Przed Sądem Pracy rozpoczęła się sprawa z powództwa trzeciego zwolnionego prezesa miejskiej spółki MZEC!

Autor: kurier-kolski.pl | 25.07.2017

sąd 44W konińskim Sądzie Pracy odbyła się długo oczekiwana pierwsza rozprawa sprawy z powództwa TRZECIEGO z odwołanych przez burmistrza Maciaszka i zwolnionego po tym fakcie przez Radę Nadzorczą spółki Miejski Zakład Energetyki Cieplnej sp. z o. o. Prezesa tej miejskiej firmy. Odwołany i zwolniony po 4 miesiącach pracy szef „Cieplika” twierdzi, że był w przedemerytalnym okresie ochronnym, co byłoby ewidentnie niezgodne z obowiązującym prawem pracy, a w konsekwencji może skutkować kolejnym, tym razem gigantycznym odszkodowaniem! Jak zwykle, pierwsza rozprawa jest bardzo krótka. Sąd pyta, czy strony chcą wycofać powództwo lub je zmienić, ale w tym przypadku żadna ze stron nie dąży do ugody i każdy pozostał przy swojej racji. W tej sytuacji sędzia zarządził wezwanie na kolejną rozprawę świadków oraz odroczył ją. O dalszych losach tej sprawy będziemy informować na naszym portalu. Bądźcie z nami!

 

MZEC

W tym miejscu przypomnijmy kazanie ks. wikarego Damiana Bułakowskiego, które wygłosił przy ostatnim ołtarzu tegorocznej procesji Bożego Ciała w Kole. Mówił wtedy o pracy i szacunku pracodawców do pracowników, co jest bardzo aktualnym tematem w ostatnich latach,  szczególnie w naszym mieście, gdzie widzimy tyle zwolnień, tyle ludzkiego cierpienia i walki o godność. W mocnych słowach kapłan skrytykował sytuacje, gdy pracodawcy nie szanują pracowników i dzielą ludzi na lepszych i gorszych.

IMG_2116

Kapłan mówił: – Pan Jezus obecny w Świętym Sakramencie spogląda na warsztaty rzemieślnicze, fabryki, biura, urzędy, i docenia wysiłek budowania dobra wspólnego. Upomina się równocześnie o sprawiedliwość społeczną. Spogląda na nasze dłonie i chce tam zobaczyć uczciwość i rzetelność w wykonywaniu naszych obowiązków. A jednocześnie sprawiedliwą płacę za podejmowany wysiłek. Trzeba upomnieć się dziś o szacunek dla pracownika! Człowiek nie jest tyle wart ile jego osiągnięcia zawodowe. Plany rynkowe nie są najważniejsze. Najważniejszy jest człowiek! Praca jest dla człowieka, a nie człowiek dla pracy. Nie samym chlebem bowiem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust bożych! O tę godność pracownika upomina się dziś Chrystus. Dlatego nie bójmy powtórzyć się za św. Janem Pawłem II i wołać: „Panie Boże, niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi!„.

A co na to nasi Czytelnicy? Czekamy na Wasze opinie i komentarze.

Tekst i foto: MARIUSZ KOZAJDA

Subskrybuj
Powiadom o
guest
18 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Kolanin
Kolanin
6 lat temu

@Mieszkaniec,nie pij tyle ,litery już ci się mylą. Wez słownik i poćwicz najpierw.

gość
gość
6 lat temu

Ja na jego miejscu już dawno bym zrezygnował…

Kolanin 5555
Kolanin 5555
6 lat temu

A wy uważacie ze bedzie kandydowal ? No i jak go rozliczycie ?

Mieszkaniec
Mieszkaniec
6 lat temu

Tyle pieniędzy zamiast rozwijać miasto. Panie Maciaszek jest pan najleprzym,, Menagerem,, tego stulecia. Za te idiotyczne decyzje mieszkańcy rozliczą!!!

Blue Sea of Ibrox
Blue Sea of Ibrox
6 lat temu

Czyje kompetencje, TEGO KONSEKWENCJE, bardzo mądre słowa.

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Nie wiem czy Radni nie powinni powiadomić Wojewody

Obiektywny
Obiektywny
6 lat temu

Woli – on woli przyznawać wysokie apanaże ludziom w Radach Nadzorczych i Prezesom spółek sprowadzanych z Turku, Kłodawy, Kalisza, Gniezna, Zgierza, którzy zwalniaja mieszkańców Koła a ci o swoją godność i szacunek muszą w Sądach walczyć.

wali
wali
6 lat temu

Pytanie do do Pana Burmistrza co robi w kierunku najniżej zarabiających pracowników urzędu i jednostek podległych……………………odp.G…O

Mieszkaniec Koła
Mieszkaniec Koła
6 lat temu

Sympatyku PiSu. Tak jest właśnie kiedy Dyrektorem zostaje osoba powołana bez konkursu. Wyglądało to tak jak by kolega powołał kolegę wiec jak mają sobie nie ufać?

ECHO !
ECHO !
6 lat temu

ECHO !
” HOMO HOMINI LUPUS EST ” – ten portal , to ciągłe nakręcanie złych emocji wśród mieszkańców KOŁA

Sympatyk PiSU
Sympatyk PiSU
6 lat temu

Piorun :”jak mam nie ufać swojemu burmistrzowi?” widać że czas zdjąć klapki z oczu panowie. A burmistrz powie- to nie ja, to dyrektor

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Prezesi, Rady Nadzorcze, Dyrektorzy i inni- wszyscy byli wyrazicielami woli jednego człowieka. On był i jest szefem. Cytując Pana Radnego Piaseckiego- czyje kompetencje tego konsekwencje.

Mieszkaniec Koła
Mieszkaniec Koła
6 lat temu

Sympatyk PiSu zapomniałeś dodać, że wyrokiem Sądu Apelacyjnego Pan Jacek otrzyma wyższe odszkodowanie niż zasadził Sad Okręgowy. Pan Maciaszek są nagrania ze spotkań z mieszkańców i pana wypowiedzi na temat pana Jacka. Czas abyś i pan zaczął ponosic konsekwencje swoich decyzji i wypowiadanych słów.

Tom Bombadil
Tom Bombadil
6 lat temu

🙂

Tom Bombadil
Tom Bombadil
6 lat temu

Wujku, te Twoje teksty

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

@~Anonim

Popros go, a moze cos Ci z tej „niezlej sumki” przekaze na uzupelnienie Twej nedznej edukacji.

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

To prawda, wygrał pokaźną sumkę.

Sympatyk PiSU
Sympatyk PiSU
6 lat temu

Pan Jacek Klukaczynski oczyszczony przez sąd z zarzutów stawianych przez Maciaszka. Niewinny. Wygrał sprawę. A tyle złego o nim mówił i nic się nie potwierdza. Brawo niezależnie sądy! A wodociągi czytaj mieszkańcy zapłacą odszkodowanie za bezpodstawne zwolnienie z pracy. I co klakiery nadal popierać będziecie jego działania?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526