Powieść fantasy kolanina Wojciecha Karolaka o walce dobra ze złem…

Autor: kurier-kolski.pl | 19.07.2017

Wojciech KarolakMłody kolanin Wojciech Karolak, student medycyny, syn miejscowego chirurga Ryszarda Karolaka – lekarza i radnego miejskiego, znany nam wcześniej z twórczości poetyckiej (tomik wierszy „Myśli nocą…”), zaskakuje odwagą i wszechstronnością – próbą talentu pisarskiego nie tylko w poezji, ale także w prozie, a konkretniej w tak trudnej jej części jaką jest powieść fantasy. Jak twierdzą znajomi początkującego pisarza, jest on „chodzącą sprzecznością”, co przekłada się na jego twórczość. „Kirkhammer” to powieść fantasy, w której przewijają się baśniowe przepowiednie, magowie, ciemne moce, potwory rodem z koszmarów i odwieczna walka dobra ze złem. Książka opowiada historię tytułowego bohatera – Kylvena Kirkhammera, elitarnego wojownika Kościoła – organizacji, która specjalizuje się w zabijaniu potworów na skalę globalną. Trzeba przyznać, że brzmi niebanalnie!

 

Kirkhammer” to powieść fantasy, w której przewijają się baśniowe przepowiednie, magowie, ciemne moce, potwory rodem z koszmarów i odwieczna walka dobra ze złem.

Książka opowiada historię tytułowego bohatera – Kylvena Kirkhammera, elitarnego wojownika Kościoła – organizacji, która specjalizuje się w zabijaniu potworów na skalę globalną. Obdarzony nadludzką siłą mężczyzna, ogarnięty wątpliwościami w słuszność swojej misji, targany wspomnieniami nieszczęśliwej miłości oraz borykający się z poczuciem wyobcowania z powodu swojej mocy, szuka ukojenia w kieliszku oraz zaspokajaniu swoich sadystycznych skłonności. Kiedy w niewyjaśnionych okolicznościach ginie kompan Kylvena, wojownik postanawia rozwikłać zagadkę jego śmierci. Kirkhammer znajdzie się w samym środku ogromnej intrygi i przyjdzie mu zmierzyć się z siłami przerastającymi najśmielsze wyobrażenia mędrców oraz, przede wszystkim, ze swoją rozchwianą, niemal dwoistą naturą.

Karolak

Możemy jedynie zachęcić do lektury powieści, w którą można zaopatrzyć się drogą internetową oraz w kolskiej księgarni przy Rynku. Cieszy nas, że obok wspaniałego kolskiego twórcy Dariusza Matysiaka,  bardzo szeroko znanego i cenionego przez miejscowych czytelników, wyrasta drugi prężny pisarz, którego twórczość być może znajdzie w niedalekiej przyszłości uznanie krytyków i czytelników w całym kraju.

Opracowanie na podstawie mat. o autorze: MARIUSZ KOZAJDA
Foto: profil fb Wojciecha Karolaka

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Papa Smerf
Papa Smerf
6 lat temu

Fakt, że stworzyłeś Smerfetkę powinien być wystarczającym powodem do zauważenia i respektowania roli kobiet w strukturze społeczeństwa i rodziny. Myślę, że docenianie swojej mamy jest bardzo grzeczne ze strony autora.

Gargamel
Gargamel
6 lat temu

…też pisze fantasy?

Autor
Autor
6 lat temu

Proszę nie zapominać o Mamie, Alicji 🙂

Patriota
Patriota
6 lat temu

Gratulacje! Kupujmy,czytajmy,propagujmy i wspierajmy swoich miejscowych twórców.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526