Znana pisarka Katarzyna Grochola wspiera protesty przed Sądem w Kole!!! Była w piątek, będzie też dziś w niedzielę

Autor: kurier-kolski.pl | 30.07.2017

protest (7).Movie_MigawkaZnana pisarka i dziennikarka Katarzyna Grochola przyjechała do naszego miasta by wesprzeć protestujących przed Sądem w Kole mieszkańców. Była w piątek, który miał być ostatnim dniem protestów, ale okazuje się, że dziś na facebooku zapowiedziano kolejne zgromadzenie, w którym również ma wziąć udział autorka popularnych książek. Jej obecność na pewno przyciągnie jeszcze więcej osób!

 

Wsparcie znanej pisarki Katarzyny Grocholi dla protestujących przed Sądem w Kole to niebagatelna sprawa. Wszyscy byli niezwykle mile zaskoczeni jej obecnością, ale okazuje się, że Grochola ma pewne związki z Kołem, i nawet tu bywa. Gdy przyjechała (spóźniła się pół godziny ze względu na złą pogodę) wszyscy zebrani na ul. Włocławskiej powitali ją serdecznie gromkimi oklaskami. A tym razem, jak się szacuje, przyszło około 150 osób, czyli niemal dwa razy więcej niż zwykle. Autorka popularnych książek rozmawiała z Kolanami o sytuacji w kraju, o swojej twórczości, wymieniała serdeczności, uściski. Obiecała też, że nadal będzie wspierać osoby protestujące przed Sądem w Kole.

protest (2).Movie_Migawka protest (3).Movie_Migawka protest (4).Movie_Migawka protest (5).Movie_Migawka protest (7).Movie_Migawka protest (8).Movie_Migawka protest (9).Movie_Migawka protest (10).Movie_Migawka protest (11).Movie_Migawka

Przybyli przed Sąd wspólnie odśpiewali hymn, skandowali hasła, a w rękach trzymali świeczki, z których tradycyjnie ułożyli przed wejściem do gmachu napis „veto”.

I choć obecny na proteście Robert Gajda, kolski lider Nowoczesnej, zapowiedział, że to ostatni w tym miesiącu protest, że ustalono spotkania pod Sądem raz w miesiącu, każdego 24 dnia miesiąca, na pamiątkę złożenia weta przez Prezydenta Andrzeja Dudę, to okazuje się, że dziś, w niedzielę, o 21.00 odbędzie się kolejne zgromadzenie, w którym protestujących również wesprze Katarzyna Grochola. Taka zapowiedź ukazała się na facebooku. Wieść gminna niesie, że pisarka chciała dziś jeszcze raz spotkać się tu z mieszkańcami Koła, bo jest na terenie naszego miasta, zatrzymała się tu i spędziła dwie noce.

protest (12).Movie_Migawka protest.Movie_Migawka

Robert Gajda złożył też deklarację, że na fb zostanie utworzona specjalna apolityczna strona o nazwie Kolski Ruch Ochrony Swobód Obywatelskich, która ma w zamyśle skupiać wszystkich tych, osoby partyjne i bezpartyjne, którym są bliskie postulaty i ideały protestujących przed Sądem w Kole. Powiedział, że tylu wspaniałych ludzi, którzy gromadzą się w tym miejscu razem, byłoby żal stracić. Z tego co widać, słowa dotrzymał, bo strona już działa, a jej administratorem jest Michał Pinkowski. Na chwilę obecną polubiły ja 53 osoby.

20451997_1872748796321772_4945890952475180171_oZbiorowa fotografia protestujących z pisarką Katarzyną Grocholą (fot. R. Lenartowicz)

Tak więc dziś o 21.00 pod Sądem Rejonowym w Kole kolejne spotkanie protestujących, jak to sami określają, będą znów „wyprowadzać świeczkę na spacer”. Towarzyszyć protestującym i wspierać ich będzie ponownie Katarzyna Grochola.

Opracował: Mariusz Kozajda

Subskrybuj
Powiadom o
guest
18 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
lovoo ort konnte nicht ermittelt werden

lovoo chat limit kostenlos lovoo vip http://lovooeinloggen.com/

Javiereralm
2 lat temu

tinder login, how to use tinder
http://tinderentrar.com/

Myronevita
3 lat temu
ELKA
ELKA
6 lat temu

Polska jest dla wszystkich nie tylko dla zwolenników PiS.

Gość
Gość
6 lat temu

Słuchałeś dzisiaj powstańców ?

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

haha podobno ma tu rodzine i przyjechala odwiedzic i przy okazji dolaczyla do protestujacych teraz wszyscy wykorzystuja sytuacje WETO pana Prezydenta tylko po to zeby sie do koryta dostac kazda droga wejscie jest dobra hihi

iwa
iwa
6 lat temu

Gdzie tu widać tych wspaniałych ludzi, nie ośmieszajcie się takim protestem, bo gołym okiem widać że z tych ludzi mało kto się zna na reformie sadownictwa.Wielka żenada!.A pani Grochola niech pisze książki a nie pcha się do polityki.Czyżby straciła czytelników że nawet do Koła przyjechała to znaczy wstąpiła po drodze.

kol. od. ur.
kol. od. ur.
6 lat temu

Dlatego my w tym dniu nie poszliśmy bo my protestujemy nie wtedy kiedy są znani i rozdają autografy, ale kiedy chcemy. Spotkania autorskie powinny być w bibliotekach, domach kultury a zbieranie autografów to jakieś nieporozumienie. Podczas poważnego protestu ? A do KOLANINA: to dzieci komuchów nie mają prawa mieć własnego zdania i żyć jak ludzie?NIE? Jasne przyjechała znana pisarka to ludzie przylecieli po autografy bo to ludzkie. Wcześniej bywało mniej, sporo mniej. Najzabawniejsze, że znam parę osób i wiem, że wcale nie czytają książek. Gdyby tak pani przyjechała tak po prostu, zupełnie bez rozgłosu, to bym doceniła. Ludzie sami by powiedzieli: była z nami znana osoba, albo: poznajecie kto w Kole protestował? Ale napisać, że w piątek będzie czy w inny dzień..to jak liczenie na większą liczbę ludzi. Ale nie wnikam. Autorka z Kołem związana? Kto wie, być może. W wywiadzie kiedyś mówiła o Koninie. I kolscy dziennikarze powiązań tak slawnej osoby nie odkryli? Wcześniej nikt o tym nie napisał ale pewnie dlatego, że ludzie u nas cenią sobie prywatność. Książki jak to belestrystyka. Lekkie i przyjemne. PYTAM: czy wszyscy Kolanie pdpisali się pod protestem w sprawie pana doktora Sadowskiego z Krakowa? ? Kilka osob. A TO HONOROWY KOLANIN. Działa Mu się krzywda a Koło co? Pojedyńcze osoby podpisały bo pewna pani z Koła na facebooku to uostępniła. Mało kto się zainteresował. Ludzie z całej Polski podpisywali petycję. Jak patrze na to pamiątkowe zdjęcie,widzę roześmiane twarze. Todobrze. Protest nie musi być poważny.

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

jesli pan sie obrazil to pana problem ja tylko napisalem prawde ilu ludzi bylo a bylem od poczatku do konca takze jak wczesniej napisalem bylo nie wiecej niz 70 osob

Kolanin
Kolanin
6 lat temu

śpiewali tez Międzynarodówkę?
Bój to będzie ostatni,
Krwawy skończy się trud,   |
Gdy związek nasz bratni
Ogarnie ludzki ród!… sprzedawczyki jedne.

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

redaktorze naucz sie liczyc iz bylem tez tam i naliczylem nie wiecej jak 70 osob a ty piszesz ze bylo 150 nie badz smieszny ludzie tez potrafia liczyc

Mieszkaniec
Mieszkaniec
6 lat temu

Do kolanin ciekawe czyje ty jesteś dziecko pewnie pisowca i pisówki żenada

Kolanin
Kolanin
6 lat temu

dzieci komuchów,zal patrzeć…

Mieszkaniec
Mieszkaniec
6 lat temu

Robert Gajda – – – -doczekal się asystenta. A wybory—- zaraz mogą być –
— na kolejowej. {„wygra stary radny”}

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526