Mieszkańcy Koła nie chcą instalacji fotowoltaicznych na swoich domach

Autor: kurier-kolski.pl | 25.08.2017

wefMiasto Koło z uwagi na małą liczbę złożonych ankiet od osób zainteresowanych projektem dotyczącym pozyskania dofinansowania na wykonanie mikroinstalacji fotowoltaicznych na potrzeby mieszkańców gminy, nie będzie składało wniosku o dofinansowanie do Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, poddziałanie 3.1.1. pn.: „Wytwarzanie energii z odnawialnych źródeł energii”.

 

Miasto przeprowadziło trzy spotkania informacyjne, w trakcie których mieszkańcy dowiedzieli się o korzyściach płynących z udziału w projekcie oraz niezbędnych warunkach, które trzeba spełnić, żeby przystąpić do projektu. Mimo początkowego dość dużego zainteresowania, ostatecznie nie udało się uzyskać wymaganej ilości deklaracji od mieszkańców, aby spełnić niezbędne minimum do złożenia wniosku.

Złożenie aplikacji bez niezbędnego, wymaganego regulaminem konkursu, minimum spowodowałoby odrzucenie dokumentów na etapie oceny formalnej.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
as
as
6 lat temu

Tytuł informacji mija się z prawdą. To Urząd Miejski i burmistrz nie potrafią zachęcić mieszkańców do tego typu rozwiązań. Byłem na wszystkich spotkaniach. Na ostatnim z nich prelegent o znikomej wiedzy merytorycznej stwierdził, że straty polskiej sieci energetycznej sięgają 80%, do tego wybitny naczelny miejski ignorant nie potrafili podjąć merytorycznej dyskusji. Efektem jest idiotyczny wniosek, że „mieszkańcy Koła nie chcą instalacji fotowoltaicznych”.

Mieszkaniec Koła
Mieszkaniec Koła
6 lat temu

Z artykułu wynika, że UM zorganizował trzy spotkania. Czy Redakcja może podać infromacje, gdzie poszukiwać informacji UM o spotkaniach dla mieszkańców(podobnych to tych w tym komunikacie). Dziękuję.

Faktycznie jest problem i wiele takich akcji nie dociera do mieszkańców Koła.

K
K
6 lat temu

Ja tam bym zainstalował ogniwa fotowoltaiczne na większą skalę. Nawet kiedyś miałem. Zysk nad zyski! Szkoda, że nie wiedziałem o tych akcjach i spotkaniach. Chyba w komunikacji UM z mieszkańcami – to jest realny problem!

Gość
Gość
6 lat temu

Zasmrodzone całe miasto.Przyjdzie czas na wielkie sprzątanie!

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Ja w ogóle coraz gorzej sypiam

Judex
Judex
6 lat temu

Jeszcze jeden sukces wykonaniu naszego mistrza burmistrza.

Gość
Gość
6 lat temu

Przy takiej władzy … człowiek wątpi we wszystko,a raczej ma pewność,że go przekręcą

Sympatyk PiSu
Sympatyk PiSu
6 lat temu

Pytanie. Mieszkańcy nie są zainteresowani za to prezes spółki nie wie czy dla spółki główna działalność to cieplownicza czy fotowoltaiczne panele

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526