wypadków, z czego 379 wypadków spowodowanych zostało przekroczeniem dozwolonej prędkości. W tych właśnie zdarzeniach zginęło 47 osób, a 464 zostało rannych.

Jedną z głównych przyczyn wypadków, poza przekroczeniem prędkości, pozostaje wciąż niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami. Z tego powodu doszło do 119 wypadków, gdzie 4 osoby zginęły, a 144 zostały ranne.

Wyżej opisane zdarzenia stanowiły prawie 33% wszystkich zaistniałych wypadków.

Przez najbliższe pięć dni na drogach całego województwa wielkopolscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzą wzmożone kontrole, podczas których żaden pirat drogowy nie będzie mógł liczyć na pobłażliwość ze strony funkcjonariuszy oraz uniknięcie konsekwencji prawnych.

Źródło: KWP Poznań

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Romek
Romek
6 lat temu

No własnie, dobrze ze pisze Pan w czasie przeszłym bo poziom tego dziennikarstwa mozna sprawdzić po frekwencji. Wiem wiem prawda boli najbardziej, ale to nie tylko moja opinia. Zamiast włazić w 4 litery moze lepiej zacząć pisać o prawdziwych problemach tego miasta. Niestety Kurier Kolski stał sie nudny i patetyczny, wystarczy spojrzeć na tematy którymi sie zajmuje, statystycznie większość to atak na obecnego burmistrza i promowanie takich dziwolągów jak ten wytatuowany radny. Nic do Pana nie mam, ale ten portal zwyczajnie przypomina proplatformersą tubę propagandową.
Jak to mówią w jednej z reklamówek banku – „nie każdego stać na niezależność ” i nasuwa sie pytanie – czy będzie nowe otwarcie ?!

Romek
Romek
6 lat temu

Co to ma być, to rzetelne dziennikarstwo czy włażenie w 4 litery pseudo elitom w Kole. Policja ma strzec porządku a nie gnębić mieszkańców. Może Mariusz Kozajda powinien napisać porządny felieton o tym, że w mieście Policja zaczepia obywateli na ławkach, ze wypisuje mandaty za przechodzenie w niedozwolonym miejscu lub na „czerwonym”. A moze trzeba napisać ze zwyczajnie jest za dużo Policji i połowa biurkowych etatów powinna byc zlikwidowana. 98 % mieszkańców to klasa robotnicza za 2tys miesięcznie, a te 2% to własnie nieroby z urzedów, lekarze którzy nie leczą tylko wpychają na siłę szczepionki i antybiotyki, albo Policjanci którzy nie potrafią sprawować służby „na ulicy”. Jak zobaczyłem dodatkowe kontrole z Poznania to od razu przypomniał mi się stan wojenny. Miernoty z „elity”, oraz robole jesteście dla siebie stworzeni. Tymczasem wielkimi krokami zbliżamy sie do weekendu i oby żaden z Was nie przekroczył dozwolonej prędkości, kupił kilka browarów i poczytał Kurier Kolski i E-Koło, a w poniedziałek zasilił rzeszę nowych kapitalistycznych niewolników. Do tego „towarzystwa” zapomniałem zaliczyć tego wytatuowanego radnego, ktory robi z siebie męczennika bo oderwano go od koryta. Kogo obchodzi co powiedział w mediach a czego nie powiedział, przeciez to nikt … przynajmniej do następnych wyborów, lub do kolejnej antymiesięcznicy z Grocholą w tle 😉

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526