Radny Michał Piasecki: „zmanipulowano moją wypowiedź dla telewizji”!

Autor: kurier-kolski.pl | 23.08.2017

Piasecki 2Nie milkną echa po niedawnej interwencji kolskich policjantów na os. Nowa Kolejowa. Nie dość, że rozpisało się o tym wiele mediów ogólnopolskich, to jeszcze zdarzają się sytuacje, gdy cierpią na tym zdarzeniu osoby postronne i stają się ofiarą tych przykrych wydarzeń. Przykładem może tu być radny miejski Michał Piasecki, którego wypowiedź dla TVP, wyemitowana w poznańskim Teleskopie 20 sierpnia, wywołała na mieście konsternację, niedowierzanie, a nawet oburzenie. Mówił tam tylko jedno zdanie: „stoję murem za służbami”, z czego wynikać mogło, że popiera sposób interwencji Policji na os. Kolejowa. Jednak radny, z którym się skontaktowaliśmy w tej sprawie, zdecydowanie zaprzecza twierdząc, że zdanie to zostało wyrwane z kontekstu, z całej długiej rozmowy przeprowadzonej z nim, i wcale nie chodziło o to, że popiera sposób interwencji policjantów pokazany na nagranym telefonem filmiku. To co się stało określa mianem manipulacji medialnej i zamierza złożyć skargę do Telewizji. – Już nigdy więcej nie dam się namówić na żadne takie wywiady! – mówi oburzony radny twierdząc, że zawsze był i jest sobą i nie ocenia innych.

 

-Zostałem poproszony przez reportera TVP o rozmowę o sprawie tej interwencji na Kolejowej – mówi radny Piasecki – ale nie zgodziłem się. Powiedziałem, że nie jestem sędzią ani prokuratorem, żeby oceniać tamtą sytuację, że jako radny muszę zachować bezstronność. Mimo to on naciskał, że chciałby porozmawiać, więc zgodziłem się, jednak nie chciałem rozmawiać o interwencji, ale ogólnie o mieście, o sytuacji w nim. Rozmowa ze mną trwała kilka minut i miałem zadawane nie jedno, ale kilka pytań. Z tego wszystkiego w „Teleskopie” wybrano tylko jedno zdanie „stoję murem za służbami”, co nie dotyczyło wcale tej interwencji na Kolejowej.

Michał Piasecki twierdzi, że niefortunne zdanie dotyczyło pytania reportera jak ocenia działania służb w mieście Kole, przez co on rozumiał służby jako Straż Miejską, Straż Pożarną i Policję w ich codziennej pracy. Nie miało to wcale dotyczyć wydarzenia na osiedlu Nowa Kolejowa. Jednak osoba w telewizji montująca materiał wybrała z całego wywiadu tylko jedno zdanie, które akurat jej pasowało. Pokazany został radny Piasecki mówiący „stoję murem za służbami” oraz inna osoba po nim, która była przeciwko zachowaniu Policji na Kolejowej – i tu już była dłuższa wypowiedź tego kogoś.

W mieście zaroiło się od negatywnych komentarzy wypowiedzi radnego, a on sam poczuł się mocno dotknięty, a nawet obrażony materiałem wyemitowanym w „Teleskopie”. W rozmowie ze mną powiedział, że jest zszokowany, że telewizja może w ten sposób żonglować sobie wypowiedziami i jeśli ktoś poczuł się urażony tym, co usłyszał, to jest mu bardzo przykro i przeprasza, ale nie jest to jego winą. Radny powiedział, że żałuje, iż dał się namówić na tę rozmowę z reporterem, ale nie przypuszczał, że może to obrócić się tak przeciwko niemu. Liczył, że telewizja pokaże całą rozmowę z nim. W kwestii wydarzeń na os. Kolejowa nie wypowiadał się i chciał zachować neutralność. I tak jest do dziś.

IMG_6707Radny Michał Piasecki zarzeka się, że jego wypowiedź dla TVP dotyczyła codziennej pracy Straży Miejskiej, Straży  Pożarnej i Policji w Kole, a nie konkretnie wydarzeń z interwencją Policji na os. Nowa Kolejowa.

– Ja w tym wywiadzie w ogóle nie odnosiłem się w żaden sposób do sytuacji, która miała miejsce podczas interwencji. Na samym początku powiedziałem reporterowi, że nie chcę tego komentować, bo ja od tego nie jestem. To jest nie moja działka. A tu użyto mojej wypowiedzi w innym kontekście. Jestem tym oburzony! – mówi radny Piasecki – Co ja jestem jakiś sędzia? Sam nie popełniam błędów, żeby innych oceniać? I teraz wiele osób ma do mnie nieuzasadnione pretensje. Jeszcze raz przepraszam za tę przykrą sytuację. Ja pozostawałem i zostaję nadal neutralny, bo nie jestem od oceniania kogokolwiek. Ja byłem i jestem zawsze sobą. Nie oceniam innych.

Opracowanie i foto: MARIUSZ KOZAJDA

Subskrybuj
Powiadom o
guest
29 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
lovoo einloggen
2 lat temu

wie lösche ich lovoo lovoo credits hack http://lovooeinloggen.com/

Javiereralm
3 lat temu

tinder app , tinder dating app
tinder sign up

Ruda
4 lat temu

Michał

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

@~Kwintus

To nie rynsztok a dzisiejszy jezyk dzisiejszej mlodziezy.
Osobiscie mnie -jako osobie starszej- nie musi to imponowac.
Nie ja jednak taki „jezyk” tworzylem i nie ja bede go likwidowal.
Od prawidlowej nauki wlasciwego jezyka jest szkola i dom.
Mlodziez -jak przypuszczam- ani w szkole ani w domu tym jezykiem sie nie posluguje.
Tymi zwrotami mlodziez posluguje sie w kontaktach miedzy soba.
Czesto sa to zwroty zwiezle, krotkie i wyrazajace wiele emocji.
Zamiast powiedziec: „Sluchaj szanowny kolego. Twoje zdanie nie tylko, iz jest niezbyt madre, to jeszcze jest zupelnie nie go przyjecia. Poglady, ktore reprezentujesz sa sredniowiecznymi pogladami niewielkiej czesci spoleczenstwa….itd. itp.”, to czyz nie latwiej slonczyc taka rozmowe krotkim, mlodziezowym: „Wal sie fredzlu”???

Gyros
Gyros
6 lat temu

O to poziom ludzi w tym mieście. Przez 25 lat tego nie było dobra Zmiana wszystko przyniosła . To miasto jest stracone jeżeli radnymi będą ludzie którzy myślą o sobie i o swoim portwelu . Panie Michale niech pan ta trzyma ja i moja rodzina pana szanuję pana postawa jest godna naśladowania.

Kwintus
Kwintus
6 lat temu

Po prostu rynsztok.
Dyskusja na tym poziomie wyklucza ludzi

Kolanin
Kolanin
6 lat temu

Co za margines tutaj pisze,”frędzle ,ciagnij kiche”,przecież tego czytać nie można. Z wiezienia ci gówniarze,czy co,że tak się wyrażają. Na pewno nic dobrego z nich nie wyrosło. Zresztą obrońcy godni bronionego…

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

Z reportażami jest tak jak pisałem wcześniej, więc uważam wszelkie krytyki osoby wypowiadającej się w mediach za nieuzasadnione.
Oczywiście nie napisze, żeby wszystkie frędzle (jak pisze „stefan”) ciągnęły kichę (jak pisze „znajomy”), choć się i ze „stefanem” i ze „znajomym” zgadzam.

QQEFW
QQEFW
6 lat temu

Panie Michale jestesmy z Panem!
Nie warto przejmowac sie ujadajacymi pieskami,bo psy szczekaja a karawana jedzie dalej.

znajomy
znajomy
6 lat temu

po gaciach to ty możesz dostać blazo. Dobrze niech się kończy ta kadencja . Przynajmniej nie kradnie i załatwia sobie i kolegą stołeczków. Chlopak wiele razy się wykazał i nie uciekał jak go bili więc ciągnij kichę . Michal trzymaj się

Obserwator
Obserwator
6 lat temu

Popieramy służby a nie chuliganów

Atia
Atia
6 lat temu

Dobrze że mamy takich radnych

Tom Bombadil
Tom Bombadil
6 lat temu

Anonim jest jednym z upiorów pierścienia, zczeźnie ale wykona swoje zadanie

mieszkaniec
mieszkaniec
6 lat temu

Anonim człowieku nie bądż śmieszny

Kolanin
Kolanin
6 lat temu

nie tylko mówi,ale pisze ,co ma jeszcze śpiewać? cymbale.

stefan
stefan
6 lat temu

powiedz mu to w twarz frendzlu a nie się nakręcasz

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

Manipulował burmistrza ,zmanipulowali i jego,Trafiła kosa na kamień.

Lubczyk
Lubczyk
6 lat temu

Panie radny chłopaki juz za Pana z karteczami po wyspie nie będę biegać, pana kadencja dobiega końca

Mordecai
Mordecai
6 lat temu

Ten sam juz nie wie co mówi, dostał pojazd po gaciach od chłopaków z wyspy i teraz chce odkręcić swoją wypowiedź, lecz niestety trocne za pozno. Brawo panie radny strzał w stopę

Tom Bombadil
Tom Bombadil
6 lat temu

Radny Michał jest dobrym samorządowcem, obok Sobolewskiego składa naprawdę mądre interpelacje i zabiera głos w ciekawych sprawach. W Śródziemiu nie ma takich radnych:(

ziuta
ziuta
6 lat temu

Nie rozumiem o co caly ten szum z ta calą interwencją. Trafił swoj na swojego i doszło do szarpaniny.W Kole nigdy dobrze nie bedzie,bo ludzie zamiast sobą i prawdziwymi problemami zajmują sie zyciem innych,plotkami i intrygami.

Ruty
Ruty
6 lat temu

Sam wystartój baranie

Wojtek
Wojtek
6 lat temu

Dziwne że Radny miasta nie popiera Policji ? Czyżby czuł się zagrożony ? Teraz manewrowanie że tego nie powiedział daje dużo do myślenia. Może liczy na głosy w następnych wyborach?
Jak się nie ma nic do powiedzenia to się nie udziela wywiadu.

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Popieram Pana Michała!!!

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

W taki wlasnie sposob powstaja reportaze.
Jest jakies ogolne zalozenie i zbiera sie opinie od spoleczenstwa.
Przygotowujacy reportaz, rowniez dostaje jakies wskazowki (nie napisze: wytyczne) od przelozonego, ktory mu to zleca.
Jesli np. zbierze sie w jakims temacie 20 roznych opinii i beda one rozkladaly sie po rowno, zas reportaz ma dotyczyc poparcia kogos lub czegos, to zawsze mozna z tych 20 (rownomiernie rozlozonych) pokazac np. dwie, ktore sa za i 10 przeciwnych lub odwrotnie.
Wydaje mi sie, ze udzielajac jakiegokolwiek wywiadu jakimkolwiek mediom i w jakiejkolweik sprawie warto o tym pamietac!

Sympatyk PiSU
Sympatyk PiSU
6 lat temu

PiSowskie media… Tak można każdą wypowiedź zmanipulowac. Mistrzami są ludzie z TVP info bo dziennikarzami nazwać ich nie można

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526